TK Emeryho před Southamptonem: Chceme si zasloužit vyhrát každý zápas

Před utkáním se Southamptonem byla k vidění tisková konference. Ve čtvrtek na ní promlouval Unai Emery, který reagoval:

na jeho tým…
Dobré odpoledne. Ve čtvrtek jsme měli k dispozici všechny hráče. Pepe kvůli dlouhému cestování dorazil později. S naší skupinou během dne netrénoval, sám se ovšem zúčastnil tréninku uvnitř. Na sobotu by však měl být připravený. Někteří fotbalisté – Kolasinač, Bukayo a Rob Holding – dnes ráno netrénovali, jelikož měli drobná zranění. Nebyla vážná. Možná v pátek by mohli být již k dispozici a být tak připraveni na sobotu. Počkáme do zítřejšího rána a závěrečné sekce.

na to, že Southampton je lepším týmem než odpovídá jeho pozice…
Ano, v Premier League není lehkých soupeřů. Potřebují body, v současnosti se nenachází na nejlepší pozici. Venku hrají lépe než doma a jsou zde konkurenceschopní. Proti Manchesteru City prohráli až v závěru 1:2, porazili Sheffield a v posledních minutách padli s Tottenhamem. Budou velmi, velmi motivovaní, aby proti nám dosáhli na tři body. Během sobotních devadesáti minut potřebujeme ukázat náš herní plán a intenzitu.

na to, jaký si myslí, že José Mourinho udělá rozdíl v Tottenhamu…
Netýká se to našeho dalšího zápasu. Je překvapivé, jak to dopadlo s Pochettinem. Netuším však, z jakého to bylo důvodu a také netuším, jak se to promítne na jejich výkonech.

na vliv Mourinha…
Jedná se o velmi dobrého trenéra. Jeho kariéra je velice vypovídající. Co se titulů a zkušeností týče. Rovněž práce Pochettina v Tottenhamu byla úchvatná.

na to, zda byl překvapený vyhazovem Pochettina…
Ano, pro mě to bylo překvapení.

na to, zda bude po příchodu Mourinha ještě větší rivalita mezi kluby…
Ve fotbale se věci dějí velmi, velmi rychle. Jejich výsledek je možná z dlouhodobějšího hlediska důležitější než jedna kariéra či jeden zápas. Tottenhamu se dařilo velmi dobře s Pochettinem. V posledních zápasech možná nedosáhl nejlepších výsledků, ale celkově byla jejich cesta s ním perfektní. Nyní se rozhodli pro změnu. Neznám skutečný důvod. Mají svoji cestu, my tu naši. V určitý moment na sebe narazíme. Podíváme se na to, jak jsme na tom my a oni. V současnosti máme na soupeře nějaký náskok. Pro další zápasy si ho chceme udržet.

na to, že se mu dostalo zastání od Raula a Vinaie…
Nebudu využívat čas, abych si odpovídal na takové záležitosti. Soustředím se na přípravu zápasů. Je velmi důležité, jak se můžeme zlepšit, jelikož máme na práci hodně věcí. To je má jediná záležitost, na kterou se soustředím.

na to, zda věří tomu, že se to otočí…
Jsem optimistický. Vím, že potřebujeme mít s týmem lepší výsledky. A to jak individuálně, tak kolektivně. Vím, jak toho dosáhnout. Nejprve se propojit s našimi fanoušky na Emirates, ale zároveň nemyslet pouze na výsledky. Potřebujeme hrát lépe a lépe kontrolovat hru. Doma vyhráváme, remizujeme, ale také prohráváme. Fanoušky nepřesvědčujeme. Je to náš první cíl. Mluvil jsem s hráči. Naše úspěchy se zlepší tím, že doma budeme silní a sebevědomí. Chceme si zasloužit vyhrát každý zápas.

na Xhaku…
Vrací se v lepším mentálním rozpoložení. Jeho mysl je lepší, aby nám pomohl a přiblížil se zápasům, když ho budeme potřebovat. Ráno jsem s ním mluvil a měli jsme velmi dobrou konverzaci. Před reprezentační přestávkou trénoval velice dobře, stejně jako dnes ráno. Mé cíle se od té doby nezměnily. Cílem je, aby nám comebackem pomohl a přesvědčil každého fanouška svým závazkem. Jeho výkony budou lepší a v bližší nebo vzdálenější budoucnosti budou na něj pyšní. Takový je můj cíl a k tomu směřuji.

na to, jak probíhala konverzace s Xhakou…
Cítí se lépe. Cítí, že jeho týmem je Arsenal. Chce se vrátit sebevědomě. Rozhodneme se o jeho startu. Krůček po krůčku mu můžeme pomoci k návratu, k propojení s námi a fanoušky.

na to, zda Xhaka v sobotu nastoupí…
Rozhodneme se v pátek. Chci, aby ten comeback udělal, dal mu sebevědomí, a aby se cítil pohodlně. V dobrý okamžik se dokážeme se spojit s našimi fanoušky, podat dobrý výkon a být s nimi silní.

na to, jak Xhaka trénoval…
Trénoval s námi. Cítil se velmi dobře.

na to, zda je to „must win game“…
Minulou sezónu jsme prohráli úvodní dva zápasy a mluvili o tom, jak se můžeme zlepšit. Letos jsme vyhráli úvodní dva zápasy a krůček po krůček jsme ztráceli body a pozici v tabulce. Začneme znovu, abychom dosáhli našich cílů. Budeme přemýšlet, jak můžeme zmenšit ztrátu na TOP 4. Je to devět bodů. Loni jsme zažili zkušenost ve zmenšování rozdílu proti důležitým týmům. Nyní je to náš cíl. Víme, že to nebude v krátkém rozmezí, ale je to náš cíl, naše výzva. Krůček po krůčku. Začneme v sobotu. Je to velmi důležitý zápas. Soustředíme se stoprocentně na zisk tří bodů, ale nade vše se potřebujeme spojit s našimi fanoušky, zatímco budeme hrát lépe, a s naší osobností budeme kontrolovat zápas. Potřebujeme to zvládnout v sobotu na Emirates. Mluvil jsem s hráči, abychom to změnili. Během týdne bylo velmi dobré, jak jsme odpověděli na trénincích, abychom toho dosáhli a začali znovu novou situaci.

na to, co si myslí o Saints…
Soustředím se na nejlepší výkon a abychom byli s nimi připraveni bojovat. Proti Manchesteru City hráli velice dobrý zápas. Ukážeme nejlepší výkon. Mají silnou zálohu s Redmonem, Ingsem. Budeme muset pracovat a bojovat.

na to, zda to bude nebezpečný zápas…
Prvně je důležité protivníka respektovat a následně udržet sebedůvěru. Zlepšuje se to. Nade vše je to o našem výkonu. Vím, že tady můžou být nějaké pochybnosti, ale jsem přesvědčený, že v sobotu se to změní. Je to velmi důležitý zápas.

na sedmnáct získaných bodů ze dvanácti zápasů…
Jsme šestí, od TOP 4 jsme vzdálenější. Znovu však začneme s tím, jak to můžeme stáhnout. Je to naše výzva. Máme kvalitu, dobrou strukturu v přípravách na naše další zápasy. Můžeme být pozitivní a efektivní. Budeme pracovat na tom, abychom toho dosáhli.

/arsenal.com/