TK před Burnley: Proč by Mesut v Arsenalu neměl mít budoucnost? reagoval Emery. A dále vyzdvihoval Xhaku

Páteční den byl kromě přípravy na zápas s Burnley také ve znamení tiskové konference Unaie Emeryho. Španělský kouč na ní odpovídal:

na to, jak si zvyká na vánoční období…
Ano, jedná se o první zkušenost (práce a zápasy – pozn. překl.) během Vánoc, svoji práci však mám rád. Hru si chci užívat, stejně jako čas s hráči, fanoušky. Chci si užívat výhry a práci. Máme také čas pobýt s našimi rodinami. Na Emirates Stadium můžeme všechny vidět, nebo také sledovat venkovní duely v televizi.

na to, jak je důležité v sobotu předvést skvělý výkon…
Každý zápas je velmi důležitý. Pokud ostatní týmy vyhrávají, tak nepřestávají, zlepšují se. Po prohře na Southamptonu potřebujeme získat tři body. S hráči jsem však spokoujený. Podle mého názoru na Emirates pokračujeme v silných představeních. Poslední zápas s Tottenhamem byl v týmovém duch velmi dobrý. Hráči do toho šli, vytvářeli si šance. Nyní pracujeme na efektivnosti. Svých hráčům věřím, věřím našim útočníkům. Budeme potřebovat každého fanouška, aby nám pomohl. Půjdeme do toho jít s tím, abychom jim ukázali kvalitní energický výkon zakončený třemi body. Proti Burnley budeme hrát s velkým respektem, jelikož se jedná o velmi dobrý tým s výbornými hráči. Hrají velice organizovaně, rovněž jsou velmi silní v defenzívě. Mají hráče k tomu, aby hráli dlouhé míče ze druhého sledu, aby předvedli hodně centrů do vápna. Mají kvalitní hráče ke vstřelení branky. Bude se jednat o velký zápas.

na to, kteří hráči by po zranění mohli nastoupit proti Burnley…
Poslední novinky máme z dneška. Například Mkhitaryan je mimo hru. Koscielny je v pořádku, ale za poslední týden odehrál dva zápasy a v sobotu by to pro něj bylo hodně. Potřebujeme s ním být opatrní než bude hrát další zápasy. Podle mého názoru je Sead Kolasinač na sobotu v pořádku. Mimo hru je Mustafi.

na Koscielnyho…
Věřím mu. Na danou pozici máme řešení, kdo tam může hrát. Například jsem četl mírnou kritiku na naše záložníky, mezi které patří rovněž Xhaka, který hrál na stoperu. Zásluhou jeho mentality, a to velké, jsem s ním velmi spokojený. Pomohl nám. Hrál také na postu levého obránce a podle mého názoru tam hrál dobře. Pro mě je důvod takový, že věřím v hráče. Jsme v dobrém rozpoložení, abychom mohli nastoupit proti Burnley. Sice s respektem, ale s vírou v naší práci, v naše možnosti v hráče, ať už na pozici stopera, nebo záložníka. Nad to všechno si myslím, že mentalita je dost velká na to, aby nám pomohla. Máme hráče, kteří hrají mimo své pozice, tak jako tomu bylo u Xhaky a Lichtsteinera na Southamptonu.

na to, zda hráči budou trénovat na Štědrý den…
Na Vánoce se adaptujeme v pracovním režimu. Loni jsem měl deset dní dovolenou, ve Španělsku je to obvykle sedm dní. Hráči tady mají určité zvyky pracovat. V neděli budeme mít volno, v pondělí a úterý se připravíme na Brighton. Ve středu ráno míříme na Brighton, předtím však v úterý večer budou mít čas se svými rodinami. Jedná se o velice, velice zodpovědné hráče. Uvědomují si, že si potřebují užít čas s rodinou, ale také zodpovědnost kvůli řadě zápasům přes vánoce.

na to, zda Mesut bude v sobotní nominaci…
Ano.

na to, zda se skutečně jednalo o taktické rozhodnutí ho v týdnu vynechat…
Ano.

na to, zda se mu Mesut zamlouvá, a zda chce, aby hrál…Chci každého hráče s dobrou mentalitou, aby nám pomohl, ukázal své znaky či kvalitu. Potřebujeme Mesuta Özila.

na to, zda má Mesut v Arsenalu budoucnost…
Ano, proč by neměl mít?

na to, že lidé na stadionu hází na hráče předměty..
V Anglii je obvykle respekt velmi důležitá záležitost pro každého. Není to dobré chování v této velmi individuální situaci a momentě. Každý má respekt.

na to, jak je Mesut frustrovaný, že nehraje zápasy…
Každý hráč chce hrát a být v pořádku, aby pomohl týmu, když potřebuje. Frustrace je stejná pro každého, když nehrál v daném utkání. Mluvil jsem s ním, mluvím s ním pravidelně během sezóny. Říkám mu, co od něj potřebujeme. Má závazek, aby nám pomohl a kvality a znaky, aby nám pomohl, když tým potřebuje jeho chvíle během utkání. V sobotu je mezi nominovanými.

na to, zda s ním mluvil individuálně a vysvětlil mu situaci…
Ale já jsem mluvil s každým hráčem. S Mesutem, Jenkinsonem, nechybí ani Mo, Petr Čech, Auba. S každým hráčem. Někdy individuálně, někdy ve skupině.

/arsenal.com/