TK po Bournemouthu: Zasloužili jsme si vyhrát, pronesl Emery po hubeném vítězství. Bellerin potřebuje čas

Unai Emery slaví druhou výhru v Premier League v řadě. Po obratu s Aston Villou se dočkal také v neděli, kdy jeho tým porazil Bournemouth 1:0. Emery po utkání odpovídal:

na výhru…
Během úvodních čtyřech domácích zápasů jsme porazili Burnley, po stavu 0:2 jsme remizovali s Tottenhamem 2:2, proti Aston Ville jsme vyhráli 3:2 v deseti. Dnes jsme chtěli udělat jeden krok dopředu, lépe kontrolovat zápas. Věděli jsme, že to bude složité.
V úvodním poločase jsme velmi kvalitní organizací měli utkání pod kontrolou, defenzívně jsme byli velice silní, nenabídli jsme jim žádné šance. Ke všemu jsme vstřelili jednu branku a měli další příležitosti skórovat podruhé. Mluvili jsme o tom, že se chceme zlepšit a mohli jsme se zlepšit. Druhý poločas byl pro nás velmi dobrou příležitostí k tomu, abychom udrželi naše sebevědomí, zlepšili se na míči, v kombinacích, v kontrole, a abychom zastavovali jejich akce. Dařilo se nám to v první půli. Ve druhé si velice brzy vytvořili šanci, možná kvůli tomu jsme trochu ztratili sebevědomí.
Máme mladé hráče. Potřebujeme nabírat zkušenosti a minuty a poznat, jak je to těžké přímo na hřišti. Chodí to tak proti každému týmu Premier League. Jedná se o nejdůležitější a nejsložitější domácí ligu. S výsledkem jsme velmi spokojeni. Jsme hrdi na naši práci v úvodním poločase. Ohledně výkonu ve druhém poločase jsme k sobě velice kritičtí. Stejně jako já sám.

na to, zda třetí místo v tabulce odpovídá realitě…
Dneska to byl náš cíl. Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, tak půjdeme na třetí pozici. Pro naše sebevědomí a naši cestu to bylo důležitá výhra. Tlak jsme však kvůli tomu necítili. Možná to tak bylo při některých momentech ve druhém poločase za stavu 1:0.
Pro mě osobně je to však krok dopředu, především pak pro mladé hráče a celkově pro nás. Když nás soupeř tlačil, tak jsme se toho nezalekli. Druhou půli si můžeme analyzovat, můžeme se zlepšit, což také uděláme – po devadesáti minutách jsme si ovšem zasloužili vyhrát.

na to, zda hráči byli ve druhém poločase až příliš uvolněni…
Ve chvílích, kdy jsme měli míč na kopačkách, tak vše bylo o klidu, a poziční hře, abychom udrželi balón. Když nás ve druhém poločase pressovali, tak to bylo o naši pozornosti, abychom dlouhým míčem překonali press, převzali míč ze druhého sledu, udrželi ho pro kontrolu zápasu, a zkusili vstřelit druhou branku. Když jsme neměli míč, tak jsme potřebovali být silní a organizovaní, jelikož nás tlačili a útočili velmi rychle. Dostávali se do vápna, takže v daných chvílích jsme museli být koncentrovaní a soustředění, abychom je zastavovali jako v první půli. S míčem na kopačkách se zlepšíme, budeme klidnější s možností vnucovat svoji hru, tak jako jsme to dělali v prvním poločase.

na to, zda Arsenal mohl být potrestaný…
V této chvíli máme v tabulce dobrou rovnováhu. Budeme přemýšlet o každém zápase. Bournemouth je velmi kvalitní tým, získal jedenáct bodů, porazil Aston Villu a Southapomton. V jeho týmu jsou dobří hráči reprezentující své země – mají velkou kvalitu. Budeme hrát proti týmům s větší kvalitou, někdy budou mít menší kvalitu. Ale my hrajeme s mladými hráči, dáváme jim šance, minuty, zkušenosti. Každý zápas je pro ně důležitý.

na první gól Davida Luize v dresu Arsenalu…
Nejdůležitější je získat co nejvíce rohů. V tomto utkání jsme jich v první půli měli hodně, ve druhé méně. Když zahráváme roh, můžeme vstřelit branku. Dneska jsme to zvládli. Pro naše sebevědomí je důležité, abychom skórovali s odlišnými hráči.

na to, že David Luiz je v kabině oblíbený…
Ano, jelikož je velmi pozitivní. Neustále mluví o pozitivních věcech. Pomáhá mladým hráčům. Do týmu přišel pozdě, ale jeho oddanost je vysoká, stejně jako jeho úroveň chování. Všichni jsme s ním spokojeni.

na to, zda ho potěšila výhra 1:0, tedy výsledek, jakým Arsenal vyhrával v devadesátých letech…
Vím o tom! Naším cílem je vyhrávat. Je však důležité, jakým způsobem chceme vyhrávat.

na to, zda by obránci měli sklidit chválu…
Ano. Pamatuji si poslední zápas, který jsme odehráli, a každé zdejší utkání v Premier League. Hráli jsme zápasy v Evropské lize a domácím poháru, vyhráli jsme 4:0 a 5:0.
Úroveň Premier League je vyšší než v pohárech proti Nottinhamu Forest nebo Standardu Lutych. Na druhou stranu chceme hrát s určitým stylem, vytvářet si šance, být konkurenceschopní a konzistentní po devadesát minut. Chceme využívat tento způsob.
Naším cílem bylo vyhrát a poté tímto způsobem. V prvním poločase se nám to dařilo. Ve druhém nás svým herním plánem v určitých situacích zatlačili a my měli problémy. Defenzívě jsme byli solidní a silní. V prvním poločase to byl dobrý příklad toho, jakým způsobem chceme hrát. K sobě jsem velmi kritický, stejně jako k našemu týmu.
Můžeme být také pozitivní. V tabulce jsme třetí, hrajeme s mladými hráči, oni se zlepšují. Máme tady řadu pozitivních záležitostí. Někdy zapomínáme na Mattea – je velice mladý, neustále se zlepšuje, je mu stále devatenáct nebo dvanáct. Lucas Torreira rovněž.

na pozdní blok Guendouziho…
Například ve druhém poločase jsem chtěl více držet míč na kopačkách a více spojit Mattea s Ceballosem. Potřebovali jsme, aby Xhaka rozbil první linii a spojil se s nimi. Možná jsme více hráli dlouhé míče, než jsem chtěl. A to na úkor naší kvality a schopnosti kontrolovat zápas. Matteo se zlepšuje hodně. Po minulém roce se takticky zlepšuje v defenzívě, rovněž i s míčem. Potřebujeme ho. 

na to, jak zapracuje Bellerina, Tierneyho a Holdinga do defenzívy…
Probíhá s nimi proces. Kieran a Robin se blíží návratu. Rob Holding je schopný odehrát kvalitních devadesát minut. V současnosti také pracujeme s Davidem Luizem a Sokratisem. Jsem velice spokojený. Dostane šanci v hodně zápasech. Kieran Tierney je k nám blíže, hrál ve čtvrtek. Kdybychom ho potřebovali, tak byl na lavičce. Hector Bellerin potřebuje trochu více času, více zápasů, více tréninků. Reprezentační přestávka bude pro něj důležitá. V dalších zápasech Premier League bude blíže k tomu, aby za nás hrál.

na to, jak stráví reprezentační přestávku…
Také budu odpočívat. Obvykle jedu na několik dní do Španělska. Budeme pracovat. V hlavě již mám zápas na hřišti Sheffieldu.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. jakub
  jakub (karma: 1266) #5

  Hra vypadá hrozně, ale musím uznat že Guendouzi se pomaličku zlepšuje, Willock taky pomalu sbírá minuty, Saka dostává šanci. V pohárech se dobře ukázal Chambers a Martinelli a dostali šanci v lize. Konečně jsme neměli tak velkej problém s rozehrávkou, Pépé sice zatím hraje mizerně ale včera si připsal asistenci, což je asi jediné jeho pozitivum za včerejší zápas ale pořád věřím, že jakmile se sehraje s Bellerínem tak bude přínosem pro klub. Martinelli i včera vypadal docela sebevědomě, líbilo se mi jak se snažil zastavit soupeře i faulem, byť to mohl udělat trochu míň prasácky, ale tohle mi přijde u ofenzivního hráče důležitý, ztratím míč tak se ho snažím získat zpět nebo aspoň takticky faulovat a dát spoluhráčům čas se vrátit.

  • Feri (karma: 1135) #6

   S těma mladíkama to zase Emerymu musím nechat, když se zbavil Elnenyho Mikiho a Iwobiho tak se to ukázalo jako velice dobrý tah. Sám jsem si říkal kdo bude hrát křídla a že je trochu škoda Iwobiho ale najednou vystoupili Saka, Martinelli a Nelson kteří podle mě mají o dost větší potenciál jak Iwobi a už aktuálně hrajou na stejné neli lepší úrovni. Ve středu zase Willock který už teď je podle mě lepší než Elneny. V práci s mladíky jsem nad míru spokojen, škoda že takticky a výběrem sestavy už to není taková sláva ale hold práce trenéra je složitá, myslím že ve Španělsku to je mnohem lepší pro Emeryho.

    • Feri (karma: 1135) #18

     Dobrá poznámka, nové vedení se zdá mít víc pravomoci než tomu bývalo. Každopádně pokud by Emery řekl že s někým počítá a nemá ho jak nahradit tak se to podle mě neuskuteční. Zajímavé by bylo vědět jestli vedení na něho tlačí i treba se sestavou (narážím třeba na to že pořád hraje Xhaka což skoro nikdo nechápe tak jestli to s ním vedení probírá a nebo že Ozil s největším platem nehraje).

     • bflmpsvz (karma: 1620) #33

      Osobně bych usuzoval (ale insidersky o tom samozřejmě nic nevím), že vedení musí v té sáze s Özilem taky figurovat. Resp. takhle – z toho, co jsem četl, jak Sanlehli pracuje, mi připadá nepravděpodobné, že by vedení tolerovalo a vůbec neřešilo, že se Emery takto chová k velmi kvalitnímu hráči, který náhodou má jeden z největších platů na světě a pořád velkou značku díky fanouškům (byť méně, než dříve). Z tohoto důvodu a ze suverenity, se kterou Unai s Mesutem zametá, si myslím, že se to děje minimálně za tichého souhlasu vedení, dost možná právě i po konzultacích s vedením (s dlouhodobým cílem se jej zbavit). Z toho mám smíšené pocity. Na jednu stranu bych taky rád, kdyby tady Mesut už nebyl – kvůli platu a nedostatečným výkonům k tomuto platu. K relativně malé využitelnosti v dnešním fotbale atp. Asi budu raději, když tahle sága bude za námi, klub zainvestuje do kreativity ve středu zálohy a budeme se snažit na něčem koncepčně stavět. Chápu, že zbavit se vzhledem ke kontextu Mesuta je nadlidský úkol (sám jsem nevěřil, že se nám to podaří). Na druhou stranu si ale myslím, že takové manipulativně-psychologické hrátky nikdy náš klub necharakterizovaly a přemýšlím, jestli nejsou i taktnější způsoby, jak Mesuta tlačit k odchodu, než tento podivný, klamný nátlak. A taky co se týče současnosti – náš tým je tragicky nekreativní a Mesut není ani v nominaci. Vzdor všem svým slabinám pořád patří k tomu lepšímu, co máme, a celou předsezónu i zápasy, ve kterých hrál, to bylo zřetelně vidět. Samozřejmě nebyl geniální, ale vzhledem k tomu, že mu Emery dává zřetelně najevo nedůvěru a disrespekt jak může (veřejně řekne, že hraje hráči, kteří jsou lepší. Takže Mesut je snad z našeho týmu asi nejhorší…? Nenominuje jej na zápasy a i proti slabšímu týmu, kdy konečně dostane možnost hrát a hraje dobře, jej stáhne v 70. minutě…). Nevím, co všechno je za tím. Nevidím do té situace. Minimálně mi ale přijde dost podezřelá a ten klam a pokrytectví z toho čiší. Taky nevím, nakolik v tom hraje roli Mesutův přístup na treninku, jestli má Mesut problém s fyzičkou, jestli Emerymu řekl, že je hovno trenér, nebo Emery něco řekl němu… Ale minimálně bych podotknul, že Mesut nikdy klub vyloženě nepozmrdil. Mohl trucovat, dávat naštvaná vyhlášení, ničit morálku (jako mnozí, ke kterým se kluby přitom chovají daleko, daleko lépe než současný Arsenal k Mesutovi) atp. Nic z toho nikdy nedělal. Až teda na to, že si vyčekal ten enormní plat, ale tak patrně zaúřadoval hlavně agent a pomohla Alexisova guerilla, který si vymrčel přestup do United…

      |
 2. Jakub Kraus (karma: -106) #7

  Ozil v Arsenalu skončil,smiřte se s tím. Jste jak postižený s tim pořád. Všichni jste ho celou dobu jenom pomlouvali a ted pro něj brečíte! Drtivá většina lidi si tady nevidí do huby. Já jsem s Emerym spokojeny. Má tým plny nevyzrálych mladých hráčů a jsme na 3 místě . Odvádí dobrou práci . Herně to ještě neni uplně ono,ale výsledkově ano.

 3. pa3kk19 (karma: 752) #11

  “Ve druhé si velice brzy vytvořili šanci, možná kvůli tomu jsme trochu ztratili sebevědomí” po jednej ich šancí sme stratili sebavedomie -ODPADMEN😂😂😂
  “Bournemouth je velmi kvalitní tým, získal jedenáct bodů, porazil Aston Villu a Southapomton. V jeho týmu jsou dobří hráči reprezentující své země – mají velkou kvalitu. Budeme hrát proti týmům s větší kvalitou, někdy budou mít menší kvalitu”…tu tvoju kvalitu je poznať ešte dobre, že sme vyhrali proti kvalitnému súperoví,ktorý porazil Aston Vilu s Southampton🔝a navyše sa mu tá hra páčila a je spokojný,…druhý raz ODPADNEM🔝

   • pa3kk19 (karma: 752) #40

    …kamo fandím Arsenalu od 2001 je to jediný klub ktorý je moja srdcovka, nepotrebujem fandiť City ani umelo vytvoreným ropným tímom, ja som zažil za tu dobu čo fandím strašne veľa, a bolo toho viac ozvala viac pozitívneho proste kto fandí tak dlho tak vie o com hovorím a nevymenil by som ten klub za nič na svete aj keby skončili “5” lige…ide tu o to zlatý môj,že tento tréner už nemá čo viac ponúknuť mužstvu všetko čo vedel tomu dal a niejaky posun už nemôžme čakať čo sa týka jeho prínosu a pritom to mužstvo má naviac oveľa viac ako to tu teraz predvádza, proste nedokáže naplno využiť potenciál tohto mužstva a to má na tom jedine trápi na tomto celom a výsledkom je to herne zúfalstvo čo predvádzame na ihrisku a nie vinou,že hráči sú nekvalitní,ale vinou trénera lebo on sám nevie ako ma vyzerať útočný futbal…nič viac nič menej…COYG

 4. Poky17 (karma: 522) #17

  Jak se tu píše, Emery by měl po sezoně jít, ať už udělá TOP 4 nebo ne.. Loni mě celkem těšilo i to, že dokázal reagovat na vývoj utkání, případně střídat o poločase, letos se od něho i tohle vytratilo a já nechápu proč. Nicméně vedení Arsenalu mi přijde jako v přežitém vztahu, kde si na něco zvyknou a nechtějí to měnit, dokud nezačnou nad stadionem kroužit letadla s nápisy a objevovat se transparenty v hledišti (že Arsene).. Tudíž nepředpokládám, že dokud Emery bude mít jakž takž výsledky, že by se cokoliv měnilo.. Doufam že se pletu, už v přestupech se nové vedení ukázalo, tak snad se změní koncepce i v tomto

  • jakub
   jakub (karma: 1266) #22

   Mě přijde trochu brzo na to ho vyhazovat, ještě nás čeká 30 zápasů v lize, nějaké poháry, herně je to bída ale netroufnu si odhadovat jak sezóna dopadne. Letos je ta liga hodně vyrovnaná, myslím že poprvé v životě vidím Everton na sestupové pozici, pokud tedy nepočítám jak jsme jim před lety dali v prvním kole 1:6 . City s kádrem za miliardu taky ztrácí body i s nováčkem, třetím nejůspěšnějším klubem na venkovních hřištích je Crystal Palace s Royem Hodgsonem na lavičce, United nevyhráli na hřišti soupeře 22 utkání, slepice mají taky problémy rozhádaná kabina , a to tě ještě čekájí vánoční zápasy, poháry do toho budou promlouvat. Na konci to může být opět pokažená sezóna ale taky to může být velmi úspěšná sezóna, ještě je brzo.

   • miezto
    miezto (karma: 471) #24

    Samozřejmě ho nikdo zatím nevyhazuje, protože výsledky ještě ujdou a to pravě v závislosti i na soupeřích. Kdyby United, Tott., Chelsea nebyli v řiti, tak se bijem s lyškama o 6. flek. Někdo se tu chlácholí, že ztrácíme bod na City, no na 1. je to už 9 bodů a to po 8mi kolech. Mě nezajímá forma ostatních, že hrají tragicky (to se nám to pak jako má tolerovat taky?). V této sezóně jsme v PL odehráli kvalitně snad jen asi 4 poločasy, je vidět, že na to máme, tak proč to Emery svojí defenziviní připosranou taktikou sabotuje? Hra je většinu času otřesná a místo zlepšování to jde spíše opačným směrem. Takže ano, čas na zlepšení pořád má, ale to jestli nepřijde. Děkujeme, odejděte…

 5. Japanas (karma: 2744) #29

  U každé situace jde řešit, jestli je sklenice z půlky plná nebo z půlky prázdná.
  Kdo chce, má ji poloprázdnou, protože :
  Emery už je u týmu druhou sezónu a hra týmu je nevyrovnaná, neuspořádaná, nahodilá
  a není na ní vidět žádný vývoj, žádný posun ala Klopp Klopp….
  Někteří hráči mají jistý základ i přes dlouhodobě průměrnou hru, buďme konkrétní :
  Xhaka a Luiz.
  Proklamoval útočnou atraktivní hru s výhrami 5:4….a místo toho se v PL třepeme
  o hubenou jednobrankovou hru, pokud jí vůbec dosáhneme…
  V prvních zápasech PL jsme umožnili soupeřům, aby na nás vystřelili asi 31415926535 krát, což je rekord všech lig od roku 1492.
  Nestaví míčového génia Ozila.
  Neumí anglicky.
  Odpovídá frázemi.
  Volí špatně základní sestavu i střídání.
  Nestačí na PL a bylo by dobré, aby se vrátil do Španělska a trénoval tam…

  Kdo chce, má ji poloplnou, protože :
  Tým loni převzal v naprosto tragickém stavu, po sezóně, kdy jsme skončili o dva kilometry za špicí PL.
  Potřeboval se zbavit spousty hráčů, kteří tady neměli hrát nebo nikdy neměli hrát.
  Potřeboval naopak doplnit všechny řady (některé zoufale) kvalitními hráči.
  První sezónu zvládl těsně na 5. místě.
  O neúčasti v LM nakonec rozhodl jeden pitomý zápas.
  Arsenal hrál finále EL.
  Do týmu velmi dobře zapracoval nové hráče.
  V letošním ročníku jsme průběžně na třetím místě.
  V kontaktu úplně se všemi, kromě formule Klopp, která svůj šampionát….
  Znovu zapracovává do týmu spousty mladých hráčů, nebojí se toho.
  Výsledkově nepovedený byl zatím pouze jediný zápas s Wattfordem, který navíc neskončil prohrou.
  Do hry se zapojuje a zapojí v těchto dnech několik hráčů, kteří citelně chyběli na startu
  a mohli a můžou udělat kvalitativní rozdíl v dalších zápasech.
  Anglicky se učí a naučí.
  Postavit základ a střídat tak, aby se zavděčil všem…nemá realitu. Ani nás pár se tady na ní nikdy neshodne.
  Má šanci ještě tento ročník začít hrát řadu zápasů atraktivně i vítězně, s uzdravenými a novými hráči a být na konci sezóny úspěšný, pokud dostane důvěru….

  Já například volím variantu poloplné sklenice a soudy si nechám až po sezóně.
  Vždyť i Arséne říkával : suďte mě po sezóně…:-)
  Proto mu budu přát úspěch. Ne kvůli Emerymu…ale kvůli Arsenalu a nám všem..
  Jen toho Xhaku by už fakt mohl posadit…:-):-)

  • Feri (karma: 1135) #45

   Co si napsal dává smysl ale vlastně dáváš na výběr „jen“ 2 pohledy a to:
   1. Co Emerymu fanoušci vyčítají a je špatně
   2. Co můžeme vidět pozitivního celkově
   – což vlastně neni úplně to s čím mají fanoušci podle mě problém, Já třeba taky vidím pozitivně že máme super hráče a dobré výsledky ale ohledně Emeryho vidím spíše jen negativa a výsledky víc přičítám individuálním výkonům nebo štěstí kdežto naopak špatnou taktiku, špatnou sestavu a špatný předvedený výkon zase přičítám z největší části Emerymu. Přes rok u týmu je hodně a taktické směřování nebo vize je spíš horsi i přes lepší hráče a víc hráčů ve formě. Za rok udělal Emery už tolik taktických chyb co byly úplně otřesné viz minulý rok kdy mohl docela jednoduše být v lize do 4 místa a on šetřil hráče na EL a nakonec obě selhalo. Co chci říct ja je že bysme určitě měli být pozitivní kam Arsenal směřuje – nové schopné vedení, nadějní hráči, dobré nákupy ale naopak mi přijde že trenér je v současnosti největší brzda a už není schopný nás moc posunout nebo vybudovat výkony dlouhodobě jako City či Liverpool a přinést trofeje. Vedení to nejspíš také vidí a proto pořád nemá prodlouženou smlouvu.

   • Japanas (karma: 2744) #51

    To je právě to, co chci nechat, aby ukázal čas.
    Přeloženo, pokud se budou velmi dobře ukazovat noví hráči, pokud dlouhodobě zranění navrátilci budou znamenat to dlouhodobě očekávané zkvalitnění týmu, pokud v každé řadě bude v dalších týdnech a měsících opravdová kvalita (kterou máme), pokud bude kvalitní lavička, souhlasím, že potom je vše již jen v rukou Unaie. Ten to následně nesmí prokoučovat špatnou taktikou, nevhodnými sestavami, střídáními atd, nepřipraveností na soupeře. Pokud to se všemi navrátilci, uzdravenými a novými hráči nezvládne, bude to velká škoda a čas na zamyšlení se….
    Pokud ale (a to si právě slibuji a přeji) mu tito hráči doplní kvalitu některých postů, může si dovolit odvážnější hru (jenž ale musí vyjít z opravdové kvality na každém postu), tím i atraktivnější hru, přesvědčivější výsledky a získávání sebevědomí atd atd….
    Budu držet palce, fandit a čekat…..ale ne čekat na chyby a zakopnutí, protože : „já jsem to přece říkal (říkala), že to tak dopadne, už když přicházel…
    Budu čekat, že se nám bude skládat tým, který začne za rok konkurovat formuli Klopp
    Klopp a bude se s ním přetahovat o trofeje….

 6. Prezi (karma: 1975) #39

  Já bych řekl, že Emery momentálně s předvedenou hrou také není spokojený, ale možná proto, že tým podle něj samotného nešlape jak si představuje (obrana neni komplet, mladé pušky získávají minuty, Pepe se do toho dostává) bere prostě situaci, kdy vedeme za momentálně přednější a důležitější to udržet na úkor krásy aby byly body. Protože až se ta mašina rozjede čemu já věřím Laca se vrátí, Pepe se rozjede, krajní beci budou fungovat jak mají, tak by nám ty body, které by jsme teď poztráceli kvůli kráse a spokojenosti fanoušků, na konci sezóny chyběly. Myslim, že je pro vedení, Emeryho a i hráče největší cíl se vrátit do LM a každý tomu dá vše i na úkor krásy. Dejte tomu ještě pár zápasů a věřim, že se to rozjede. Já Emerymu pořád věřim, ikdyž nechápu Xhaku v základu a spozsty věcí. Nicméně nikdy se nikdo nezavděčí, vemte si Kloppa všichni mu furt vyčitali Hendersona a další hráče že jsou to jeho koně když minulou sezónu nezvládl titul, ale vyhrál LM a všichni ho milujou. Ti trenéři prostě mají důvody ať se nám to nelíbí.

  • Bangbang (karma: 1350) #44

   všichni všichni všichni…. ano, někteří mu vyčítali hendersona a jiní zase jiného, tak jako tady někdo UE vyčítá xhaku, luize, pepeho a někdo ozila… osobně si nemyslím, že ten důvod, proč fans kloppa milují je jenom ten, že v květnu vyhrál LM. klopp vtisknul Reds nějakou tvář, hrají svůj systém, který adaptují s menšími či většími změnami na soupeře, hrají fotbal, který musí fanoušky bavit.. strhnul jak hráče, tak fans, tak i bývalé legendy klubu… ne vítězstvím v LM, ale přístupem, prací a výsledky – nejdřív změna obrazu hry a následně i triumf / triumfy… a to nejsem kloppofil… my jsme v tabulce tam, kde jsme, jenom díky tomu, že unated (delší dobu) a spurs (momentálně) jsou na tom hůř než my. že pod námi zůstane i chelsea, na to bych už moc nesázela… k líbivé hře začíná pomalu ale jistě přidávat i výsledky a vítězství… UE je tady už rok, resp. 16 měsíců a kromě změn v kádru (které nejdou jen za ním, ale spíše za Mislintatem a současným vedením), tam žádný posun k lepším zítřkům nevidím. těží jen a jen z individuální kvality našich hráčů (PEA ho tahá z bryndy zápas co zápas), kterou ale nedokáže naplno rozvinout a podpořit. je fajn, že zapojuje mladé, to ale není nic neobvyklého vs. konkurence… já prostě čekala od UE mnohem víc a jsem teď prostě jen hodně zklamaná.

   • Cesky Lev BANNED (karma: 0) #47

    Musím se teď smát, když jsem tu psal, že byla škoda nesáhnout po Kloppovi už tenkrát na úkor AWeho, že odvedl skvělou práci už první sezónu v Liverpoolu. To tady byl taky samý odborník co mě hned začal válcovat, však ještě nic nedokázal a třeba nedokáže. Nechápu proč ho vynášíš do nebes a píšeš o Klopp effect… No realita se ukázala a to se mi zde potvrdilo již vícero krát. K Emerymu jsem stále rád, že nahradil AWho a nelituji toho. Přišel nový impuls, staré struktury se zbortily a nové vedení vypadá hodně dobře, takže za mě super. To, že Emery momentálně vzbuzuje rozporuplné pocity to každopádně, ale minimálně do konce sezóny si čas zaslouží, asi tak.

    • Bangbang (karma: 1350) #48

     já nemám problém říct, že jsem nebyla příznivcem myšlenky vyměnit AW za Kloppa. ale taky nemám problém uznat, že s Reds udělal ohromný kus práce a na tom týmu je to vidět. taky se mu ale stalo, že s BD došel do fáze, kdy klub začal ztrácet a on na to nemohl najít recept… a jestli ti přijde, že ho teď vynáším do nebes, tak ok, neberu ti to…. nevím, jestli by se mu s námi dařilo stejně, jako se mu teď daří s Livpoolem… minimálně ale umí líp anglicky než náš UE.-(/)

 7. pa3kk19 (karma: 752) #41

  …napísala si to veľmi pekne,ale aj šalamúnsky… netajím sa tým, že pod Emerym sa tento tím už nevie ako posunúť ďalej, veľmi ale veľmi rad by som sa mýlil,ale tak to je a zatiaľ ma nepresvedčil o tom, že to bude lepšie. U mna je to vôbec poprvy raz čo cítim take sklamanie a frustráciu z predvedenej hry ako hrame teraz a výsledky sú úplnom nepomere voči predvedené hre čo nás musí tešiť,ale dokedy to myslite vydrží???Ja som stále zástancom pozitívneho myslenia a nech sa snažím pozerať resp. vidieť na ten poloplny pohár,vždy ked sa predvedie takato hra,tak mi z nebo doslova odleje.Je ťažké byt nestranný keď vidíš,že tá hra nie je tá co bývala a čo definovala Arsenal a zrazu je to iba slabý odvar z toho na čo sme tu boli zvyknutí…a ako si napísal budem mu priať úspech,ale nie kvôli nemu,ale kvôli klubu ktorý milujem!!!COYG

 8. killerhammer (karma: 1498) #52

  Nepočul som ešte o klube, ktorý je na 3. mieste v PL na začiatku ligy a vyhodil by trénera pre neuspokojivý herný prejav 😀 😀 😀
  Mne sa tiež aktuálne nepáči naša hra, Xhaka a Luiz v základe ale pokiaľ má Emery aj s touto zostavou výsledky, tak s ním nemám žiadny problém.
  Navyše tu prebieha obrovská hráčska transformácia, odchádzajú drahí starí hráči a Emery to stavia na mladých talentoch (verím, že Luiz je len na zalepenie diery pokiaľ nepríde Saliba alebo sa cez neho nepresadí Holding).
  Neviem, či si to uvedomujete ale o 1-2 roky bude Arsenal úplne iný team ako dnes, plný hráčov v ideálnom futbalovom veku.
  V tomto držím Emerymu ohromne palce.

 9. Millman0711 (karma: 156) #53

  Asi nemám problém s tiskovkama, občas nemám problém se sestavou. S čím ale mám obrovskej problém, je styl naší hry a změna filosofie UE oproti začátku loňské sezony.
  Odkdy je Arsenal tým, jehož ambicí je eliminovat hru Bournemouthu, Aston Villy nebo Watfordu.
  Byla doba, kdy celá slavná PL už cestou na Arsenal prohrávala 0:2 a to ještě ani zápas nezačal. Všichni byli posraní, na jakej kolotoč je zase AFC posadí.
  A teď?
  Necháváme hrát žebráky a vymýšlíme, jak je eliminovat. KURVA, hrejme naši hru, ať nás eliminují soupeři.
  Pochopím, že je potřeba něco vymyslet na LFC nebo MC, protože to jsou top top kluby nejen na ostrovech.
  Ale co mají ti naši hráči předvádět, když na Watford stahujeme křídla, na Aston Villu zahušťujeme střed a každej týden máme jiný úkoly. Kde jsou automatismy a nacvičená přechodová fáze? To vše v plné rychlosti.

  Chci tady trenéra, kterej řekne:
  “hele, my jsme AFC a vy se poserte, protože vy budete skákat podle nás…a pište si, že to neuskáčete”

  A nechci po každým zápase s horním bubákovem číst kecy o těžkém soupeři a že musíme být pyšní na usoplenou výhru 1:0 nebo utrápenou remízu 2:2, kdy si z nás soupeř dělá legraci.

  Chci AFC, který bude mít respekt od soupeřů a my si ten respekt zasloužíme…

  COYG !!!

  • orek (karma: 2790) #54

   Přesně tak i Wenger s nejhorší sestavou pořádal doma kolotoče a držení míče bylo vždy v naší režii,ale teď?Ač někdy byl problém dostat se k bráně tak to bylo proto že soupeři hráli proti nám zatažene.Ted proti nám soupeři nehrají tolik zatažené a navíc nás přehrávají a prestrileji.Jako doma vystřelit 2x na bránu?To je sakra vtip.

 10. mcloro1
  mcloro1 (karma: 133) #55

  Fenerbahce prý jedná o Özilovi
  Turecký Fenerbahce Istanbul se údajně pokouší dohodnout s Arsenalem hostování německého záložníka Mesuta Özila, které by se mohlo stát skutečností v zimě. Bývalý německý reprezentant s tureckými kořeny v Arsenalu přišel o výsadní postavení a v základní sestavě příliš nenastupuje. Před časem třicetiletý fotbalista prohlásil, že by si v kariéře za Fenerbahce jednou rád zahrál. Informace přinesl turecký lit Takvim. (football365.com)

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.