TK po Burnley: Věděli jsme, že podobné situace během zápasu přijdou, říká Emery po výhře. Chování Lacazetta neviděl

Arsenal po dvou prohrách v řadě zapnul na plné obrátky a Burnley porazil 3:1. Hlavní trenér mužstva Unai Emery po zápase reagoval:

na situaci s hlavním koučem Burnley…
Všem přeji krásné odpoledne. Myslím si, že nejdůležitější je naše výhra. Počítají se k tomu také záležitosti, které se udály na hřišti mezi hráči a mezi námi. K rozhodčím musíme mít respekt, stejně jako musíme mít respekt k manažerům ostatních týmů.

na obvinění ze simulování…
Ne, s tím nesouhlasím,

na to, zda si myslí, že jeho svěřenci během zápasu filmovali…

Ne, to není můj styl. 

na vyjádření Auby, ve kterém bylo zmíněno, že se jednalo o nejkurážnější zápas, který v Anglii hrál – a zda bylo stejné i pro něj samotného…
Ano. Burnley je velmi organizovaný tým s velice, ale velice jasným charakteristickým plánem v jejich hře. Respektujeme to. Na takové okamžiky se potřebujeme adaptovat: jedná se o dlouhé míče, míče ze druhého sledu a duely na tělo. Jsou více založení po fyzické stránce než my, což je normální. Věděli jsme, že podobné situace během zápasu přijdou. Chtěli jsme jim vnutit naše momenty s držením míče, s dobrým pohybem na hřišti, rychlým posouváním míče z jedné strany na druhou a progresem v kombinaci a útoku na jejich polovině. My však víme, že obvykle, když mají míč, začnou s dlouhými balóny a akcemi ze druhého sledu. Na podobné momenty se potřebujeme v zápase adaptovat. Je to velice kvalitní tým s dobře připraveným koučem. Také však potřebujeme zahrát naši hru. Fyzicky jsou na silnější než my. Pracovali jsme velmi dobře. S odhodláním jsem šťastný. Někteří hráči byli mimo své pozice. Xhaka hrál ve druhé půli hrál stopera, stejně jako Licht – myslím si, že jejich odhodlání je pro nás velkou výpomocí.

na respektování rozhodčích a jestli cítil, že Burnley ukázalo respekt…
Ne, k nám ani k rozhodčím. Myslím si, že je pro všechny stejné. Potřebujeme respektovat rozhodnutí sudích. V budoucnosti přijde VAR a rozhodčím pomůže, jelikož můžou dělat chyby, stejně jako my. Osobně dělám chyby každý den, ale chci se učit. Také chci od někoho pomoci, abych svými rozhodnutími dělal méně chyb. U rozhodčích je to stejné, všichni je potřebujeme respektovat. Dnešní zápas byl pro nás velmi důležitý. S jejich útoky jsme měli problémy, oni však také.

na Mesuta Özila a jeho kapitánské „C“…
Mohli jsme od něj vidět velmi dobrou odpověď. Hrál tak, jak jsme potřebovali. Jeho dovednosti a odhodlání byly na velmi dobré úrovni. Pomohl nám. V pátek jsem na tiskové konferenci mluvil o tom, že ho potřebujeme a dnes ukázal, že tu byl pro nás.

na nezlomnost týmu a zda její absence proti Southamptonu byla příčinou prohry…
Nemyslím si, že to byl důvod, proč jsme prohráli na Southamptonu. Bylo tam více věcí. Ani dnes jsme nepředvedli nejlepší výkon. Měli jsme však podmínky k tomu, abychom proti celku, jakým je Burnley, vyhráli, což jsme ukázali. Brighton je naprosto stejný, fyzicky velice vyspělý a organizovaný tým. Stejně jako Burnley má také kvalitního trenéra, který pracuje velmi dobře. Je to pro nás výzva. Dané týmy hodně respektuji, jelikož mají kvalitní hráče, kteří se pyšní fyzickými předpoklady. Do vápna posílají centry pro útočníky, kteří následně hlavičkují.

na Nacho Monreala a dostupné obránce…
Vypadá to, že se u něj rozjíždí svalový problém, tak jsme se ho rozhodli stáhnout a neriskovat. Věříme, že to není nic velkého a že bude s námi příští týden. Netuším, jestli bude moci nastoupit proti Brightonu, ale dle mého názoru budeme moci nasadit Koscielnyho. Blízko návratu je Mustafi. V defenzívě máme více zraněných hráčů, někteří se však zotavují.

na reakci Lacazetta při střídání…
Neviděl jsem to, ale myslím si, že má z našeho vítězství radost. Chtěl pouze skórovat. Pokud útočník nedá branku, tak se mi líbí, že je na svojí situaci naštvaný. Dnes pracoval velmi dobře. Poslední zápasy jsou od něj nejlepší, které hrál. Vrací se k tomu nejlepšímu, aby nám mohl pomoci.

/arsenal.com/