TK Emeryho před Leicesterem: Potřebujeme hrát lépe

Velmi důležitý zápas čeká Unaie Emeryho. Španělský kouč před utkáním s Leicesterem odpovídal:

na to, jak moc bude Leicester těžkým soupeřem…
Daří se jim velice dobře. Sezónu začali hodně sebevědomě a každým výsledkem se zlepšují. V současné době na nás disponují šestibodovým náskokem. Sobotní zápas bude velkou výzvou a pro oba týmy skvělou příležitostí. Těším se na to, jak zareagujeme.

na to, zda Granit Xhaka se vrátí do nominace…
V této chvíli ještě ne.

na to, jaký je k tomu důvod…
V úterý jsem s ním mluvil, jak se cítí, a jak je na tom po mentální stránce. Pracuje dobře, trénuje dobře. Řekl mi však, že se ještě necítí na to, aby hrál. Počkáme si.

na to, zda by od začátku mohl nastoupit Mesut Özil…
Trénuje dobře. V současnosti je v tréninku konzistentní, rovněž vypomáhá a je pozitivní. Přemýšlím o něm, že by mohl hrát.

na to, proč novým kapitánem jmenoval Aubu…
Je náš kapitán. Vzpomínám si, jaký udělal proces, jelikož uplynulý rok byli kapitáni Laurent Koscielny, Petr Čech, Aaron Ramsey a Nacho Monreal. Opustili tým. Na výběr kapitána jsem zvolil charakteristiky. Začal jsem s Granitem Xhakou, protože má kvality na to, aby měl zodpovědnost kapitána. Poté byl ten problém. Rozhodl jsem se, že pro něj bude lepší tuto funkci nevykonávat. Další na řadě byl Aubameyang. Po něm je Bellerin, Lacazette a Mesut Özil. Aubameyang je první, jelikož má zkušenosti a respekt v kabině. Loni byl nejlepším střelcem Premier League. Také vím, že potřebuje čas, aby převzal stoprocentní zodpovědnost. Budeme ho podporovat. Budeme podporovat všechny čtyři kapitány. Aubu budeme podporovat jako našeho prvního kapitána, protože již udělal jeden speciální krok, aby dosáhl zodpovědnosti.

na to, zda Auba bude pod větším tlakem…
Například ve čtvrtek Sokratis řekl, že každý dokáže vzít zodpovědnost kapitána. Chceme být silná rodina. Vím, že pro fanoušky je velmi důležité, kdo první je v čele. Rozhodl jsem se dát pásku Aubovi. Každý s tímto rozhodnutím souhlasil. Nyní říkám, že potřebuje čas, aby sebevědomě převzal zodpovědnost. Sebevědomí jsme mu poskytli, včetně mě. Má kvality a hodnoty, aby s tím perfektně naložil.

na to, že v obraně postrádá sebevědomí…
Potřebujeme se zlepšit. Jsme v procesu. Je zde hodně záležitostí. Mluvíme o okolnostech s kapitánskou páskou, následně o okolnostech s některými hráči – Seadem Kolasinačem, Mesutem Özilem – poté tu byly okolnosti s Granitem Xhakou, které nám nepomohly. Například v této chvíli ztrácíme jednoho hráče. Granit Xhaka je pro nás a naši hru důležitý. Mám však víru v hráče a naši práci. Vím, že jsme v procesu a s klubem mluvíme o zodpovědnosti ke klubu. Podporuje nás, hráče i mě. Víme, že máme zodpovědnost s mladými hráči. Tento proces potřebují, aby dosáhli zodpovědnosti a svých výkonů v týmu. Pomáháme jim. Například je pro nás velmi dobrou zprávou, jak zlepšujeme Bukayo Saku. Potřebuje hrát, hrát a hrát, aby získal větší sebevědomí a zkušenosti, aby dosáhl svého potenciálu, který má. S ostatními hráči je to stejné. Pepe se adaptuje, krůček po krůčku je to lepší, ale potřebuje více. Není to pro něj snadné. Není to také snadné pro nové hráče, jako je Ceballos, aby dosáhl svého nejlepšího výkonu. Jsme v procesu. Vím, že potřebujeme hrát lépe a dosáhnout lepších výsledků. Na domácí půdě jsme ztratili body, na druhou stranu jsme zde neprohráli. Přišli jsme však o důležité body. Doma se cítíme velmi silní s kvalitními výkony a dobrými výsledky. Venku to budeme chtít prodloužit, předvést výkon a silné sebevědomí. V sobotu je velká příležitost. Po dvou domácích remízách. Ve čtvrtek hráči pracovali a trénovali velmi dobře s dobrým týmovým duchem. Dodávají mi sebevědomí.

na to, zda s vedením mluvil o své budoucnosti…
Ne, ne, ne. Mluvíme o našem procesu a pokračování v práci. Neukázali mi žádné pochybnosti.

na to, že v uplynulých domácích zápasech obdrželi pětatřicet střel na bránu…
Řekl bych, že doma se nám daří. Tyto remízy nebyly nejlepšími výsledky. Minulý rok nám dané týmy doma nadělaly hodně problémů a získali proti nim jediný bod. Tento týden jsem mluvil s hráči o tom, jaký je náš další krok ke zlepšení. Je to jasné, jsou zde dva způsoby: abychom lépe hráli s míčem, hráli náš styl sebevědoměji a na hřišti přijali zodpovědnost. Moje zodpovědnost je první, ale předávám ji také hráčům, jelikož jsou na hřišti. Poté je tady naše defenzivní struktura, abychom byli silní a defenzivně se zlepšili. Pro nás je to naše první výzva. Minulý rok jsme během sezóny hledali zlepšení a dosáhli ho v řadě případů. Vím, že si dokážeme vést lépe. A také povedeme.

na to, zda je to „must-win game“…
Ano. Potřebujeme vyhrát a pro nás je to velmi důležité. Naše mentalita je pokaždé taková, abychom nejprve hráli, využili naši nejlepší strukturu a organizaci, abychom byli silní a také aby naši jednotlivci využili své kvality k výhře. Vždy jsem nastavený tak, že jdu za výhrou.

na to, že Brendan Rodgers se ho veřejně zastal…
Brendan Rodgers je velmi kvalitní manažer a svoji práci děla velice dobře. Ukázal to v Anglii se Swansea, Liverpoolem a také v Celticu Glasgow. Do klubu přišel minulý rok a jeho tým se zlepšil. Letos pro mě není překvapením. Jedná se o velmi kvalitní tým s velmi dobrým trenérem. Jsou velmi organizovaní. Někdy máme lepší, někdy horší výsledky. Nejdůležitější je však udržet balanc. Jako kouč jsem se ve své hlavě naučil, aby byla rovnováha, když se vyhraje, i když se prohraje. Pro mě není sobota o tlaku, ale o velice velké příležitost, abychom to změnili. V posledních zápasech jsme remizovali. Můžeme to vidět negativně, jelikož jsme nevyhráli, nebo pozitivně, jelikož jsme neprohráli. Máme rovnováhu. Pokud jsme tým jako je Arsenal, tak potřebujeme více vyhrávat než remizovat nebo prohrávat.

/arsenal.com/