TK před Crystal Palace – druhá část: Alexis, Mkhitaryan, Walcott

Ve čtvrtek se konala tisková konference a její druhou část přinášíme nyní. Arséne Wenger odpovídal:

na poslední novinky spojené s Alexisem do Manchesteru United…
O daném příběhu jste již dobře informováni díky médiím. Nemám k tomu co dodat. Může se to přihodit, ale rovněž nemusí.

na to, jestli je to ve fázi „možná se tak stane, možná se tak nestane“…
Ano, v té se nyní ocitáme.

na to, jestli by Alexis mohl znovu nastoupit za Arsenal…
Ano, samozřejmě. Pokud se nic nestane, bude hrát v sobotu.

na to, jak pravděpodobný je přestup v následujících čtyřiadvaceti hodinách…
Na přestupech jsem pracoval posledních třicet let, takže je pravděpodobné, že se tak stane. Kdykoliv a v každé minutě to může však celé padnout. Takhle funguje přestupový trh. Do té doby, než to je černé na bílém, musíme přijmout, že se to také nemusí přihodit. Takové záležitosti nejsou nikdy garantovány.

na to, jestli Mkhitaryan by v případě dohody šel opačným směrem…
Ano.

na to, jestli se mu Mkhitaryan zamlouvá…
Ano, samozřejmě. Pokud ho přivedeme, tak z důvodu, že se mi ten hráč líbí.

na to, že Mkhitaryan byl spojovaný s Arsenalem…
V době, kdy působil v Dortmundu, proti nám několikrát nastoupil. Zajisté si uvědomuje kvalitu naší hry a způsob, jakým hrajeme. I díky tomu jistě tento klub miluje.

na to, jestli by problémem mohl být plat…
Ne, plat by nečinil problém.

na to, jestli by Mkhitaryan byl náhradou za Alexise…
Jednalo by se o výměnu hráčů a myslím, že jeden by nahradil druhého. Budeme poté stále na přestupovém trhu? Ano.

na to, zda lituje toho, že Alexise neprodal v létě…
Problém byl téměř stejný jako je dnes. Přijmu jeho odchod pouze ve chvíli, kdy za něj přijde někdo jiný a v létě to nebylo možné. Udělal bych to, ale nebylo to možné, protože se to přihodilo velice pozdě, v poslední den přestupového období a kvůli této věci jsem nedovolil, aby se to odehrálo. Pokud se to nyní stane, bude to díky tomu, že za něj dojde někdo jiný.

na to, že Alexis od Manchesteru United obdrží velké platové navýšení…
Podobná čísla bych nechtěl komentovat, protože je to záležitost Manchesteru United, pokud tedy chtějí s takovým oceněním přijít, které za Sancheze nabízejí…Manchester United respektuji, protože generují peníze z vlastních zdrojů. Tohle musíte respektovat. Poté je to dáno tím, jak moc chtějí hráči nabídnout. Manchester United je klub, který je velice dobře vedený po finanční stránce, stejně jako na hřišti. Z tohoto důvodu nemám žádný problém s penězi, kterými pracují.

na to, jestli to zkreslí přestupový trh a platy ostatních klubů, které budou platit…
Moderní fotbal vytvořil hru, ve které jsou nejlepší hráči seskupeni na dostupnost malého počtu klubů. Fotbal je díky tomu méně nepředvídatelný a více předvídatelný. Řekl bych, že mezera ve finančních zdrojích mezi největšími kluby a menšími z nich se v posledních pěti letech ohromně rozrostla. 

na to, zda je rozhodnutí Alexise otázkou financí…
Ne, protože se jedná o profesionální hráče. Nemám problém s Alexisem Sanchezem. Jeho přístup byl po jeho dobu u nás ohromující. Včera (středu – pozn. překl.) trénoval, byl plně zavázaný a připravený na sto procent. Jedna věc, kterou u Alexise Sancheze nemůžete zpochybňovat, je jeho profesionalismus a jeho oddanost. Je mu už devětadvacet let a jeho další kontrakt bude pro něj samozřejmě velice důležitý.

na to, zda se Arsenal nemůže rovnat s United a City ohledně nabízení platů…
Ano, finančně nemůže. Neznamená to však, že se s nimi nemůžete rovnat na hřišti. Není to dostatečně velká výmluva k tomu, abyste nemohli s nimi soupeřit na hřišti. Samozřejmě, není žádným tajemstvím, že United a City mají větší finanční zdroje.

na to, zda Arsenal bude muset zakroutit s platovou strukturou, aby mohl platit TOP hráčům více…
Tohle by bylo na delší vysvětlování než pouze na krátkou tiskovou konferenci. Je to diskutabilní, ale ne proveditelné. Nechci nyní vycházet s čísly, protože cítím, že by to nebylo v dané chvíli správné. Udělali jsme maximum pro to, co jsme si mohli dovolit. Jednoho dne možná s tím vyjdu na povrch. Dnes (čtvrtek – pozn. překl.) však není ta chvíle.

na to, jestli Alexis bude hrát, jestli se dohoda neuskuteční…
Ano, protože je tu nyní deadline. Vynechal jsem ho z duelu proti Bournemouthu, protože jsem se obával toho, že přestup by se mohl přihodit před utkáním. Bylo to již v celkem pokročilých vyjednáváních, takže jsem nechtěl být v pozici, kdy bych ho vzal s sebou a poté by se musel vracet. Kvůli tomu nehrál. Jak už jsem pověděl – jste dobře informováni – nyní je 24 až 48 hodin k tomu, jestli se to uskuteční, nebo ne.

na odchod Walcotta…
Osobně jsem velmi napojený na Thea, protože je inteligentní, naprosto oddaný a soustředěný na svoji práci.
Pamatuji si, jak přišel v šestnácti letech a rovnou jel na Mistrovství světa. Pokud se podíváte zpátky, tak vstřelil důležité góly ve velkých zápasech. Mluvíme tu o finále pohárových zápasů, nebo Lize mistrů, nebo místních derby, ve kterých předvedl ohromující výkony proti Tottenhamu.
Lituji toho, co se stalo, ale v poslední době toho příliš nenahrál. Přeji mi, ať se mu daří a chtěl bych mu poděkovat za vše, co pro nás udělal. Pokaždé zde bude vítaný.

/arsenal.com/

Komentáře

  • gunnerF4n (karma: 457) #1

   presne tak, a to je odpoveď na otázku či k nám prestúpia hviezdy najvačšieho kalibru = nie neprestúpia , keď sám AW povie že sa nemožeme rovnať United , City (ani Chelsea).. ja sa skôr pýtam, prečo sa im nemôžme rovnať ? nie sme to náhodou my, s najdrahšími lístkami ? nie sme to my, s rekordom zúčastnenia v LM (začo je dosť penazí) ? pokiaľ viem máme najnižší debt v lige, dlhodobo predávame hviezdy , zarábame na hráčoch, tak ma zaujíma čo sa deje v pozadí klubu, ostatne aj tá veta „Jednoho dne možná s tím vyjdu na povrch.“ mi hovorí že AW je skôr otrokom tých hore.

 1. Martin (karma: 0) #1

  Po otazku o HM je to v pohode. Pote se dozvime, ze HM klub miluje. Otazkou je, proc kdyz miluje Arsenal diky stylu hry, prestoupil do MU, ktera pod Mourinhem preferuje uplny protipol (pro me sracka z ust Wengera). Plat? Tam je otazka, kolik se nabizi. Pokud zminovanych 150 tak neverim, ze s tim wenger souhlasi. Verim tomu pouze v pripade, ze by chtel HM uvadet jako plnohodntou nahradu za AS7, aby udelal ,,oko,, na fanousky. Na to, zda-lituje, ze neprodal Alexise v lete….chyba lavky. Ano lituje, ale neprizna, ze na to mel sakra dost casu a tak to hezky zaobali. Libi se mi nasledne jeho odpoved na platove podminky Alexise u MU. Odpovedel hezky, bez zasti a s pokorou. JInak odpoved na otazku platove struktury hracu je jednoducha. Nepreplecet prumeraky, zaplatit TOP hrace a dobre prodat (Jiny tym by z Alexise udelal o min. 50 mil vice nez udelame my, z Walcotta o 40 vice a o RvP, Nasrim a dalsich nemluvim). Samozrejme s ohledem na skutecnost hracovi smlouvy a vyreseni drive nez v poslednim roce ci pulroce. Kazdorocne bychom byli schopni na prodejich udelat dobrych 50 mega, ale to se asi musi umet. O Walcottovi na zaver krasne blahorecil. Jednoduse ten hrac je pro tym jako Arsenal na nic a proto se musi pakovat….Ale opet krasne zaobalno (to je spise lichotka nez urazka).

   • chicha (karma: 205) #1

    Co jsem se tak díval na United a komenty, tak jde spíše o to, ze HM z United odcházet nechce. Má ještě na dva a půl roku smlouvu. On sice moc nehraje, nebo s ním JM nepočítá, ale i pro něj je to skok z důvodu nižšího platu nejspíš( V United bere udajne kolem 200 tydne) a pak taky, Arsenal nehraje LM a dost možná ani hrát nebude v příští sezoně. Do toho ta atmmosféra, kdy z klubu odcházejí nej hráči kvůli vyšším ambicím..Možná by se raději viděl zpět v Německu, kde mu to šlo. PL mu podle mne moc nesedla.

 2. chicha (karma: 205) #1

  Z pohledu, kdy Arsenal v létě přijde o Sancheze, je tohle dobrý krok. V létě by za něj nic nedostal, tak aspoň takhle dostanou hráče, který by měl do systému a hry Arsenalu sedět.
  I tak, srovnat oba hráče nejde, Sanchez je někde jinde a podle těch komentářů a co jsem se tak díval, nic moc v PL HM neukázal. A nejde o herní styl United, ale o to, že on sám má problém se vypořádat s tempem, rychlostí, osobními souboji v PL..takže se dost může stát, že to bude jen další kus z těch Wengererovych přecěnovaných hráčů.

 3. belerek (karma: 803) #1

  Pokud by dnes Alexis nastoupil, bylo by to hodně zvláštní. Na jednu stranu – proč ne, protože vzhledem k tomu, že se zatím žádný příchod nepodařilo dotáhnout, tak nemáme moc s kým hrát. Na druhou stranu Alexis na 99 procent odchází, tak jestli by to dělalo dobrotu, jakou by měl motivaci, jak by ho přijali fanoušci,…
  Při našem štěstí Alexis nastoupí a zraní se 😀

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.