TK po Östersundsu: V prvním poločase bylo těžké najít někoho, kdo by hrál dobře, zlobil se Wenger

Postup si zajisté představoval jinak. Arséne Wenger ve čtvrtek sledoval, jak jeho svěřenci ve druhém utkání proti Östersundsu prohráli 1:2. Minimálně ho však může těšit postup do osmifinále. Wenger po zápase odpovídal:

na to, zda je zklamaný z prohry, ale spokojený s postupem…
Přesně tak, nemám k tomu co více dodat.

na to, zda byl zklamaný z výkonu svého týmu…
Ano, v prvním poločase jsme se nedostali do hry. Druhá půle byla o mnoho lepší a měli jsme v ní vstřelit nějaké branky. Naše energie byla na vyšší úrovni, naše dominance byla konzistentní. Druhou půli jsme měli pod kontrolou. V té první jsme byli v problémech a dostávali se do nebezpečí, jelikož jsme byli uspokojeni, nesoustředěni a pokaždé otevřeni, když jsme přišli o míč. S míčem jsme neměli ponětí, co máme dělat a kvůli tomu jsme se dostávali do problémů. Zareagovali jsme velmi dobře, protože se nám podařilo kvalifikovat do další části. Z tohoto utkání si musíme odnést právě postup.

na to, zda si hráči před výkopem mysleli, že je už o postupu rozhodnuto…
Je obtížné to říci. Na duel jsme se připravovali korektně a brali jsme to vážně. Máte tu ovšem vnější okolnosti, jako výhru 3:0 z prvního utkání, nebo důležitý nedělní zápas či skutečnost, že lidé si podvědomě mysleli, jak si jdeme pro vítězství. Fotbal tímto způsobem nefunguje. Hráli jsme proti kvalitnímu týmu, což můžeme sledovat také v FA Cupu. Jestli nejste v zápase stoprocentně koncentrovaní, proti všem týmům se můžete vždy dostat do problémů.

na to, že stejná věc se přihodila proti Nottinghamu Forest…
V FA Cupu jsme mohli častokrát sledovat podobné zklamání. V utkání proti Nottinghamu Forest jsme měli podobný tým. Nebyli jsme na takové úrovni, která byla vyžadována.

na to, kolik bylo o přestávce rozbito čajových podšálků…
Je lepší o tom nyní příliš nemluvit a soustředit se na náš další zápas.

na to, zda ho straší forma Caluma Chamberse a Roba Holdinga…
Je obtížné kohokoliv konkrétně vyčleňovat. V prvním poločase bylo těžké najít někoho, kdo by hrál dobře. Je jednodušší najít špatné výkony. Pro obránce to bylo možná ještě složitější. V úvodním poločase nebyl celý tým na úrovni, kterou byste očekávali. Pro obránce to nebylo jednoduché, jelikož jsme ztráceli míče příliš brzy. Ve chvílích, kdy jsme ztráceli míč, tak jsme neclonili kvalitně, takže to pro obránce nebylo snadné.

na to, co by si Manchester City pomyslel po takovém výkonu…
Měli byste se zeptat jich, já to netuším.

na to, jak Östersunds hrál kvalitně…
Hráli velice dobře. Jedná se o kvalitní tým. Pokud se podíváte na jejich výsledky v Evropské lize od začátku sezóny, tak mají za sebou velmi dobrou bilanci. Šlo to vidět taky v našem čtvrtečním zápase, že se nejednalo o náhodu. Kolik zahraničních hráčů mají ve svém týmu? Netuším přesně, ale jedná se o mezinárodní tým s TOP kvalitními hráči.

na to, zda soutěž bude od následujícího kola náročnější…
Ano, samozřejmě to bude mnohem náročnější. Musíme čekat na to, koho nám los přisoudí, ale zajisté jsme blíže k těžším duelům. Östersund byl kvalitním soupeřem. Nemá sice slavná jména, možná ani nemá v Evropě svoji historii, ale po technické a kolektivní stránce je to kvalitní výběr.

na budoucnost Pera Mertesackera…
V soutěži jsem využíval mladší hráče, jako jsou Chambers a Holding. Chtěl jsem, aby nabrali zápasovou praxi. V kádru mám také Mavropanose, kterému se v trénincích daří velice dobře a kterému budu muset v určité části nabídnout také herní čas.

na to, zda Alex Iwobi bude pro neděli v pořádku…