TK Mikela Artety po Burnley: Moje reakce na červenou kartu Xhaky

Hlavní dvě témata tiskové konference Mikela Artety, krátce po naší porážce s Burnley, byla červená karta Granita Xhaky a rotace družstva

Zde je plný přepis tiskové konference:

o červené kartě Xhaky…

Jednoduše udělal chybu. Způsob, jakým se hra vyvíjela, dominance, kterou jsme měli… Byl to zápas, který musíte vyhrát, ale s deseti muži je to mnohem těžší. Dáte soupeři šanci a nakonec prohrajete.

o jiném zápase tuto středu…

Rozhodně, raději hraji za 72 hodin. Hráči jsou zranění. Moc děkuji fanouškům, protože si myslím, že byli ohromní, podporovali tým s vědomím, jak těžké to pro nás v této soutěži v posledních týdnech bylo. Myslím, že takhle reagují, protože vidí, jak se hráči snaží a jak se k tomu staví, kolik vášně dávají do hry bez jakýchkoliv omezení.

o rotaci v Premier League…

V jiných zápasech jsme sestavu měnili a někdy to fungovalo a jindy ne. Vybírám tým, který nám dá nejlepší možnost vyhrát zápas.

o odměnění hráčů z Evropské ligy…

Já ti nevím. Řeknu vám to samé: Vybírám hráče, kteří nám, podle mého názoru, dávají nejlepší šanci k výkonu a hráče na lavičce, kteří to mohou udělat také. Některé z těch, které jste zmínil, jsou s námi velmi krátkou dobu kvůli zranění nebo kvůli jiným různým situacím. Nejsou to hráči, kteří se etablovali v prvním týmu, ale chápu, že když prohrajete, musíte zkusit vybrat někoho jiného.

o tom, zda chování Granita Xhaky bylo nepřijatelné…

Rozhodně.

o tom, zda je zklamaný z Granita Xhaky…

Ano. Ale upřímně si myslím, že to bylo nepřijatelné i kvůli tomu, že hráči byli v situaci, kdy jsou ochotni dělat víc a bojovat víc a ukázat, jak jsou oddaní, být ve hře, a za této příležitosti Granit překročil hranici. Je tu i další situace s Elnenym, kterou jsem neviděl, ale bylo to podobné. Nemůžeme tyto chyby dělat, protože jsou špatným přístupem k tomu, o co se snažíme.

o tom, zda se bojí toho, že hráči ztratili soustředění a panikaří…

Ne, neřekl bych, že panikaří. Opět je to můj názor. Vidím to i v tréninku, že se do toho snaží dát energii. Dnes je to stejné. Tým, který takto bojuje normálně nevidíme hrát tak, jak hrál dnes, a s tím, jak hráli proti Spurs, hru ovládáte, ale opět ji prohrajete. Dali jsme soupeři šanci a oni dali gól. Je to o vyhrávání fotbalových zápasů.

o tom, zda udělá změny pro zápas se Southamptonem…

Tento týden máme tři velké zápasy a uvidíme, jak na tom všichni budou. Máme nějaké suspendace a máme nějaká zranění, která jsme zaznamenali minulý týden a možná i dnes. Uvidíme, kdo bude na středu k dispozici.

/arsenal.com/