TK po Brightonu: Arteta o porážce, Lenovi a závěrečné výměně názorů

Mikel Arteta ani podruhé po dlouhé pauze nezapsal vítězství. Arsenal na Brightonu sice vedl, nakonec prohrál 1:2. Arteta po zápase mluvil:

o tom, jak je těžké skousnout další porážku…
Po prohře si přejete, aby další zápas skončil vítězstvím. Udělali jsme hodně věcí k tomu, abychom duel bez problémů zvládli, ale nebojovali jsme takovým způsobem, jakým se v Premier League musí. Vstřelili jsme úvodní branku, následně jsme prohráli několik důležitých soubojů. Vše je pouze naše chyba.

o tom, zda pochybuje o charakteru týmu…
To není o charakteru. Ale o tom, jak soutěžíte v Premier League. Je to o každém míči, souboji. Jakmile neudržíte pozornost, soupeř vás potrestá. Není to poprvé, co se tak přihodilo. Pokud chcete na této úrovni pravidelně vítězit, musíte být nekompromisní.

o tom, proč jeho svěřenci nesoupeří, jak by si přál…
Domnívám se, že tak učinili po většinu zápasu. Pokud tak však neděláte během klíčových momentů, tvrdě za to platíte. Vše je samozřejmě má chyba, jelikož právě já musím být tím, kdo je přesvědčený, že tak konají.

o tom, co se přihodilo po závěrečném hvizdu…
Netuším, neviděl jsem vše. Sledoval jsem, jak se hodně hráčů sjednotilo. Vše je frustrující, jelikož jsme zápas promarnili. Podobná reakce se může stát. Vždy věřím tomu, že žádný hráč nemá záměr zranit někoho dalšího, a že to je naprosto stejný případ se smolným koncem.

o zranění Bernda Lena…
Nevypadá to dobře. Během neděle se na něj podíváme. Jedná se o zranění kolena. Potýkal se s velkou bolestí. Budeme muset počkat do dalšího dne, abychom věděli jak vážné je jeho zranění.

o tom, zda zranění Lena ovlivnilo spoluhráče…
To si nemyslím, jelikož hodně důležitých věcí se přihodilo až poté. Vstřelili jsme úvodní branku a celkově měli dostatek příležitostí, abychom zápas ukončili ve svůj prospěch. Nemůžeme to brát jako výmluvu.

o komentářích domácího hráče Neala Maupayho…(uvedl, že fotbalisté Arsenalu potřebují pokoru, a že si zaslouží, co mají, pozn. překl.)
Může říkat, co chce. Své hráče znám. Jedním z aspektů, který jim rozhodně nechybí, je právě pokora.

o tom, jak bude těžké pozvednout týmové ducha…
Zajisté velmi náročné. Pokud prohrajete dva zápasy za sebou, tak nejsložitější je vrátit hráčům sebedůvěru v to, co dělají.
Poslední dva zápasy byly absolutně odlišné. Po Brightonu jsem mnohem zklamanější. Je to nepřijatelné.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. Kozlik89 (karma: 2796) #1

  Neobhajuju to co udělal Guzi, ale naprosto ho chápu, Maupay by si zasloužil kolikama primo na holeň, je to zákeřný zmrd. Fauloval muze každý, stane se, je to kontaktní sport, ale to jak se zachoval a co řekl je neodpustitelne. Takovou svini by si před 20 lety podali všichni hráči soupeřova týmu. Takze ty kecy na guziho si nechte, ja ho naprosto chapu

 2. XhakaBoy (karma: 1187) #1

  Chválit pokoru se má, když se vyhrává…
  … já bych Artetovi věřil, že celý jeho tým(možná až na Ozila) má plno pokory, ale oni by naopka měli být arogantní(a být trenér tak bych v nich tu aroganci začal snad i budovat) … protože pokora z nich udělala přizdisr*** co se bojí jít do soubojů. Jsme jediní kdo chodí hrát balet na fotbalové hřiště a tvrďáci jsme jedině když si jdeme na lajnu rozbít hubu.. co Guzi…
  … My potřebujeme hráče jako byl Diego Costa v Chelsea… Já jdu do války… a ty a ty a ty budeš stát po mém boku. To nahánělo strach.
  … a kdo toto může říct za nás??? … Guzi?.. to by nenahánělo strach, ale naopak smích.

  Už dávno nehrajeme v PL fotbal. Když někam jedeme, tak narážíme spíš na řezníky a je naivní myslet si, že když my s nimi budeme zacházet v rukavičkách, tak oni to budou dělat taky.. sakra nevěřil bych že toto někdy budu psát po zápase se ***** Brightonem.
  V příštím zápase bych pár hráčům dal speciální úkol… zajet na žlutou do nějakého soupeře.. ale skutečně silně a nejlépe aby každý z nich zajel do toho stejného, aby byla zkáza co nejviditelnější. Už žádná ořezávátka z Arsenalu… Chtěl bych vidět v očích soupeřů strach… ani ne o výsledek jako o holý život… aby pokaždé co vstanou před zápasem jim už naskákali psychosomatické monokle… aby museli den před zápasem spát na igelitu… protože budou vědět, že hned po úvodním hvizdu někdo z nich dostane na držku. (jo je to převzané z Lajny a vím, že to je o hokeji… ale Arsenal by to potřeboval… UŽ NIKDY NEBÝT K SMÍCHU … ROZESÉVAT STRACH DO ŘAD SOUPEŘŮ)

    • jakub (karma: 13441) #1

     Pamatuješ zápas proti Crystal Pallace? Kdy Ayew měl 7 faulů bez karty, CP mělo 22 faulů celkově a Arsenal 14 celkově, Xhaka 4 a žlutou kartu, Torreira tenkrát střídal se zraněním, po tom co jej soupeř fauloval 3 krát, zápas proti Leedsu Xhaka faulovanej 6 krát a 4 krát fauloval on, zápas proti Bournemouthu 4 fauly, na podzim derby proti slepicím, na fauly vyhrály slepice 19 proti našim 13, z toho Xhaka samotný měl 7 faulů, na něj byly 3, ale na Torreiru byly 4 fauly a on neměl žádný. Xhaka má průměr 2 fauly na zápas, Torreira 0,8 faulů na zápas a Guendouzi 0,7 faulů na zápas, Ceballos 0,8 faulů, Willock 0,3 , Ozil má 0,8 faulů na zápas.

     • mc1897 (karma: 175) #1

      Ale pane, fauly ma on furt, o tom potom. Ale faulovanie nerovna sa pritvrdenie.
      A vobec nie som nanho vysadeny, prvu sezonu za Wengera, najma jar mal velmi dobru. Ale proste mu chyba mobilita a lepsia technika na ten post co hra.

      |
     • jakub (karma: 13441) #1

      Tu mobilitu ti nijak nerozporuju, není to dynamický typ hráče, ta lepší technika, to bych asi taky nijak extra nerozporoval, on opravdu není typ, co by dělal kouzla s míčem, ale tu tvrdost nějakou má. Včera jsi viděl Ceballose, kolikrát i po malém faulu pět kotrmelců na hřišti, drží se za nohu jak kdyby ji měl zlomenou a vstane za 3 sekundy, to u Xhaky nevidíš. A jestli myslíš že není spojitost mezi tím, čím víc nás okopává soupeř, tím víc faulů má Xhaka, to prostě není náhoda, a ano jeho fauly jsou kolikrát naprosto stupidní, ale včera jsi viděl soupeřův středopolař 6 faulů a nebyl nikdo kdo by mu to vrátil.

      |
   • Feri (karma: 6454) #1

    Xhaka nás opravdu záchrani. Vždyť to je posunovač míče co ustupuje před hráči a jen fauluje. Není CM a není DM, to je přesně hráč co nás dostal do sraček. Vždycky nás zdobila kreativita zálohy jenže to byl CM Fabregas nebo cazorla… Potom přišel Xhaka co měl být DM jenže nebyl a začala nějaká jeho hybridní pozice a pak kryl Saku aby mohl dopředu a měl mapu běhání u lajny do půlky hřiště ale panebože on je záložník. Nehledě na jeho klasické chyby vedoucí ke gólu když mu trvá 5 sekund kopnout do míče. Není vůbec schopný vyvést míč vždyť je nemotorný a přejít přes hráče to se povede jednou za rok. Je to super chlap co to má v hlavě vypořádku ale top hráč to není a nikdy nebude, chybí mu přesně to co chce Arteta hrát – rychlost, kreativita, univerzálnost, produktivita.

    • orek (karma: 15258) #1

     Pěknej sloh,ale naprosto zbytečnej.Já tu nepíšu nic o kvalitách Xhaky,ono je spíše smutný že Xhaka je jedním z těch lepších hráčů o čemž vypovídá kvalita naší zálohy.Dvojka Xhaka-Torreira je naše nejlepší možná varianta v záloze.

     Sokratis,Luiz,Mustafi,(Holding),(Bellerin),Kolasinac,Niles,Xhaka,Ozil,Ceballos,(Laca)
     To jsou hráči kteří by tu být neměli,v závorce jsou hráči u kterých si taky nejsem už zrovna jistej.To je prostě až moc hráčů a to určitě nezměníme za jedno přestup.období.Bohužel máme až moc slabých hráčů,to je prostě fakt.

 3. Marek (karma: 2948) #1

  Podľa mňa by mal arteta skončiť mam ho rád ale podľa mňa na Arsenal ešte nemá hráči zaňho vôbec nebojuju na ihrisku som dnes videl ešte menej bojovnosti ako za UE problém je že už tu není Arsene Wenger mne osobne chýba každý jeden deň on by nikdy nedopustil aby odišiel ramsey iwobi monreal koscielny v jeden moment predali sme komplet cele srdce Arsenalu taký monreal možno nebol najlepší obranca na svete ale na ihrisku žil každým momentom to isté koscielni to sú hráči ktorý teraz strašne chýbajú

  • orek (karma: 15258) #1

   Tohle ale vůbec není Artetou ,ale přístupem hráčů. Tenhle přístup byl už za Wengera,problém že dřív ten fotbal nebyl tak vyrovnaný jako teď. Já si počkám kteří hráči tu zůstanou po prestupaku a jestli vůbec vedeni přivede Artetovi hráče které chce. Protože si myslím že sám není úplně spokojenej s přístupem některých hráčů. Nějakou tu sezónu viděl co se děje v City,vědí jak musejí makat a co musí dělat pro to aby vyhráli.Urcite není spokojenej co vidí poslední dobou.

  • Feri (karma: 6454) #1

   Žiješ ve snu vzpomínek. Wenger je legenda ale už na to neměl, dnes by se v tom taky placál jakož i jeho poslední roky. Iwobi byl perfektní prodej maximálně průměrného hráče za velké peníze a koupili jsme 5x levněji Martinelliho a máme Saku což jsou oba mnohem lepší hráči. Wenger by nic neudělal s Monrealem a Kosem, Monreal byl dohodnutý s vedením a měl odejít už o rok dříve takže dokonce udělal vedení velký ústupek a Kos si to nakonec vybrečel když mu vedení řeklo ne. LB Tierney příchod byla dobrá náhrada.
   – Artetu jsem tu chtěl a hodně doufal. Bohužel nepřišel okamžitě lepší výkon a má na tom rozhodne podíl. Asistent co má dobré nápady a najednou trenér Arsenalu to je skok jak prase… Na druhou stranu nemá hráče do jeho stylu a místní hvězdy jako Ozil jsou neslučitelni s rychlým tvrdým fotbalem co chce. Zranil se mu ale i Xhaka nebo Mari na kterých chtěl stavět a do toho individuální hrubky jako Luiz. Tahle sezóna je 100% ztracená a vše záleží dle mě na přestupovém období – smlouvy Auba Laca Saka, prodej a příchody hráčů. Nejlépe snad 10 out a 5 IN. Dejme Artetovi čas vybrat si nějaké hráče a některých se zbavit a uvidíme další sezónu… Špatná zpráva je že mezera buď krátká a času moc nebude

 4. Pedro Sanches (karma: 5487) #1

  dnešní prohra jde na triko Artetovi a pomalu začínám přemýšlet zda je vůbec pro arsenal ten pravý.. když přicházel, moc jsme mu nevěřil, ale po pár zápasech jsem mu začal věřit.. teď už opět začínám pochybovat.. absolutně nechápu jeho sestavu. nechápu proč mesut nezasáhl ani do jednoho zápasu, nevím proč matinelli nedostal ani pár minutek. no už se pomalu musíme smířit, že příští rok bude i bez EL a to chci vidět, jak se arsenal bude vracet do top4..

    • Feri (karma: 6454) #1

     Já Saku chápu. Je kvalitní jak dopředu tak dozadu a dokáže makat a jezdit což je to co chce od hráčů Arteta podle jeho vyjádření. Co nechápu je Martinelli protože ten kluk je motorová myš co měl vždy nejvíc sprintu za zápas a je to někdo kdo to můze oživit s nevěřím že by nemakal na tréninku vždyť to je blázen co celou pauzu makal. Jinak obecně taky mi přijde že často trvá něco s tím udělat… Čekal bych že když vidí že Willock je utopen tak v půlce dá Nelsona nebo když nás někdo tlačí 5 minut na doraz a pokraji gólů a je to blbý tak to přeruší střídáním a něco změní ale kolikrát to úplně šťastný nebylo. Taky úplně nevím proč když máme rychle hráče jako dnes v útoku i záloze proč nevysuneme pressing ale často je necháme rozehrát. .. minulý týden city stačilo jen vystupovat na všechny hráče vzadu a my odevzdávali míče

     • Pedro Sanches (karma: 5487) #1

      já mám saku taky rád a rozhodně talent má velkej.. ale poslední 2 zkápasy toho nepředvedl tolik aby odehrál oba zápasy celé.. rozhodně ho měl nahradit dřív jeden dvojice nelson martinelli..

      |
 5. mc1897 (karma: 175) #1

  Arsenal bol kedysi technicky a rychlostne najlepsi tim ligy – spolu s MU a CFC. My sme technicky a kvalitativne natolko prevysovali zbytok, ze sa v zasade nemuselo ist na hranu, okrem 7-8 zapasov v PL za sezonu. To trvalo 10-15 rokov, a cely klub si zvykol ze sme od patnastich timov PL o tolko lepsi, ze si zapas mozme prehrat len sami.
  A TOTO mame bohuzial v nasej 21th-Century-AFC-DNA.
  Problem je, ze uz nemame na to hracov, a samotna znacka AFC technicku a rychlostnu kvalitu timu nedoda. Hraci si myslia ze su lepsi ako 80% ligy. ale nie su. Mame max. 4-5 extra hracov a dalsich 4-5 potencialnych extra hracov.
  Ale ak nemas kvalitu, musis makat. Ako Brighton, Watford, Burnley, a ostatne Bottom15 timy. Ale my makat do krvi nevieme, stale si myslime ze sme lepsi, aj ked nie sme – specialne vzadu a v strede.
  Cize kym borci ako Mustafi, Bells, Cebs, Xhaka, Nelson, Pepe, Guzi, Luiz, Kola nezacnu plut krv 98 minut v KAZDOM zapase, budeme v strede tabulky.
  Toto je skutocne na managerovi,
  Alternativa je vymenit pol muzstva,

 6. Kusuki (karma: 1295) #1

  podla mna nasa zostava je cela zle postavena trpia natom hlavne 2/3 posty. na def zaloznikovi mame xhaku ktory ma silu ale je pomaly a hraci cez neho lahko prejdu, alebo lucas ktory je akoby taky opak xhaku a to ze je dobry v tackles rychlo popresuje ale slaby do areal duels. obaja su vsak dobri na lopte co nam dava predispoziciu kontrolovat hru. aby sme vsak zakryli ich nedostatky treba fyzickych rychlych obrancov nakolko nasa linia musi byt vysunuta ak tu hru chceme kontrolovat. toto splnuje ciastocne iba mustafi ktory ma ako taku rychlost a je slusny na lopte. ale zaroven ma tendenciu urobit vela hrubok. ciastocne sokra ale ten je extremne slaby na lopte. cize takto trpi nasa defenziva. toto bol problem uz minule sezony a tuto sezonu nam pribudol novy ktory znasobil slabiny v nasej zalohe. of zaloznik. nemame tam niekoho kto vie dat klucovu nahravku alebo nebodaj strelit gol. od toho trpi laca ktory nedostava ziadne dobre lopty a casto on je ten tvorca hry a hra stiahnuto na styl fimina. to by sa dalo lebo pepe aj auba su schopny stielat goly a hrat vysunuto ale ak by sme tak hrali a stratili loptu nemame proste silovych hracov ktori ziskaju second balls po rychlom presse. (ako hra liverpool), naopak je to nasa slabina. mame of hracov ktori si pytaju dostat loptu do rychleho protiutoku alebo zlomit liniu ale nie je tam absolutne nikto kto by im ju dal. vie to granit ale ak hra on nemame kvalitne dm smerom dozadu.
  proste s tymto timom sa neviem aky styl da hrat. aj ak chceme hrat possesion futbal mame dalsie problemy ako je auba ktory je velmi slaby do medzihry a pepe ktory ma velmi vela strat. tito hraci su skveli do protiutokov a podla mna to je jedina sanca ako byt co najvaic efektivny s tym co mame (v podstate sa o to pokusal aj emery) futbal to bol hrozny ale vysledky to ake take malo prvu sezonu. ale on mal ramseyho. hrat taky styl s ozilom sa neda. a proste willock upadol vykonmi do bodu mrazu.
  hadam aspon ze arteta zacne stavat viac gabbyho na ukor eddieho. leno stihne zaciatok dalsej sezony. pride partey. odide polka nasich obrancov. odide mesut (viem nerealne) pride aspon ten almada alebo hocikto kto zdvihne post of zaloznika.
  a prosim nech nepredlzime hostovanie cebalosa. strasne nevyrazny hrac. vzdy ked hral som cakal ze konecne tento zapas to pride ale nic. pritom som pozeral majstrovstva sveta do 21 kde bol hrac turnaju a tam si vodil kazdeho supera nemal problem prejst cez hraca a cakal som ze to zopakuje aj u nas. ale to je ako iny hrac…
  dalsia vec je koncentracia hracov. hlavne pepe dnes. to bolo hrozne ako neskoro na vsetko reagoval smerom dozadu. podla mna ked ho hector vidi v zostave si musi hovorit co za zapas zas bude mat. navyse casto ked je suboj kde moze ziskat loptu alebo o nu zabojovat to da akoby na mesuta a tak to vytienuje.
  matteo tiez casto akoby zareaguje o sekundu neskor a potom uz je neskoro. na jeho pozicii to je este horsie toto robit. ale tak on aspon nie je hrac zakladu a je mlady.
  toto su veci ktore hadam mikel zlepsi.
  a dufam ze niekto niekedy vyda autobiografiu kde popise spravanie mesuta v arsenale pretoze to ze nehrava alebo resp ze je nepripraveny tak tomu nerozumiem. je to majster sveta najlepsie plateny hrac tak nechapem co to ma byt. aky signal to musi davat spoluhracom. celkovo vsetky tie chripky a zvlastne absencie…uz emery to tak divne odovodnoval teraz to zacal robit aj mikel.

  • traged (karma: 4601) #1

   Já myslím že oni ví že nejsou nejlepší… Že jim to není jedno a chtěli by vyhrávat… Ale prostě na to nemají. Anglická liga je jednoznačně nejsilnější na světě a i týmy co bojují o sestup jsou hrozné silný. A Arsenal prostě a jednoduše podělal nákupy a prodeje v posledních letech, pustil hráče který měl že každou cenu udržet a nechal si/nakoupil hráče kteří nejsou špatní, ale ani vynikající. A to nestačí.

   • HUcak (karma: 2) #1

    Yes! Konečně se někdo nebojí napsat, že na to vyhrávání zápas za zápasem naši chlapci v této sestavě prostě nemají! Osobně bych slintal nad útokem Gabs, Auba, Laca….jenomže by na ně musel hrát zbytek mužstva, museli by dostávat ty správné balóny dopředu ihned po získání míče, muselo by se hrát na jeden dotek a v rychlosti…. Jenomže na to není jaksi materiál. A soupeři (ať už silnější nebo „slabší!“) nemají proti současnému Arsenalu absolutně problém zvolit vhodnou taktiku a do zápasu nejdou s obavami, ale se sakra velkým sebevědomím!

 7. kwedro (karma: 101) #1

  Podľa mňa súčasnému Arsenalu,okrem vecí spojených s kadrom a taktikou, chýba aj tímový duch,ale skôr ten bojovný duch. Samozrejme nikto nechce aby sa hráči po každom faule,spornej situácii, žltej karte, tvrdšom zákroku a podobne hádali,bili, kričali ale my sme na druhej strane opačný extrém. Hráči pôsobia len ako banda bezduchych tiel, ktoré majú na sebe dres Arsenalu a nič ich netrápi.

 8. Luckybello14 (karma: 2789) #1

  Aaale poniektorí by ste sa mali nad sebou zamyslieť …. a dat Artetovi aspon 2 prestupové obdobia a nie ho hneď vyhadzovať…. Emery nevedel co chce hrať…prišiel Freddie a troska zlepšil náladu v kádri ale nestačilo to na výsledky…nakoniec prisiel Mikel a naša hra začala mať nejaký systém.. bohužiaľ mame hracov ako Ozil a Mustafi(aj keď sa zlepšil tak to nestačí na PL) potom je tu Luiz bez ktorého chýb by sme možno aj bojovali o LM…dal je tu Bellerin ktorý nevie ani brániť ani dat poriadny center bohužiaľ s týmto musí Mikel Pracovať….. treba si však uvedomiť ze aj Pool bol v podobnej situácii kym neprišiel JK… a nebolo to zo dna na deň prve dve sezóny sa dosť trápili hlavne vonku …dajte Mikelovi čas… ma chuť ma víziu len potrebuje čas

 9. giroud12 (karma: 79) #1

  arteta to proste nezvlada..moj nazor poznate a hold deju sa veci co som tu x krat pisal…nema na to…niekedy z neho mozno bude trener ale nie teraz…nikdy netrenoval ako trener prve muzstvo a krasne to videt ako meni zostavy nevie vstupit do zostavy striedanim a ovplyvnit tym zapas….on proste moze ist s tymi hracmi akurat na pivo ako to niekto pisal v predoslom okne…tu musi byt osobnost ktora na seba nenecha srat..ci uz od vedenia alebo hracov…wenger dobre vedel preco tieto veci nechcel pustit z ruk vedel ze z kroenkeho nedostane vela….arteta robil len asistenta to neznamena ze viete cely ten proces…guardiola je mozog co spravil z barcy to co je doteraz….navyse uz aj hra mi pripomina emeryho…mame zautocit kolmou prihravkou,nie zajebeme toprihravkou do sirky….a toto su veci ktore su neni o kvalite….aj jeho pchanie wilocka ci nketiaha ked ti chlapci na to ocividne nemaju…len martinelli a saka su talentovani a vedia sa presadit….odhliadnuc od toho arsenal potrebuje 4-6 top hracov aby sme mohli skusit hrat o top 4 to je bez debaty…ale je ten tym horsi ako wolves ci leicester???tak to si az tak nemyslim ..ale maju skusenych trenerov,vybornych taktikov,tie muzstva maju svoju tvar…arteta za 6 mesiacov alebo ok za 4 mesiace neurobil ziadny progres…boli take 4 zapasy co mu vysli inak to vobec nechapem….mal by si veci vysvetlit aj s lacom,pepem a hlavne ozilom…lebo raz hraju a potom nepochopitelne sedia nezda sa mi zeby im veril no ini hraci su tu neni a on to vedel do coho ide…vedel ze kroenke mu tych 5 hracov neda….mam obavy o arsenal ak tu bude arteta do vianoc…ked uz aj ta kvalita tu nieje…kazdy s tych hracov by mal jazdit po riti….proste bud si dobry technicky futbalista alebo musis jazdit,tak to je to neoklames…a u nas si hraci akoby robili prdel aj z nas a asi aj z artetu….opakujem nemusi byt z neho do buducna zly trener ale musi nazbierat skusenosti…

 10. Alex Ice (karma: 205) #1

  Výběr sestavy byl OK, jedině co u Artety nechápu je jeho (ne)střídání, to by mě zajímal jaký k tomu měl důvod. Jinak na jeho obranu musím říct, že v současném týmu máme hráče z období 2 rozdílných trenérů, kteří měli čas a prostředky tým poskládat podle sebe. Arteta došel v půlce sezóny, dostal hráče, kteří k sobě typologicky nesedí a ke všemu se mu zranilo několik klíčových hráčů (Torreira, Xhaka, Marí, Tierney + Kola v zimě). V zápase proti Brightonu nám nefungovala záloha, která prostě není dostatečná ani v přítomnosti Xhaky a Torreiry. Zkrátka Mikela by se mělo hodnotit až po přestupáku, ať dostane možnost přivézt hráče, které on chce.

 11. Igor (karma: 3806) #1

  Uprimne, Guendouzi ukazal, ze ma gule a zastal sa Lena. Ak by nikto nic neurobil, tak si z nas mozu robit trhaci kalendar. A co sa tyka vykonu, tak tam skoda reci, nakolko nas vykon nie je hodny tymu z premier league. Takto slabo a bez viery vo vitazstvo sme nehrali ani ked sme museli splacat stadion a predavat najvacsie hviezdy. Stale si myslim, ze kader mame kvalitnejsi akurat by si chlapci mali upratat v hlavach, inak nemame ziadnu sancu 🙂

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Taky si myslím, že oproti historii máme kvalitnější kádr (dyť Rosa, Diaby, Santi, Wilshere byli furt zranění, takže jsme je nemohli pořádně využít. Takový Auba nebo Laca jsou *klep, klep* dlouhodobě zdraví). První problém ale je, že ten kádr je kvalitativně nevyrovnaný v různých třetinách hry a hlavně poskládaný tak, že hráči k sobě moc nepasujou (takže pak je složité prakticky cokoliv hrát). A druhý problém – mentalita toho týmu je dlouhodobě zborcená a nevidím trenéra, který by je dokázal dát dohromady. Zatím se to žádnému nepodařilo, protože když se nedaří, hráči toho trenéra nechají na holičkách.

   Ta poznámka o pokoře byla, myslím, velmi pádná. To neznamená, že člověk bude hrát bez koulí, že si nevěří (naopak, člověk musí mít zdravé sebevědomí). Ale to je základ každého profesionála – v momentě, kdy si myslíš, že jsi skvělý a ztratíš pokoru, přesně v tom momentě to s tebou začne jít z kopce a jsi na hovno, protože nemáš sebereflexi a nemůžeš se tak posunout. Ještě jednou, pokora neznamená malé sebevědomí. Je to spíše rozdíl mezi tím, jestli si myslíš, že jsi mistr světa (přehnané sebevědomí), nebo si myslíš, že můžeš můžeš být lepší a lepší a snažit se tím mistrem stát (pokornost se sebevědomím). Garantuji, že ten druhý hráč bude za chvíli hrát lépe. A samozřejmě, když nemáš pokoru a dostaneš ránu v podobě proher, ještě víc zamrzneš (protože tě demoralizuje, jak jako mistr světa můžeš takhle blbě prohrávat).

   Jinak Guzi bude rád, když nedostane flastr, ale jinak obecně taky kvituji, že se ho zastal. Nechápu, že se Lena nezastali hned všichni, že nedělají tlak na rozhodčí (kteří fakt jako by už byli vůči Arsenalu biased). Je rozdíl nevychovaně křičet jako děcko a druhý rozdíl ten tlak na rozhodčího vytvářet z taktických důvodů. To už je ale otázka vyspělosti (a tady by i Guzi potřeboval dozrát).

   Mrzí mě Auba. Nevím, jak to bude mít, jestli chce zůstat, jestli odejde, jestli letos, jestli napřesrok. Každopádně mi nepřijde dobrý kapitán. Naše dlouhodobé prokletí, které prostě tu mentalitu ovlivňuje. Hráč je to parádní, ale nemám pocit, že by klub hecoval, že by se o něj zasazoval, že by se snažil zvedat tu mentalitu, jít příkladem a vysvětlovat těm hráčům, proč musíme dřít a proč musíme vyhrát (jako to dle všeho dělal dříve Koss). A taky, kdo je tak trochu zástupcem týmu, ale trochu i spojenec kouče. Přijde mi, že Auba je v tomto prostě příliš individual, extravagant, který nemá vůdčí schopnosti. Není to nic špatného, jenom bychom prostě měli mít jiného kapitána. (Ale je mi jasné, že to hraje diplomatickou roli i v tom, jestli má podepsat, nebo jestli prostě odejde – záleží na klubu, ale především na něm).

   Závěrem. Já MA pořád věřím, ty věci vidí, pojmenovává je, ale zároveň si zachovává dekor, hráče brání nebo jen popostrčuje. On se nyní dobře kritizuje (ta střídání taky nechápu), ale na druhou stranu on teď nemá žádnou variabilitu, obrana a záloha je „vyzraněná“, takže prakticky nemá na výběr, koho hrát (už tak to bylo marné). To je teď noční můra. Navíc Leno. Upřímně je to v prdeli a já už fakt nic od této sezony nečekám. Myslím, že ta zranění to už totálně zabila. Spíše než MA ale nevěřím vedení. Průměrné loany, za které jsme ale ztratily balík peněz. Situace s kontrakty se naprosto nezměnila. Auba, Laca, Saka. Nikdo nemá smllouvy, nevíme, co bude. A to je další věc – myslím, že ta nestabilita a nesoustředěnost klubu začíná právě tam. Sezona má jít ještě skoro dva měsíce a takový Luiz neví, jestli za dva, tři týdny bude mít smlouvu, nebo ne. Neomlouvám tím ty jeho chyby, víme, že je dělal i předtím. Ale prostě pohodu to nevytváří.

   • bflmpsvz (karma: 3408) #1

    No, blbě jsem to napsal. Nezastal. Ale obecně si myslím, že ten tým by se neměl nechat takhle okopávat, vláčet sebou, jako by jim na tom nezáleželo. Ale jak jsem psal: „Je rozdíl nevychovaně křičet jako děcko a druhý rozdíl ten tlak na rozhodčího vytvářet z taktických důvodů. To už je ale otázka vyspělosti (a tady by i Guzi potřeboval dozrát).“ Souhlasím s tím, že to byl nakonec spíše výlev frustrace a tuším, že Guzi dostane ještě flastr. Což je paráda, záloha mimo Xhaku, Torreiru a Guziho. ESR na hostování, takže nám tam zbude jen tragický Willock a Ceballos, který už ví, že tu znovu nebude a jeho výkony nic moc… S takový středem se hrát skoro nedá.

     • Branovojt (karma: 116) #1

      Uz som to tu pisal ,dost co hrame vonku biedne ,tak nas tam este potapaju rozhodcovia.Co ostrejsi zakrok nasho hraca bez milosti zlta aj ked predtym super rovnaky zakrok a nic.Nevahuju vytiahnut proti nam z fleku cervenu .Vyluceni tuto sezonu 4x z toho 3x vonku a cuduj sa svete 3x vonku z fleku redka.Naopak superov nevylucili ani raz aj ked dobre vieme ze min. 3x mohli a aj mali vylucit.
      Tymto nechcem povedat ze za vsetko mozu rozhodcovia ,ale chcem poukazat na to ako svojimi rozhodnutiami ovplyvnuju zapasy.Pretoze ak super hra tvrdo ,agresivne a my sa mu chceme vyrovnat ,tak nemozeme dostavat zlte karty ked chceme oplatit superovi rovnakou mincou .

      |
     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      To je dlouhodobý problém, že nám rozhodčí pískají podivně. Resp. ten problém je širší, rozhodčí v PL jsou obecně na hovno – i proto, že nemají vlastní mechanismy kritiky a zlepšení výkonů. Těm rozhodčím pak projde prakticky všechno, přitom by stejně jako všichni ostatní měli být zodpovědní za své výkony – třeba nějaký bodový systém. Nemá to být hon na čarodějnice, kdy se rozhodčí bude peskovat za jedno špatné rozhodnutí nebo jeden zpackaný zápas, ale dlouhodobý tlak, který bude rozhodčí přivádět k zodpovědnosti, bude tlačit na lepší výkony a oddělí zrno od plev. Jenže s tím, jak dementně se v PL uplatnil VAR (zatímco v Německu vesměs funguje, VAR nemá řešit mikrometry a jemné faulíčky, ale předcházet jasným chybám. Malá obrazovka pro rozhodčího, aby zkontroloval okamžitě, naprosto stačí, nechává rozhodčímu zodpovědnost a je to férovější), tak přemýšlím, jestli tam je vůbec vůle do toho nějak zasahovat. Jestli prostě spokojeně nesetrvávají ve svém diletantství.

      Nevím, jak se jako klub můžeme bránit. Neříkám, že se to děje jen nám, ale mám pocit, že mnoho rozhodčích má takové nastavení, že nám velmi přeje prohry (což se do rozhodování projeví, chca nechca). Naopak Liverpool a především United jsou setrvalí favoriti.

      Ano, rozhodčí jsou ti poslední, kteří můžou za mizérii Arsenalu (a říkám, ten problém se netýká jen nás, je širší). Ale je stejně tak dobré se o tom bavit. Jen kolik mělo být těch redek za fauly na Pepého! Tuto sezonu minimálně tři, ale ve skutečnosti to, myslím, všehovšudy skončilo jednou žlutou. Čím více rozhodčí nechrání některé hráče, tím více si oponent může dovolit, tím opatrněji my hrajeme, tím více se zvyšuje pravděpodobnost, že se nám zraní klíčoví hráči. (Jack měl problémy i dříve a mohl si za to trochu způsobem své hry. Ale spoluhráči vždycky konkrétně Jacka rakvili nehorázným způsobem…).

      |
 12. El Duan (karma: 337) #1

  Zboznujem ked tu zacinaju ludia pisat o tom ze Arteta nato nema…po akej dobe ? ved dlhsie bola korona pauza ako je tu on…a treba si uvedomit ze muzstvo prebral pocas sezony..nemal ziaden cas na pripravu ako klopp ci guardiola.. a to klopp v prvej sezone skoncil 8. so skore 63:50…podla niektorych u nas by sme ho v polke sezony vyhodili lebo nato nema…druhu sezonu skoncil len o bod pred nami na 4 mieste a tretie sezonu taktisto len 4 miesto az stvrtu sezonu finale LM….a to berem ze ten progres bol sialene rychli co sa hry tyka…az buduca sezona bude prva artetotva…tuto sezonu sa snazi len zastavit absolutny rozklad teamu po emerym…tak si to prosim uvedomte nez ho budete kritizovat

  • Romik10 (karma: 371) #1

   Ta jeho pozdní střídání proti Brightonu jsou tím, že se snaží zastavit rozklad týmu? To myslíš vážně? Vždyť ten zápas mohl klidně včasným střídáním kladně ovlivnit – což se vystřídáním v 87 min zvládne asi těžko. I jemu muselo být jasné, že se za těch pár minut hráči ani nedostanou do hry. Do toho situace s Martinellim a Ozilem – ano Ozila nemusím, asi jako mnozí na těchto stránkách, ale stále je to náš nejkreativnější hráč a když je to aspoň trochu možné, tak určitě hrát musí – nejsme v situaci, abychom se rozhodovali, jestli si to daný hráč zaslouží, nebo ne – zkrátka za nás musí hrát ta nejsilnější možná sestava.. Totéž Martinelli – druhý nejlepší střelec v sezoně po Aubovi a nedostává prostor. A co se Kloppa týče, tak souhlasím, že rozjezd v Liverpoolu neměl zrovna ideální, ale na druhou stranu on tam má podporu vedení – už jsem to tu jednou psal – respektive v Liverpoolu je schopné vedení, které je schopné hráče solidně prodat a od toho se pak odvíjí i to, že dostal van Dijka, Alissona, apod.. totéž se vlastně děje i v Chelsea .. zbavit se hráče, jako je Luiz, a ještě za to dostat prachy je jak se říká majstrštyk .. u nás byl nej prodej Iwobi a pak Ox jinak nikdo, takže se obávám, že zakopaný pes je i v neschopnosti vedení v tomto směru – což ale neomlouvá to, co jsem psal na začátku, volba sestavy a včasné a správné reagování na zápas je věcí trenéra, nikoli vedení.

   • El Duan (karma: 337) #1

    Okey to mas mozno pravdu…ale musis si uvedomit ze ty ja ani nikto na tejto stranke nepoznas vsetky informacie a fakty o muzstve…fyzicka,kondicka,psychika jednotlivych hracov,povahy ..to ako trenuju ako sa snazia a plno dalsich faktorov ktore arteta ako trener urcite berie do uvahy a my ako fanusikovia nevidime a nevieme o nich…mysliet si ze ako fanusik ktory vidi len zapas by to postavil lepsie je proste hlupost…a aj striedania mozu byt ovplyvnene tymi faktormi hore alebo taktickym zamerom…pokial arteta nepovie verejne preco striedal tak a tak tak ho nemozes kritizovat..mozno keby si sa s nim stretol a hovoril tak by ti on vysvetlil preco to co si myslis je hlupost a preco urobil to co urobil a zistis ze to co urobil dava zmysel.na veci sa treba pozerat s nadhladom a obzvlast ked nemas 100% informacii

    • Romik10 (karma: 371) #1

     Vysvětli mi taktický záměr trojího střídání v 87 minutě? Ten by mě teda vážně zajímal .. a ke všemu tam poslat jakožto čerstvého hráče dalšího beka, to jakože jsme proti Brightonu chtěli betonovat, nebo jak to mám chápat? Za mě jsme proti Brightonu neměli kam uhnout, museli jsme bezpodmínečně vyhrát – ok základní sestava byla podle mnohých tu v pohodě.. mnozí ale také a to včetně mě si naivně mysleli, že by v průběhu zápasu mohl jít do hry např. právě Martinelli, aby prohnal obranu Brightonu, stejně tak Ozil, aby vymyslel něco dopředu.. ani jedno se nestalo.. co dál nepochopím je Auba na křídle a Nketiah na hrotu – někdo už tu v příspěvku psal, že Nketiah ( a ani Willock ) na to jednoduše nemají a s tím já naprosto souhlasím – nemůžou nás táhnout hráči jako jsou ti dva, to prostě nejde – ideální by pro oba bylo hostování v klubu, kde by hráli jednak pravidelně a nebyli by na ně taková očekávání.. dále píšeš fyzička, kondička to si fakt nemyslím, že by byl problém Martinelliho.. však to je motorová myš .. psychika? A jak by ji asi hráči měli mít nahoře tu psychiku když buď nedostanou prostor, nebo ho dostanou, ale na pozici, která pro ně není ideální, nebo pro ně není ideální způsob hry, jakým se Arsenal snaží hrát? To jsou sice jen příklady, ale ani jeden jednoduše nemůže mít na hráče pozitivní vliv. Nechápej mě zle, je to jen můj názor.

     • El Duan (karma: 337) #1

      V pohode ja to chapem. Ja som tym vsetkym chcel len povedat ze si precitas bud nejaku autobiagrafiu o byvalom trenerovi ci futbalistovi tak vela krat su tam detaily a vysvetlene sytuacie ako to v skutocnosti bolo a co si ludia len mysleli.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.