TK po WHU: Žádný hráč neudělá rozdíl mezi vyhraným a prohraným zápasem, domnívá se Emery

Složité týdny čekají Unaie Emeryho. Španělský trenér v sobotu zažil porážku na WHU a před sebou má těžké duely. Emery po prohře 0:1 reagoval:

na týmový výkon…

Výsledek je špatný. Ztratili jsme skvělou příležitost, abychom získali tři body a přiblížili se Chelsea a dalším týmům TOP 4. Ale my prohráli. Chtěli jsme odehrát lepší zápas, ale nemohli jsme ho dostat pod kontrolu tak, jak bychom chtěli. Pokud se nyní budeme dívat na počet vytvořených šancí po devadesáti minutách, tak si myslím, že výsledek není takový, jaký bychom si zasloužili. Potřebujeme zlepšit náš herní plán, kontrolu nad zápasem. V zápase proti West Hamu jsme to nedokázali. Během utkání jsme jim neposkytli mnoho příležitostí, ale nabídli jsme jim hodně prostoru, ze kterého pramenily jejich rohy. Z jednoho vstřelili branku, od té chvíle se zápas změnil. Potřebovali jsme lépe útočit a defenzivně dobře pracovat. Šance jsme si vytvořili, ale nestačily k tomu, abychom vyhráli. V úvodních dvaceti minutách, ve kterých jsme si vytvořili šance, byl moment, kdy jsme si mysleli, že můžeme vyhrát zápas. Poté to bylo již těžké, jelikož jsme jim nevnutili věci, které jsme chtěli.

na absenci Mesuta Özila…

Měli jsme dostatek hráčů na to, abychom vyhráli, vnutili jim naši hru a taktickou kvalitu. Zároveň West Ham respektujeme, jelikož má kvalitní hráče. S jejich fanoušky se tady cítí silnější. Možná na lavičce by nám někteří fotbalisté do útočné fázi pomohli. Myslím si, že jsme jich přesto měli hodně.

na to, proč na zápas nevyužil Özila…

Rozhodli jsme se, že hráči, kteří byli na West Hamu, byli nejlepší volbou pro daný zápas. S Mesutem jsme vyhrávali, ale také prohrávali. Žádný hráč neudělá rozdíl mezi vyhraným a prohraným zápasem.

na zájem ostatních klubů o Özila, který se zvýšil jeho absencí v sestavě…

Můžu říci, že tento týden s námi normálně trénoval. Hráči, kteří byli nominovaní na zápas s West Hamem si zasloužili být na zápase. Také s ním jsme mohli prohrát. Pokračujeme s každým hráčem, jelikož všichni jsou důležití. Rozhodnutí bylo takové, že na zápas přijedeme s danými hráči.