TK po Wolves: Po přestávce jsme museli začít riskovat, odkrývá Emery. Vysvětlil střídání o půli

Spokojený s remízou v neděli nemohl být ani Unai Emery. Hlavní trenér Arsenalu na pozápasové tiskové konferenci odpovídal:

vydřený bod…
Všem přeji dobrý večer. Víme o sobě, že jsme velmi soutěživý a organizovaný tým, který je dobrý v brejcích. Po taktické stránce to na vítězství nestačilo. Když jsme vyrovnali, tak jsme i nadále riskovali, jelikož jsme chtěli vyhrát, ale zároveň jsme jim tím otevřeli cestu k šancím. S bodem nejsme spokojeni, ale rovněž oceňujeme práci jejich týmu.

na to, co svým svěřencům říkal o přestávce…
Bylo velmi těžké najít způsob ke vstřelení branky nebo proniknutí do jejich obranné linie. Jejich prolínání v ní bylo velmi dobré. Nechtěli jsme obdržet další branku, protože by to bylo ještě složitější. Trochu jsme však změnili náš plán, jelikož jsme spolu o přestávce mluvili. Po ní jsme museli začít více riskovat. Kromě riskování jsme však také potřebovali dobrou rovnováhu v přechodu proti dobrému týmu, který se kvalitně přemísťoval. Tým hrál s charakterem a ještě před gólem jsme měli šance na vyrovnání. Pokračovali jsme také v hledání způsobů, které bychom si vytvořili a vyhráli tak zápas, poté jsme však vyrovnali. V posledních pěti deseti minutách jsme měli stejnou myšlenku, která spočívala v riskování, ale rovněž v pomýšlení na výhru. Na konci zápasu jsme si mohli říci „Dobrá, remízu si oba týmy zasloužily“.

na to, zda Bernd Leno odchytal nejlepší zápas v Arsenalu…
Věděli jsme, že budeme potřebovat brankáře, který podrží. A to ve chvílích, kdy při našich útocích riskujeme, a dáváme jim šanci na přechod. Předvedl kvalitní výkon.

na střídání Mattea Guendouziho za Alexe Iwobiho…
Jednalo se o taktickou změnu. Chtěli jsme, aby naši beci hráli hlouběji a získali větší držení míče. V některých situacích se nám to vydařilo dobře a vytvořili si tak šance na skórování. Jejich práce byla v defenzívě dobrá, jelikož svůj blok měli postavený velmi vysoko.

na výkon Granita Xhaky…
Má velký zápal a také charakter za nás hrát. Jeho výkon a kvalita jsou pro nás dobré. Všichni potřebujeme – ať už kvůli mně nebo týmu – mít větší konzistentnost, ale to s naši prací začne vycházet. Nejdůležitější je být v daném ohledu sebevědomí a zlepšovat se krůček po krůček s prací za zády. Myslím si, že to děláme, stejně tak Xhaka.

/arsenal.com/