TK po Olimpiakosu: Arteta o výhře, chybách, Odegaardovi a Elnenym

Mikel Arteta měl smíšené pocity po výhře v prvním zápase našeho střetnutí Evropské ligy 3: 1 v Aténách.

Náš manažer byl z vítězství nadšený, ale také zarmoucený další chybou při rozehrávce, která našim hostitelům darovala gól.

Poté čelil médiím a řekl:

o pokroku, kterého tým dosáhl …
Už dlouho o tom mluvím. Asi je to i tím, že interně vidím více věcí, protože znám proces, který se stal a kolik se toho odehrálo od doby, kdy jsme tu byli před rokem. Myslím, že rozdíl je opravdu velký a jsme opravdu spokojeni s výsledkem a góly, které jsme dali, a se způsobem, jakým jsme hráli ve velkých momentech hry. Ale stejně musíme být k sobě velmi kritičtí a upřímní, že jsme darovali soupeři v podstatě tři góly. Naštěstí soupeř skóroval jen jednou. Na této úrovni musíte být připraveni, že vás soupeř za podobné chyby potrestá. Abychom se dostali na další úroveň, musíme přestat dělat podobné chyby a být bezohlednější – a když jste dominantní a hrajete tak dobře, musíte zápas rozhodnout co nejdříve.

o tom, zda chyby otřásly jeho důvěrou v jeho přístup …
Ne, je to právě o tom, kdy takto hrát. Víte, že musíte tomuto hráči hrát míč, ale kdy, to je ten rozdíl … je to teď, o sekundu později nebo o sekundu dříve? To dává soupeři šanci presovat nebo zachytit přihrávku, nebo ne. A to je ten rozdíl. Rozeznat moment, kdy je třeba to či ono udělat, je to, co v další akci určuje, zda jste úspěšní nebo ne. Nejde ale o to zastavit nebo odradit tým od tohoto způsobu hry. Jen musíme pochopit, kdy to udělat, a to je zásadní. Pokud ne, vytvoříte v zápase, který do té doby máte zcela pod kontrolou, nejistotu ve hře a přivede tým do režimu nejistoty a darujete soupeři výhodu. Nejedná se jen o chyby v rozehrávce, ale také neproměňování šancí. Pokud hodně svých šancí neproměníte, přinášíte ten samý režim nejistoty a výhodu pro soupeře. Ale jsem potěšen, že jsme se nevzdali a poté co jsme vstřelili druhý gól jsme brzy přidali třetí a měli jsme šance na další vstřelený gól.

o tom, zda bylo provedeno některé střídání kvůli zranění
Ne, byla to všechno taktická rozhodnutí nebo věci, které jsme chtěli ve hře změnit.

o tom, co říká těm, kteří říkají, že jsme sami sobě nejhorší nepřítel …
Jo, nejsou daleko. Góly nebo šance, které jsme připustili, si způsobujeme sami. To je opravdu pozitivní, protože v okamžiku, kdy tyto chyby nebudeme dělat, budeme ještě silnější. Realita je však taková, že to musíme okamžitě zastavit, protože pokud ne, budeme přicházet o další body a vítězství. Ale je to moje zodpovědnost, nutíme hráče takto hrát, je to jen pochopení rizika a odměny. Jak jsem již zmínil dříve – pochopení kdy takto hrát. Musíme se v tom zlepšit, protože pokud ne, vytváříme napětí a nejistotu, vytváříme víru u soupeře. A to je zbytečné.

o tom, zda to dělá z každé hry napínavou záležitost…
To ano! Ale je to tak, jak to je. Někdy, když musíte projít takovým procesem, musíte být připraveni tyto situace zvládnout. Jsem na to připraven, ale jsem si vědom, že musíme vyhodnocovat, kde jsou rizika a přínosy. A pokud odměny nebudou větší než rizika, pak bychom neměli riskovat.

o tom, že zní nešťastně …
Chci být mnohem bezohlednější a jako tým nechci žádnému soupeři nic darovat. Soupeři jsou sami o sobě dost dobří na to, aby si sami vytvářeli situace a vytvářeli si své vlastní problémy. Aby měnili své rozestavení a strukturu hry potýkali se se svou vlastní kvalitou. Takže chci dát protivníkovi nulu. Každý vstřelený gól i šanci si musíme sami zasloužit, takže bych byl rád, kdyby to měli soupeři stejně. Takže jsem s výsledkem spokojen, ale nejsem spokojen s tím, jak jsme kontrolovali hru během 95 minut. To je něco, co musíme zlepšit.

o tom, proč vystřídal Thomase Parteye …
Protože jsem chtěl změnit naši hru a přivést někoho jiného, aby se pokusil najít nějaké další věci a pokusil se změnit způsob, jakým jsme hráli.

o tom, jak zásadní by mohlo být vstřelení Elnenyho třetího gólu…
Nevím, v této soutěži se hraje ještě další zápas a s touto úrovní soupeře se může stát cokoli. Musíme tedy být připraveni na nový zápas, který začíná za stavu nula-nula a jít si pro vítězství na Emirates. Pak postoupíme. Zejména z Mo a z ostatních střídajících jsem nesmírně potěšen, protože vím, jak moc chtějí hrát. Kvalitní náhradníci jsou v této soutěži klíčoví. Pokud chcete být úspěšní, potřebujete, aby vaši náhradníci měli vliv a dnes večer to opět dokázali. A zejména Mo, kvůli tomu, jak tak tvrdě trénuje s Roundym [Steve Round], aby vylepšil svou střelbu. A dnes večer dostal svou odměnu. Je to pro tým velmi důležité.

o tom, zda to ukazuje charakter týmu…
Ano. Stalo se to již v mnoha zápasech a musí se to stát zvykem. Protože když jste schopni za jakýchkoli okolností reagovat pomocí náhradníků na vývoj utkání, nezáleží tolik na momentálním zklamání, špatném momentu ani na tom, co se právě stalo. Jednotlivě i kolektivně musíte vědět, že umíme správně zareagovat a že je tým je schopen překonat jakoukoli situaci. To je pro tým opravdu povzbudivé.

na gól Martina Odegaarda, který nám dal to, na co jsme od něj stále čekali
Vím, že je takových gólů schopen a měl by to zkoušet častěji. To samé s Emilem, to samé s Willianem. Jsou tam proto, aby to zkoušeli a vyhrávali zápasy. O vítězstvích se rozhoduje v blízkosti velkého vápna a je třeba je více povzbuzovat, aby se do takových situací dostávali, riskovali, stříleli a vytvářeli příležitosti k driblování, protože to je jejich kvalita. Doufejme, že to Martinovi dodá sebevědomí. Dali jsme dva nádherné góly zpoza velkého vápna a to je další způsob, jak dosáhnout cílů. Může to být zásadní.

Zdroj: arsenal.com

Komentáře

 1. Kozlik89 (karma: 2795) #1

  Moc hezky se to čte, ale pak to vždycky všechno zkazí tím že nacpe do zakladu Luize, williana, aubu, a další, kteří pak v lepším případě nic nepredvedou, v horším případě rovnou namažou souperovi na gol.. v tomhle jsme jednoznačně nejhorší tym široko daleko,
  Ja proste nevím, k čemu je nám platné že xhaka občas zahraje dobre když má na svědomí XY golu a XY proher a ztrátu bodu. To samé luiz, a on je bude furt cpát do zakladu každý zápas. Chyby dela každý ja to chápu ale vzdyt my každý zápas někomu namazeme na gol, tohle už prostě není náhoda, a arteta jakožto manažer by s tím měl něco dělat. Bohužel stavenim Luize do zakladu fakt nic nezmění.
  A to už se tu raději nebudu zmiňovat o naši „taktice“ a přípravou na zápas. Protoze se na to prostě nedá koukat. Jestli má v plánu vyrukovat se stejnou taktikou, sestavou a nasazením proti slepicim tak dopadne úplně stejně jako na podzim. Kane se Sonem udělají bububu a nějaký expert jim zase namaže na gol, pak to mourek zatáhne a je po zápase.

     • Nawts14 (karma: 1457) #1

      Neviem ale obranca by mal najprv vediet kvalitne branit – s tym ma Luiz problem.
      Vykony by mal kvalitny obranca podavat konzistentne , to znamena vyrovnane – s tym ma Luiz problem.
      Ak nasadzujeme stopera do zakladnej 11 len preto ze ma dobru rozohravku(podla mna nema) , tak sa necudujem ze sme v strede tabulky.
      A jak nahradime Luizovu rozohravku? Nijako , pretoze aj ked hra Luiz tak sa Xhaka ajstak stahuje medzi stoperov aby to zasa nedojebali ako sa to stavalo v X zapasch predtym.
      Zachvilu sa bude musiet Xhaka stahovat na brankovu k Lenovi, ten vie dobre zahaluzit vid posledne zapasy.

      |
     • jakub (karma: 13298) #1

      Já bych se tady Luize zastal, taky si myslím, že má velmi slušnou rozehrávku, asi nejlepší z týmu, i když jeho včerejší úspěšnost dlouhých míčů byla mizerná ale on ji dlouhodobě nemá nijak vysokou v porovnání třeba se Xhakou, včera měl 5 úspěšných dlouhých míčů z 9 pokusů. což je 55,6%, ale pasy na střední vzdálenost 100% úspěšnost, na krátko 94,1% , měl druhý nejvyšší počet pasů do finální třetiny hřiště, třetí nejvyšší počet progresivních pasů po Xhakovi s Ceballosem, 335 metrů progresivních.
      U jeho bránění můžu pochybovat, ale o jeho kvalitě na míči nijak nepochybuju, ho málokdy vidíte kopnout míč na tribunu. protože by nevěděl co s ním, to jste viděli včera u Sokratise jednou tuším.

      |
     • Kozlik89 (karma: 2795) #1

      To je naprosto famózní že má rozehravku, ale to, že jsme po jeho chybě obdrželi 6 golu, to že jsou kvůli němu 2 penalty a prohráli jsme kvůli němu minimálně 2 utkání, to jeho famózní rozehravka fakt nezachrání ?‍♂️?‍♂️. Radši sokratise na stoperu který umí bránit a nedělá takové minely, a má horší rozehravku než Luize.

      |
     • jakub (karma: 13298) #1

      Ty tvoje počty mi moc nesedí. Loni v lize Luiz odehrál 33 utkání dostal 2 červené karty, měl 2 chyby vedoucí k brankce, udělal 5 penalt, vstřelil 2 branky a měl 0 chyb vedoucí ke střele, to je katastrofa. Letos má v lize 17 utkání vyrobil 1 penaltu za kterou dostal taky červenou kartu, 0 chyb vedoucí k brance, 2 chyby vedoucí ke střele a dal jednu branku. V těch 17 zápasech jsme dostali 14 branek, 6 zápasů jsme vyhráli a 7 prohráli.
      Gabriel je o parník lepší stoper, to je bez debaty. V lize odehrál 15 utkání, dostali jsme 17 branek, vyrobil 0 penalt, 0 chyb vedoucí k brance, 1 červenou kartu, 1 chyba vedoucí ke střele. Vstřelil 2 branky, vyhráli jsme 5 utkání s ním, 8 prohráli.
      Pro tebe asi rozehrávka není důležitá, ale pro Artetu je důležitější než některé jiné aspekty hry, protože pro něj je důležitá hra s míčem.

      |
     • Paulus.novy (karma: 1769) #1

      to Nawts14:

      No, ne tak docela. Na moderního stopera jsou bohužel/bohudík kladeny větší nároky, než jen bránit a odmáznout balon. Tak to prostě je. Luiz má za sebou bohatou kariéru, kde byla jeho schopnost hrát s míčem vysoce ceněná. Samozřejmě bychom měli mít ideálně stopery, kteří zvládají obojí, ale takových není zase tolik a u nás se tomu blíží možná tak Gabriel. Saliba možná taky, ale tam je otázka, co má v hlavě.

      Xhaka se stahuje, aby Leno měl víc možností, komu to dát. Navíc Xhaka taky chybuje. Nedostal jsem žádnou odpověď na to, jak bys momentálně nahradil Luize a jeho herní styl …

      |
     • Paulus.novy (karma: 1769) #1

      to Kozlik89:

      To je furt dokola. Ano, Luiz chybuje. Furt mi nikdo neřekl, jak ho v současnosti líp nahradit při stávajícím herním stylu. Ten Sokratis je doufám joke, protože obránce jako Sokratis by kupil chyby v rozehrávce od gólmana ještě daleko víc, než Luiz.

      |
  • granat (karma: 1772) #1

   Ok akurat Aubu by som do tejto tragikomickej partie (Luiz Xhaka Willian) netahal. Jemu skodi aj to ze pan arteta si z neznamych pricin nasadzuje williana a na kridle by radsej mohol byt Auba, Pepe, Gabi a Laca na hrote. Alebo aj Auba na hrote ale bez Williana. Tak ako pises naco nam su hraci ktorí zahraju 1 zapas z 10 slusne ostatne su hlboky podpriemer pri najlepsom priemer. Auba nas tahal uz niekolko sezon zazraky nedokaze robit donekonecna….

   • PolisLBC (karma: 847) #1

    Já nechápu, že hlavně je tu zase hate na GX. Z naší zálohy je tuhle sezonu suverénně nejlepší. Z posledních 10 zápasu udelal 1 chybu a ta nás zápas nestála. Zápas nás stala opětovná nemohoucnost v útoku. To pálení šancí ze strany Auby, Saky, Pepeho nás stálo 3 body. A Luiz a jeho penalta a červená proti Wolves byla možná zbytečná a přísná. Ale pokud by naší v první půli dali 3-4 góly, na což šance byly, vůbec by se to neřešilo. Ano Luiz dělá chyby, které by neměl. GX taky, ale body nás letos daleko víc stal útok…

 2. jakub (karma: 13298) #1

  Pěkná tiskovka. Mě docela vadí, že dostaneme branku a přestaneme hrát, stalo se nám to v několika zápasech v poslední době, taková desetiminutovka kdy jsme z toho úplně mimo, stalo se to včera, proti Burnley, proti Benfice, nevím jestli nám schází sebevědomí nebo něco jiného. Viděl jsem nedávno nějakou statistiku v počtu ztracených bodů pokud jsme vstřelili první branku a v tom jsme TOP v lize pod Artetou, přitom my jsme schopni vytvářet si šance, dokonce i dominovat soupeřům.
  Jinak chyby vedoucí k brance dělají i ostatní týmy, my máme v PL Errors leading to shot 9, Errors leading to goal 3 a 2 penalty jsme vyrobili, Liverpool letos v lize Errors leading to shot 6 , Errors leading to goal 9 a 8 penalt k tomu, Bayern v Bundeslize má Errors leading to shot 3, Errors leading to goal 3 a 2 penalty, Barca v LA lize má Errors leading to shot 6, Errors leading to goal 6 a 3 penalty , Real v La lize má 11 chyb vedoucí ke střele, 1 chybu vedoucí k brance a 7 penalt. PSG v Ligue 1 mají 13 chyb vedoucí ke střele, 6 chyb vedoucích k brance a 2 penalty.
  Pro nás je bohužel velký problém, že se nám to nahromadilo v posledních zápasech.

  • jirka (karma: 2874) #1

   Ty naše chyby to je jak z okresního preboru viz odegard přihravka naslepo primo na nohu protihráce do behu, mentor Luiz zas mu trva 3 dny než prihraje pak mu to vypíchne protihráč ve vápne, ceballos podpehnutí míce který letí 3 dny,xhaka jeho super asistence s Burnley atd….vždyt my jsme vcera mohli i v poho prohrat nebýt totálně neschopneho soupere v utoku.

   • jakub (karma: 13298) #1

    Ale taky jsi mohl vést 3:0 po patnácti minutách, kdyby jsi proměnil šance. Ale skončilo to 3:1 což je krásnej výsledek a já jako fanoušek z toho mám opravdu radost. Chyby dělají i jiné týmy, i Neuer i třeba Messi má letos chybu vedoucí k brance, což jsou dva z nejlepších hráčů posledních patnácti let.

     • jakub (karma: 13298) #1

      V posledních týdnech ty chyby děláme zápas co zápas, s tím bohužel máš pravdu. Ale dal jsem sem čísla i dalších velkých klubů a vidíš, že ty chyby dělá skoro každej klub, bohužel máme velmi špatné období teď. Já si třeba nemyslím, že soupeř byl tragický, jen naše hra je hodně nebezpečná a špatně se to brání, Aubovi, Sakovi, Tierneymu nemůžeš dát moc prostoru. V EL jsme vyhráli 8 zápasů z 9 a jednou remizovali, máme nejvíc vstřelených branek a postup na dosah.

      |
 3. jakub (karma: 13298) #1

  Ještě třeba Leicester letos v PL, chyby vedoucí ke střele 4, chyby vedoucí k brance 1, penalty 2 , Everton chyby vedoucí ke střele 9, chyby vedoucí k brance 4, penalty 4, City mají 6 chyb vedoucí ke střele, 1 chybu vedoucí k brance a 7 penalt, United mají 11 chyb vedoucí ke střele, 4 chyby vedoucí k brance a 4 penalty, slepice mají 7 chyb vedoucí ke střele, 3 chyby vedoucí k brance a 6 penalt.

 4. jirka (karma: 2874) #1

  Na 10 tým PL to byl docela dobry výkon ale pro Arsenal to bylo velmi slabe. Řeknu to přímo první pul rok byl velký posun organize, obraná váze o 1000% lepsí. Dalsí rok stojíme na míste a spíše jdeme níž. Tady nemuže byt o nejakém pokroku ani řec jsme na 10 míste se ztrátou 30 bodu na prvního. Jediný pokrok co je že jsme se zbavili dost zbytecných hráců ale jinak slabota

  • Luhla (karma: 1445) #1

   Já tam letos nějaký pokrok vidím. Vem si, že spoustu gólů vloni jsme dali díky individuální kvalitě hráčů, hlavně Auby, kterýmu to tam prostě padalo, ale jinak se nedalo spolehnout na to, že si vytvoříme dost šancí. Uměli jsme jen bránit a doufat, že vepředu někdo něco udělá. Myslím, že letos jsme se v tomhle zlepšili. Už umíme útočit, vytvářet si šance. Ale bohužel je teď zase moc neproměňujeme (individuální selhání útočícího hráče) a navíc děláme hrubky v obraně a při rozehrávce, kdy vytváříme šance soupeři (opět individuální selhání). V tomhle s Artetou souhlasím, že teď je opravdu potřeba se zaměřit na odstranění chyb. A souhlasím s ním i v tom, že to je jeho práce. Se zájmem budu sledovat, jak se mu ta práce povede (a při tom budu držet palce a fandit).

  • Roman Machacek (karma: 194) #1

   uplne suhlasim.jedna vec ze sme sa zbavili nepotrebnych hracov – druha vec ze to bolo uplne zadarmo ked neberiem do uvahy platy a totalne sme na tych drevakoch prerobili.ale aby to nebolo malo len co sme sa zbavili odpadu/priviedli sme dalsi (citaj wilian) na 3roky!! a dalsiemu odpadu(citaj luiz) ideme predlzit zbluvu/snad je to vtip kedze mame 612 schopnejsich stoperov a musime sa niektorych zbavit . a to sme este neskusili salibu a mavropanosa ktory sa zevraj javi dost dobre..uz aj keby boli vykony podobne ale hravali by hraci ktori tu hrat chcu a hlavne maju potencial,neberiem to tak tragicky lebo si hovorim:co ak z martinelliho bude o rok dalsi saka a napriklad sa ukaze nejake stoper a mame poriesenu stopersku dvojicu na XY rokov.ale takto stojime na mieste a nikam sa neposuvame a to ma neskutocne vytaca a som kazdy druhy zapas frustrovany a citate tu moje vylevy. ale fandim Arsenalu 2/3 zivota a ste ma ze klub z takym rozpoctom,zazemim a fanusikovsou zakladnou hra tak nechutnu stojatu srancku.a ked sa pozriem na leeds alebo brighton tak mi srdce len plesa jak ti hraci dru jak psychopati a hlavne chcu..dufam ze to aj od nas coskoro uvidim,ZNOVU BY SOM CHCEL MAT RADOST Z NASHO FUTBALU.takto ma nadchne tak 1 zapas z 10 a hned dalsi sa vratim s5 do reality.COYG

  • Ondra (karma: 1380) #1

   Prvni pul rok beres do kdy, kdyz pak zminujes dalsi rok? Arteta je tu rok a necele 3 mesice, 2-3 mesice mezitim se navic nehralo kvuli covidu. Ta situace je tim o dost slozitejsi. Furt bych mu dal prostor neco předvést v pristi sezone. Bude konecne normalni priprava (ikdyz zas tam bude euro, o rok pozdeji to bude taky vselijake kvuli ms), ta by tomu taky mohla pomoct. Kdyz se to nezlepsi, bude treba premyslet o jine ceste, ted to ale fakt nema cenu.

 5. Radek (karma: 3142) #1

  Tottenham, WHU, Liverpool. Teď se vážně ukáže, zda jsme nějaký pokrok udělali, nebo ne. MA proti sobě bude mít hodně kvalitní a zkušené trenéry, o Mourkovi si říkejte, co chcete, ale někdy pořád umí…pokud se zas dopustíme hloupých chyb, tak to prostě už nebude o náhodě, ale něco prostě je špatně…ať už špatná motivace hráčů, jejich nasazování i přes neustále chyby…

    • Paulus.novy (karma: 1769) #1

     Hele já bych týmy v PL rozdělil asi takto:

     1) otloukánci – týmy, které vyhrávají jenom sporadicky velké i malé zápasy – jsou to kluby, které převážně bojují o udržení, v lepším případě klidný střed.
     2) šikanátoři – to jsou kluby, které dokážou pravidelně porážet otloukánky, ale od silnějšího většinou dostanou na budku – to jsme byli např. my většinu času za Emirates éry pod AW. Šikanátoři už se ale vyskytují velmi málo, protože se síly v PL vyrovnávají a i průměrný tým je silný.
     3) výkonnostní labilové – to jsou kluby, které se dokážou poprat (odehrát dobrý zápas) s každým, když mají den a špatný zápas s každým, když den nemají. Kvůli nevyrovnanosti se umístěním v tabulce často blíží silnějším otloukánkům. To jsme my teďka a byl to např. i Liverpool z před pár roků.
     4) šampioni – to jsou kluby, které dokážou smáznout otloukánka prakticky kdykoliv se jim postaví do cesty, dát debakl šikanátorovi a překlopit na svoji stranu dostatečný počet setkání s labilem. To jsou např. City nebo loňští Reds.

     Ty kategorie samozřejmě nejsou striktně ohraničené a můžou se prolínat (my např. ještě nedávno neměli daleko k otloukánkům). Závěr je ale zřejmý:

     1) I kdybychom sérii těžkých zápasů zvládli, máme za sebou mraky zbytečných proher a budeme furt „labilové“.
     2) I kdybychom tu sérii těžkých zápasů celou projeli, tak máme za sebou naopak několik dobrých zápasů, kde jsme se dokázali měřit s lepšími týmy – budeme furt „labilové“.
     3) Kdybychom část z toho vyhráli a část prohráli (což je asi nejpravděpodobnější), tak ze zřejmých důvodů budeme taky furt „labilové“.

     Tzn., že po těch 3 zápasech se nic neukáže, ať už dopadnou jakkoliv – budeme furt ti labilové a abychom přestali být labilové, musíme hlavně ukázat schopnost vyhrát většinu zápasů v dlouhodobém horizontu (=sbírat průběžně body a zbytečně neztrácet). Krátká série těžkých zápasů má v našem případě prakticky nulovou výpovědní hodnotu…

     • PetrSk (karma: 59) #1

      Dovolím si nesouhlasit, v případě, že nastane ta situace, že nadcházející tři zápasy vyhrajeme, tak se ukáže, že jsme se posunuli a o to tady jde.

      |
     • XhakaBoy (karma: 1184) #1

      To PetrSk: Na co ti bude změna k lepšímu na délku 3 zápasů? Protože co se ukazuje celou naši nynější sezónu je to, že náš největší soupeř jsme my sami. Kolik týmů nás čistě přehrálo? Když neberu tu smutnou sérii po United, kdy to vypadalo na Artetův vyhazov, tak po příchodu ESR už jsem to prakticky neviděl. Všechno si to prosíráme sami… ani M City nás nepřejelo… tam to taky prosral individuální chybou Holding. Styl hry je v poho… jen máme pár hráčů, kteří nejsou schopni hrát lepší styl… ani krátkodobě a ani dlouhodobě.

      |
    • Paulus.novy (karma: 1769) #1

     to PetrSk:

     Myslím, že jsme se úplně nepochopili. Krátkodobý nárůst výkonnosti pro nás není zlepšení (a krátkodobý pokles není zhoršení). Opravdového zlepšení dosáhneme jenom tehdy, pokud začneme být konzistentně lepší a na to nemá vliv žádná krátká série těžkých zápasů. Pokud bychom ty 3 zápasy vyhráli a pak vyhrávali až do konce sezony, to by byla samozřejmě jiná…

 6. viliem (karma: 66) #1

  Čo sa týka Artety a tejto tlačovky, myslím si, že to hovorí celkom otvorene. Keď niektorí tvrdíte, že sme sa neposunuli, tak si spomente aké sme mali posedné zápasy za Wengera, keď sme tím z TOP6 neporazili ani nepamätám, niektorých hráčov ktorých nakúpil sme vyhadzovali cez zimné pretupové obdobie, lebo to boli absolútne drevá. Spomeňte si na Emeryho pri ktorom sme nevedeli brániť ani útočiť. Tímy zo spodu tabuľky nám dávali 15-20 striel na bránu a my sme mali niektoré polčasy bez strely na bránu, priviedo Torreriu, ktorý vôbec nie je schopný na PL atď. Mikel je začinajúci tréner, bez letnej prípravy kde by si odskúšal mladých hráčov atď. Wilian aj Luiz a podľa mňa aj Holding sú zle podpisy, ale žiaden tréner nekúpi všetkých hráčov ideálnych. Ale zároveň nás zbavil drevákov, ktorí tu poberali plat dlhé roky a nikdy nič nezahrali, zlepšil obrannú hru, máme jednu z najlepších obrán v lige, zároveň vznikol problém, že nedávame góly nevieme útočť, a pozrite aj to sa zmenilo už vieme utočiť a vytvárať si šance, len to ešte treba doladiť v premieňaní. Tak isto čo sa týka tejto rozohrávky, nie je ideálna, ale zlepšuje sa. A nezabúdajme, že je prvýkrát trénerom. Takže ja mu verím a nechajme mu ešte jednu sezonu a uvidíme. COYG!

 7. jakub (karma: 13298) #1

  Ještě jeden takovej drobnej detail, včera jsme dali 2 branky z dálky, celkově jsme měli 10 střel zpoza vápna a 8 ve vápně, to normálně neděláme. V PL máme 2 branky zpoza vápna a 33 z vápna a poměr střel je 214 střel ve vápně a 106 střel za vápnem. Obě to byly krásné střely a asi i nějaká taktika.

  • Kusuki (karma: 1295) #1

   a hlavne dali dva goly stredovi zaloznici. to si nepamatam pekne dlho. to je nasa obrovska slabina..kedysi hraci ako ramsey, santi, rosicky sa vedeli presadit aj golovo, teraz to uz ani necakam..u odegaarda je vidno ze strelu ma dobru, aj v Sociedade bol dost golovy tak hadam to nebol jeho posledny gol, celkom casto to skusa aj Partey tak hadam mu tam este padne v tejto sezone

 8. budy (karma: 135) #1

  Nejseštrochu mimo s těmi drevaky? 90% fandú je přesvědčeno že naopak drevaky přived a ještě k tomu hodně opotřebované.Pokud tyto dve vysloužilci budou tvořit základ naší sestavy tak nemáme šanci se nějak posunout .Dneska ve všech sportech se prosazují mladí a rychlý a to už tito veteráni nikdy nebudou a proto by si mĕli sami uvědomit že už na vrcholový fotbal nemají a mohli dohrát někde v nižší soutěži.To si měl ale taky uvědomit MA.

  • jakub (karma: 13298) #1

   https://twitter.com/RjArsenalBlog/status/1370495800942415873/photo/1 Tady máš fotku z posledního zápasu, je tam docela dobře vidět jaká je Willianova a Odegaardova pozice a k čemu na tom hřišti jsou. Já za sebe musím říct, že docela chápu proč je tam Willian a ne Pépé do tohohle stylu hry.
   Jsem velkej fanoušek toho o co se Arteta snaží, nikdy jsem nic takového asi neviděl, možná by byla zajímavé, pokud by místo Williana tam hrál ESR, Pépé by v tomhle mohl hrát asi spíš místo Saky ale to bych nechtěl.

   • XhakaBoy (karma: 1184) #1

    Souhlas … taky jsem velký fanoušek tohoto rozestavení… ať si tu kdo chce co chce říká. Jenom na to zatím nemáme podle mě hráče, právě proto protože nemáme na LK wide creatora. Taky se mi zatím nelíbí Odegaard na CAM … ať už ho média vyzdvihují po posledním zápase jak chtějí. Ale ten styl s 3-1-4-2 je super. Xhaka a Partey se do něj musí vžít, hlavně výměnou pozic. Tento styl hrozně využívá útočných předností krajních beků a křídelníků co se umí stáhnout do meziprostor, takže Saka, Kieran Tierney, ESR když bude hrát na CAM protože jeho pohyb v meziprostorech je fantastický. Mít v tomto systému ještě kvalitní útočné RB, tak bychom na tom v útoku byli dost dobře.
    Ale přesně jak Jakub píše … Martinelli a Pepé jsou v tomto stylu dost zabití. Ale jelikož Arteta nehraje jen jedním stylem (ani nemůže vzhledem ke kvalitě některých hráčů), tak ani Pepé a ani Martinelli se neztratí… hlavně proti týmům co to proti nám otevřou.
    PS: Ten styl není zas tak neobvyklý… Do tohoto rozestavení se shiftuje z 442 rozestavení když se drží míc, takže ho často můžeš vidět u RB lipska (ti hráli 4222) a taky, což je dost vtipné, u Atletica.

   • mc1897 (karma: 175) #1

    Tuto ulohu by hral lepsie Cebs aj ESR ako Will.
    Navyse tvrdim ze je urban legend ze Will je leposi do zavrtej obrany a Pepe do otvorenej. Podla mna Pepe nie je brejkovy hrac, ale naopak sa vyziva v uzkych priestoroch vapna, tam je skvely – strela lavou, klucky s rizikom penalty. Vapno je jeho pozicia.
    A ano, Marts je brejkovy hrac.
    Will bol kedysi dobry v strelbe a centroch, ale to mu nejako uplne odislo, ani kreativne riesenia ani koncovka celu sezonu neprichadzaju.
    Jeho velkla prednost je vedenie lopty, ukludnenie hry, cize idealny ako subs ked vedieme 1:0 a potrebujeme ukludnit hru. Do zatvrorenej obrany podla mna lepsi Pepe.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.