TK: Ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát 1:0. Tierney hrát musel, Lacazette by více nezvládl

Velké zklamání zasáhlo kabinu Arsenalu po čtvrtečním odvetném zápase semifinále Evropské ligy proti Villarealu. Vzhledem k úvodní prohře 1:2 ve Španělsku ve druhém duelu nestačila remíza 0:0. Hlavní kouč Arsenalu Mikel Arteta po zápase odpovídal:

na vyřazení a pocity v kabině…
Jsme zdevastovaní. Měli jsme velkou touhu projít do finále. Věděli jsme, co by to pro klub, fanoušky i nás samotné znamenalo – byla by šance na trofej a účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Je to pro nás obrovská rána.

Ještě před zápasem jsme přišli o Granita, na místo kterého jsme dosadili hráče, který dlouho nehrál. Během úvodní půle jsme nebyli dostatečně dobří na míči, měli jsme hodně problémů se zakládáním útoků a pronikáním do finální třetiny, čímž bychom získali klid a trochu sebevědomí. Po poločase jsme to změnili, hráli o mnoho lépe. V klíčových momentech zápasu jsme však dvakrát trefili tyč a neprosadili se do prázdné branky.

Takové zápasy rozhodují maličkosti. Když prohrajete semifinále nebo finále, tak jsou vždy věci, které byste chtěli udělat odlišně. Během obou zápasů jsme nepředvedli to nejlepší. Zajisté to byl první poločas na hřišti Villarealu a úvodní na Emirates. Přesto jsme však byli ve hře a snadno jsme mohli projít do finále.

V klíčových momentech, kdy velcí hráči musí vystoupit, individuálně neukázali to nejlepší. Dnes musíme skousnout obrovské zklamání. V této soutěži jsme však měli báječnou jízdu, během které jsme čelili velmi těžkým soupeřům. Nyní nás v neděli čeká další zápas. Naší zodpovědností je vyhrát zbývající duely.

na to, jak chce ujistit fanoušky, aby dále stáli za projektem…
Musíme to ukázat na hřišti, ne pouze o tom mluvit. Jsme obrovsky zklamaní, jelikož jsme jim po této těžké sezoně chtěli dát něco speciálního. Když však hrajete v těchto vyřazovacích bojích, tak potřebujete své nejlepší hráče v nejlepší formě. Stále jsme však bojovali do samotného konce. Ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát 1:0. Kdyby se to stalo, prošli bychom dále. Bohužel jsme to však nedokázali.

na to, zda Lacazette mohl na hřiště přijít dříve…
Nikoliv. Byl schopný hrát deset, maximálně patnáct minut. Už tak jsme s ním riskovali, jelikož s týmem naplno netrénoval. Chtěl to však risknout. Věřili jsme, že se to vyplatí.

na to, zda jeho pozice je v ohrožení…
Řekl bych, že práce každého z nás je pod drobnohledem.

na Unaie Emeryho…
Když vezmeme jeho kariéru, tak se domnívám, že je to manažer, který se vždy chová správným způsobem.

na nasazení Kierana Tierneyho…
Den před zápasem jsme Cedrica měli v nemocnici. Granit se před utkáním zranil a tak byl jedinou možností.

na to, zda Cedric je v pořádku…
Ano, všechno už je ok.

na to, zda věří, že hráče může pozvednout…
Kdybych nevěřil, tak bych tady nebyl.

/arsenal.com/