TK po semifinále Carabao Cupu: Jednalo se o zaslouženou remízu, hodnotí Wenger bezbrankový stav. Alexisovi dopřál oddych

Arsenal po semifinálové remíze v Ligovém poháru zůstává v dobré pozici pro odvetu. Arséne Wenger tak i díky tomu vylepšil svoji bilanci nad Antonio Contem, současný trenér Chelsea dokázal svého protějška porazit pouze v jednom ze sedmi duelů. Wenger po utkání odpovídal:

na výkon…
Po fyzické stránce jsme byli svědky velice intenzivní hry. Oba týmy byly dobře organizované a kvalitně bránily. Šlo vidět, že to bylo první utkání vzájemného souboje. Měli jsme skvělou soudržnost, týmové ducha a celkově se jednalo o zaslouženou remízu 0:0. V závěrečných dvaceti minutách jsme tam měli nějaké příležitosti, ale nedokázali je využít dobře. Proti Chelsea jsme nastoupili mnohokrát, takže oba týmy se znají velmi dobře. Pokud se obě strany rozhodnout hrát ze zajištěné obrany, poté jsou schopny hrát jako dnes (ve středu – pozn. překl.)

na to, jak vidí postupové šance…
Jsme zvyklí na střílení branek, takže panuje trochu frustrace, ale týmový výkony byl velice pozitivní a velice dobrý. Druhé utkání nás čeká doma a chceme ho vyhrát. Chceme se kvalifikovat do finále, tak to pojďme udělat.
Je to pro nás dobrá příležitost se dostat do Wembley, kam bychom se rádi dostali. Zároveň ale víme, že Chelsea je nebezpečným týmem. Do té doby chceme vyhrát naše zápasy v Premier League a poté se připravit na odvetu.

na sledování zápasu z tribuny…
Musím říci, že se nemáte špatně. Dostanete se k nejlepším místům na stadionu a nemůžete si stěžovat. Bylo to frustrující, ale měl jsem míst těsně za střídačkou a ne příliš vysoko. S tímhle jsem byl spokojený.

na zdržování kvůli VAR…
Objevily se dvě situace, u nichž museli zasahovat. První byla jednoznačná, protože míč šel rovnou mimo. Při té druhé to bylo pro mě trochu zvláštní. Hra normálně pokračovala a měl být roh. Kdyby z předchozí akce pramenila penalta, tak by to vypadalo divně, protože pokud si rozhodčí není jistý, možná by měl hru přímo přerušit. Jestli by neurčil pokutový kop, míč by se odevzdal bránícímu týmu. Vracet po dvou minutách hru zpátky je lehce zvláštní, protože každý by skoro už zapomněl, co se vlastně přihodilo. Nemůžete přímo zasáhnout do hry, což je frustrující.

na to, jestli může říci, proč nechal sedět Alexise a nasadil Iwobiho…
Ne, vskutku ne.

na Iwobiho…
Jedna věc je potrestat někoho individuálně a ta druhá je potrestat tím ostatní. Pokud si myslím, že může pomoci týmu vyhrát, tak to poté nemá co do činění s tím, že může být potrestaný samostatně a jednotlivě.

na to, zda posazení Alexise na lavičku má něco společného s jeho spojovaným přestupem do Manchesteru City…
Ne, výběr týmu nemá co dělat s přestupovým oknem.

na to, proč Alexis byl na lavičce náhradníků…
A proč ne?

na to, zda je to jeho nejlepší hráč v týmu…
Nemusím zdůvodňovat každé rozhodnutí, které učiním. Odtrénoval jsem přes tisíc zápasů, nasadil tisíckrát svůj tým a pokaždé to bylo špatně. Musím se nějak rozhodovat.

na to, zda věří tomu, že Alexis v lednu zůstane…
Ano, chci aby tady zůstal a ne jen v lednu, ale déle. Jedná se pro nás o velmi důležitého hráče. Při příchodu na hřiště proti Chelsea ukázal, že rovnou dokáže vytvořit nebezpečí. Musíte také brát v potaz, že hrajete velké množství duelů. Sánchez hrál v každém z nich. Hráčům uprostřed sezóny pomůže trochu oddechnout.

na to, že Alexis už může vyjednávat s jinými kluby – a jestli se toho obává, že už tak dělá…
Ne. Vy se toho bojíte? Já ne. Taková jsou pravidla. Nemusí mi uvádět, že mluvil s někým jiným. Nemusí to dávat na vědomí klubu, může to dělat již bez souhlasu. Lidé Alexise moc neznají – kompletně se soustředí na to, aby hrál fotbal. Viděli jste, jak proti Chelsea přišel, jak se rozcvičoval? Přesně jako někdo, kdo chce hrát fotbal. Umí udělat rozdíl v tom, co se děje na hřišti a mimo něj a také s fakty a ne psychologickými teoriemi. Skutečnost je taková, že když vstoupíte na hřiště, hrajete fotbal a dáváte tomu sto procent. A to přesně dělá.

na to, jak Alexis reagoval o vynechání ze základní sestavy…
Nerad bych o tom mluvil. Alespoň nějaké věci si musíme udržet trochu v soukromí.

na to, zda Alexis chce hrát za Arsenal…
Samozřejmě – za nikoho jiného ani nyní nehrál.

na to, zda by pro každého bylo lepší znát budoucnost Alexise…
Ano, samozřejmě. Rozumím tomu, že ano.

na to, zda by pro něj(Wengera) bylo lepší znát nyní budoucnost Alexise…
Nedělá mi problém, jestli podepíše nyní, nebo v červnu. Pro mě je důležitý další zápas a že se můžeme na něj spolehnout. Výkony a oddanost Alexise nezáleží na délce jeho kontraktu. Záleží to pouze na tom, že když je na hřišti, tak chce hrát fotbal.

na to, zda oddanost Alexise záleží na tom, jestli chce v klubu zůstat…
Nerozumím tomu, jak na věci nahlížíte. V podstatě říkáte, že oddanost hráče je spojovaná s délkou jeho kontraktu. Nedomnívám se vůbec, že tomu tak je.

na zranění Wilshera…
Má výron v kotníku. Na první pohled to nevypadalo příliš špatně, ale na neděli to bude samozřejmě brzo. Jak dlouho bude mimo hru, vám nyní nepovím. Je škoda o něj přijít zrovna ve chvíli, kdy se nachází v tak dobré formě. Blokoval střelu a kotník se vyvrátil. Je to ten neproblémový kotník, takže jsem docela pozitivní.

na to, jestli je to problém s vazem, nebo kostí…
Jedná se o problém s vazem.

na Mavropanose a jestli zůstane do konce sezóny…
Osobně ho chci udržet do konce května, abych ho lépe poznal a odhadl jeho úroveň. První náznaky, které ukázal v tréninku, jsou povzbudivé. Rozhodl jsem se ho tedy udržet do konce května.

/arsenal.com/