TK před Evertonem: V Premier League potřebujete mít alespoň dva TOP útočníky, míní Wenger. Vyjádřil se také ke smlouvám

V pátek dopoledne se konala tisková konference před Evertonem. Hlavním tématem byl příchod Pierra-Emericka Aubameyanga, řešily se však také další otázky, včetně prodlužování smluv. Arséne Wenger reagoval:

na to, jak náročné bylo udržet v tichosti přestup Aubameyanga…
Bylo to těžké, protože Dortmund za něj chtěl náhradu. Nejprve jsme se s nimi museli dohodnout na přestupu a poté už jen čekat, zda dokážou najít někoho, kdo by ho mohl nahradit. Bylo to trochu záhadné, jelikož Giroud šel do Chelsea a Batshuayi zamířil do Dortmundu. Kvůli tomu se to vše odehrálo během krátké chvíle a bylo velmi napínavé až do konce.

na kvality Aubameyanga…
Jedná se o typického útočníka s parádní rychlostí a kvalitním poměrem odehraných duelů a vstřelených gólů. Rovněž má dobrou práci bez míče a je to týmový hráč. Ztratili jsme Alexise, Girouda a Walcotta a s nimi také branky, protože se všechno jednalo o střelce. V daném ohledu to vykompenzuje.

na to, proč je vitální přivést Aubameyanga do týmu…
Zaprvé se domnívám, že Premier League představuje výzvu pro každého velkého hráče. Každý v ní chce nastupovat. Samozřejmě ho znám velice dlouho, jelikož proti Arsenalu nastoupil už několikrát. Líbí se mu styl, který předvádíme. Potřebuje novou výzvu. Byli jsme jediní, kteří mu to mohli nabídnout.

na to, že Mchilitarjan a Aubameyang vytvoří úspěšnou spolupráci z Dortmundu…
Ano, doufám v to. Společně už něco odehráli, znají se dobře a navíc zažili úspěšné období. Jsme ofenzivním týmem a z tohoto důvodu doufám, že dokážou vytvořit perfektní spolupráci, kterou měli v Dortmundu.

na to, zda by Aubameyang, Mchilitarjan, Özil a Lacazette mohli nastupovat spolu…
Pokaždé je to možné. Udělám to tak? Možná ano. Ještě to však netuším. Přesto si myslím, že je to možné.

na to, zda musel uklidnit Lacazetta…
Neuklidňuji své hráče, protože si myslím, že se nacházíme v soutěživém prostředí. Vybrali jsme si povolání, které je o soutěživosti a také ve kterém musíte bojovat o své místo. Musíte jim ukázat respekt a že je oceňujete, stejně tak ovšem musí přijmout, že se objevují v soutěživém prostředí.

na to, že klub během šesti měsíců utratil dvakrát rekordní částku za útočníka…
Ano, učinili jsme tak, ale co to pro vás znamená? Znamená to, že můžeme hrát se dvěma útočníky, ale také jenom s jedním. Na druhou stranu jste zapomněli, že jsme přišli o tři útočníky – Walcotta, Sanchéze a Girouda. Měli byste tedy chápat, proč jsem přivedl alespoň jednoho z nich.

na to, zda Lacazette nebo Aubameyanga budou hrát na křídle…
Celé vám to naznačuje, že v Premier League potřebujete mít alespoň dva TOP útočníky. Pokud se jeden z nich totiž zraní, poté máte problém.

na to, jak se mu ulevilo, když přestupové období skončilo…
Samozřejmě vám to dovolí se znovu soustředit jen na zápasy. Bylo to trochu znepokojivé, protože jsme byli velice aktivní jak při odchodech, tak rovněž při příchodech. Pokud se podíváte na počet přestupů, které jsme udělali, pochopíte, že to bylo trochu znepokojivé. Vyžadovalo to hodně soustřednosti a energie. Celkově se domnívám, že přestupové období skončilo dobře.

na to, že konec ledna byl po emocionální stránce jako na horské dráze…
To teda byl, protože jsme prohráli zápas, který jsme neměli prohrát. Celý leden byl pro nás velice těžký. Tak jak jsme předváděli neuspokojivé výsledky na hřišti, tak se nám naopak dařilo dobře na přestupovém trhu. V následujících týdnech to musíme prokázat také na hřišti. Není tu již žádný prostor na prohry. Je velmi důležité odpovědět velice rychle.

na Oliviera Girouda…
Je ohromně populární jak v naší šatně, tak stejně v celém klubu. Bylo smutné sledovat odchod všech hráčů. Olivier chtěl více prostoru na hřišti. V zápasech Premier League toho moc nenahrál a letos chce jet na Mistrovství světa. Když jsme za něj přivedli Aubameyanga, tak jsem ho nechal jít. Tedy z důvodu, aby dostal šanci, kterou si zaslouží.

na to, proč Olivieru Giroudovi dovolil odejít k rivalovi Premier League…
Jak už jsem vám řekl, ideálně byste chtěli, aby šel do některého z klubů, který s vámi přímo nesoupeří. Na druhou stranu to bylo také trochu spojené s příchodem Aubameyanga. Chtěl zůstat v Londýně, protože se mu právě narodilo třetí dítě. Z rodinného hlediska bylo pro něj velmi těžké opustit Londýn. Olivieru Giroudovi navíc hodně dlužíme. Oddanost, věrnost a láska ke klubu, to vše bylo z jeho strany výjimečné. Bylo tedy těžké to odmítnout jenom kvůli tomu, že se jedná o soupeře a přímého rivala.

na to, zda lituje, že nepřivedl obránce…
Ano, protože naše čísla v obraně nejsou dostatečně dobrá. Na tomto místě jsme potřebovali také potenciálně posílit. Naše čísla v obraně musíme zlepšit. Chceme se dostat do TOP 4. Musíme zlepšit jak naší ofenzivní, tak defenzivní bilanci.

na pozdní nabídku za Jonny Evanse a posílení obrany…
Už jsem o tom mluvil. Ohledně našich defenzivních problémů musíme najít řešení uvnitř klubu, což mimo jiné znamená, že každý vynaloží ještě více úsilí. Celkově jsme však s událostmi na přestupovém trhu spokojený.

na hledání efektivního defenzivního záložníka…
Nechci přicházet s žádnými konkrétními jmény – je to však spíše týmový problém a problém odpovědnosti. Tedy vzít individuální odpovědnost za svoji defenzivní roli.

na to, zda se bude vracet k obranné čtyřce…
Je to možné. Jak už jsem mnohokrát řekl, budu se přizpůsobovat podle obtížnosti soupeře. Musím rovněž sledovat, jak mé nápady vycházejí a jak jsou efektivní. Po této stránce jsme však flexibilní a organizovaní. Můžeme hrát se třemi obránci, stejně jako se čtyřmi. Může se to měnit zápas od zápasu.

na to, že smlouva pro Özila je jako zisk nového hráče…
Ano, tak to je, protože mnoho lidí předpovídalo, že s námi nepodepíše. Celkově je to pro nás dobrá zpráva. Pokud se dnes podíváte na přestupový trh, tak udržení hráče takového kalibru je samozřejmě dobrou zprávou. Skutečnost, že ukázal věrnost na delší dobu ukazuje, že to bude muset ukázat na hřišti a vést tento tým.

na to, zda by ostatní mohli Özila následovat…
Ano. Uvidíte to čím dál častěji, někteří hráči jsou totiž u konce svého kontraktu. Proč se to tak děje? Jelikož se očekává nárůst platů. Požadavky jsou tak vysoké, že pokaždé nemůžete vyhovět. Alexis je toho velkým příkladem. Neznamená to, že nechceme začít vyjednávat prodlužování smluv dostatečně brzo. Začali jsme před velmi dlouhou dobou. Na konec toho všeho můžete přijmout požadavky nebo také nemusíte. Budete se to stávat čím dál tím častěji, zvláště s danou úrovní přestupového trhu.

na to, že Özil má nyní větší zodpovědnost…
Ano. Spojil budoucnost s klubem ve chvíli, kdy jsme ve zrádné situaci, hraje se o Ligu mistrů. Očekáváte, že se stane lídrem a převezme odpovědnost k tomu, aby dovedl tým k úspěchu.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. kucka (karma: 1328) #1

  Pokud nezačneme hrát na dva útočníky, tak bude velký luxus nechávat jednoho z nich na lávce nebo na křídle. A jestli doteď Mesut nebyl pořádně pod tlakem, tak smlouvou za 350k/w si na sebe ušil slušný bič. Druhá půlka jeho působení byla určitě povedenější než první dvě sezony, je vidět, že si začal uvědomovat roli lídra, kterou teď bude muset převzít a nasazení ze zápasu proti Chelsea bude muset předvádět pravidelně.
  .
  Jinak osobně nechápu hype kolem Evanse, to podle mě opravdu není posila, která by nás někam posunula. Navíc nákup dalšího třicátníka na stopera?

 2. rastyslaf (karma: 64) #1

  OT: ak to uz niekto niekam dal, tak sa ospravedlnujem za spam. dnes vysiel arsecast s davidom ornsteinom ako hostom. toto je zhrnutie toho najdolezitejsieho, co tam odznelo:

  -Alexis Sanchez fought with Koscielny in training. He was a problem in the dressing room, even though Arsene Wenger denied it. As Wenger would never criticize his players in public. Alexis wasn’t very popular in the squad, kept to himself. Also, Alexis was never given a contract extension after the summer window as his relationship with his teammates wasn’t good, which is very different from Ozil’s case.
  -Alexis did love his time at Arsenal.
  -Mino Raiola is the one who gave United and Arsenal the idea about Mkhitaryan/Alexis swap
  -Sven Mislintat pushed the Aubameyang deal. Gazdisis, Sven and Hussy getting photographed put a lot of pressure on them as Arsenal fans knew they were in Germany for Auba so to return to England without him would anger the fans.
  -BVB got annoyed by how low the first offers were.
  -Giroud was not pressing for any move. He was happy at Arsenal. But he was needed to make the Aubameyang transfer happen.
  -Arsene Wenger has never been totally convinced by Alexandre Lacazette. Arsenal were looking at both him and Auba in summer, but Lacazette was cheaper so the board pushed the Lacazette deal.
  -Ornstein has heard Arsenal are looking to offer Elneny a new contract.
  -It really takes a horrendus result in a game (like 8-2 vs United) to make Arsenal active in the transfer market.
  -Mustafi was offered to WBA in a swap deal for Evans last summer.
  -Arsene Wengers power is being diluted. Gazidis preparing for the post-Wenger era. But his power being diluted is not a bad thing for Wenger, as thats how it was when David Dein was here.

 3. dave (karma: 11913) #1

  na to, zda by Aubameyang, Mchilitarjan, Özil a Lacazette mohli nastupovat spolu…
  Pokaždé je to možné. Udělám to tak? Možná ano. Ještě to však netuším. Přesto si myslím, že je to možné.

  Cakal by som, ze uz ma premyslene ako sa bude hrat a ako chce vlastne hrat. A to, ze Laca nebol jeho prvy ciel asi nie je nahoda. Staci sa pozriet na tie jeho neustale striedania v 60min.

  • kucka (karma: 1328) #1

   S tím dřívějším střídáním je to otázka. Příchod do PL z jakékoli ligy je velký skok, to samé se řešilo u Moraty. Ten hrál prakticky pořád až do závěrečných minut, Batshuayi se skoro nedostával na plac a teď to vypadá, že Conte Moratu odvařil po půl sezoně – poslední dobou střídá zranění a slabou formu. Laca taky poslední dobou nezáří, ale to je také dané jeho odstřižením na hrotu a neschopností vyhrát hlavu. Asi to chce nějaký nějaký balanc, OG nebo v Chelsea Batshuayi mohli v několika zápasech startovat v základu a nic by se nestalo.

  • Ghostface (karma: 1322) #1

   Tak Wenger asi chtěl útočníka co bude mít okamžitej impact a nebude potřebovat dlouho na aklimatizaci, což hráči z FR ligy moc nedávají. I Olimu trvalo dlouho než se pořádně v anglii usadil a začalo mu to tam pravidelněji padat. Si vzpomínám moc dobře, jak se mu tu nadávalo jakej je to palič a že na gól potřebuje x šancí.

  • GUNNERS GUNNY (karma: 17) #1

   můj tip že to Wenger bude hrát ,,,AUBA,LACAZETT,pod nima OZIL či třeba na dvě křídla,a dále JACK,XHAKA,MKHITARIAN,a v obraně MONREAL,KOSCIELNY ,MUSTAFI ,BELERÍN….i když bych raději na levém beku viděL KOLASINACE,ale myslím že to bude hrát takto ….muj tajný tip 😀 😀 ale uvidíme jak to dopadne ,sem zvědav jak to s Evertonem bude vypadat,a hned WALCOT proti nám 😀

 4. Andrej (karma: 1461) #1

  Minule som niekde cital ze Murkovci tiez sledovali Lacu ale ze sa im nepacil nemal kondicku a tak neviem… Wengerova volba cislo jedna to nebola to uz vieme boli tam este pred nim Lemar,Auba, a Mbappe 🙂 Ja si myslim ze Lacovy by hrozne pomohol partak do utoku silensji vyssi Auba aby nebol nato sam, ale zatial ma Laca vobec nepresvedcil.

  • maxo_s (karma: 399) #1

   Ten zápas proti City,tak vtedy ho tam Milner riadne okopal,ako záhradku. Jeden hnusný šlapák a kosa zo zadu.A ako bolo dobrým zvykom ,Milner videl žltú kartu až na konci zápasu.
   A obľúbené Stoke.Podľa miestneho užívateľa Vogela to bolo všetko v poriadku. Arnautovič neurobil žiadny pohyb rukou,aby dostal Debuchyho na zem. Stačí sa dobre dívať.

  • NorthGooner (karma: 1017) #1

   Je škoda, že jeho odchod proběhl zde tak v tichosti, ale počet zápasů, která za Arsenal odehrál je asi také hlavním důvodem. Osobně jsem byl velmi nadšený, když Debs přestupoval před MS do Arsenalu. Znal jsem ho z Newcastlu, kde brousil pravou lajnu, viděl jsem ho hrát za repre, byl to prototyp moderního beka a jasná jednička v repre. Byl prostě lepší než Sagna a měl všechny atributy moderního krajního beka. Bohužel pro něj první zranění dalo šanci Bellerinovi a při tom druhém to byla opět smůla. Poté už nikdy nedostal do AW důvěru. Pro mě to bylo skoro až nepochopitelné. Ano, Bellerin se v době Debuchyho zranění rozehrál neskutečně a vykvetl. Ale AW pak Debuchymu prostě už nedal čuchnout. V této sezoně už začal aspoň trochu hrát a těch šancí mohl dostat více, kor když Bellerinova forma od začátku sezony není moc dobrá, i když se trošku zvedl. Debs tu bohužel zbytečně ztratil skoro 4 roky kariéry. Snad ji doma opět nakopne, ukáže kvality a zabojuje o MS. Good luck!

 5. granat (karma: 1756) #1

  ked zajtra nastupime Auba hrot a pod nim trojica Mkhitaryan Ozil Iwobi tak ma vystrie!
  ked odpise Lacazetta tak ma tiez vystrie – snad nepreberie stafetu po giroudovi.
  Podla mna vieme krasne hrat s Lacom aj Aubom spolu ako typickymi utocnikmi(nie velmi realne) ale aj napr Laca hrot a Auba by ho doplnal z LW az LF Ozil AM Henrik RAM/RW. pod nimi wilshere elneny bohuzial tam velky vyber nemame ale aktualne naj DM Elneny 😀
  snazi sa, jazdi, bojuje a nekazi velmi. Xhaka = prechadzka, nebojuje, nevyhra suboj, prihrava alibisticky dozadu ked dopredu tak kazi, na narazacky s ozilom nepouzitelny a beha si po hrote…idem explodovat ked ho vidim aj ked som sa ho nejaky cas zastaval ale to sa este nejebal hore a nepokazil kazdu druhu prihravku.
  aktualne mu to ide lepsie na instagrame a v reklame na znacku. bohuzial aj Bellerin ktory s porastom na hlave, rozptylenou koncentraciou, bez konkurencie isiel velmi dole vykonostne. tiez aktualne lepsi na instagrame aj ked tam vyzera ako cirkusant. kludne by som mu dal oddychnut a hodil tam Maitlanda-Nilesa konecne by nehral beka cez nohu a Hector by dostal par chvil na zamyslenie sa nad sebou 😀
  kazdopadne som optimista co sa tyka kadra, trochu pesimista co sa tyka skladania zostavy v podani AW… som zvedavy co to bude do konca sezony ale verim nam a budem fandit!!

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.

Autor