Tomáš Rosický odehraje svoje první utkání po 14 měsících!


Tomáš Rosický pravděpodobně bude schopen zasáhnout do čtvrtečního zápasu Rezervy proti Tottenhamu, který se odehraje ve čtvrtek večer. Český internacionál je mimo hru už 14 měsíců díky dlouhodobému poranění podkolenní šlachy, které bylo dokonce tak vážné, že rodák z Prahy  v jednu chvíli uvažoval i o konci své profesionální kariéry. Nicméně, nakonec se dal do pořádku, a rád by zažil takový návrat, jaký měl další z dlouhodobých marodů v kádru Arsenalu, tedy Brazilec Eduardo.

Rosický je totiž přesvědčený o tom, že stihne odehrát ještě několik utkání před koncem této sezóny, a doufá, že dostane šanci zahrát si již tento čtvrtek na stánku Underhill.

„Mým jediným problémem je teď pouze lehce poraněné tříslo. Koleno už je v pořádku, a to je pro mě ta nejpodstatnější věc. Věřím, že do konce sezóny stihnu odehrát ještě nějaké zápasy.

Pokud bych si neporanil tříslo, už jsem teď mohl být součástí prvního týmu.

Když se Eduardo vyléčil ze svého zranění, ihned si přivodil nové. Byl jsem velmi šťastný, když jsem ho viděl znovu hrát, a doufám, že s ním budu moct jednou hrát v jednom týmu.

Všichni vědí, jak ošklivé jeho zranění bylo, a pro mě jako pro fotbalistu bylo opravdu těžko akceptovatelné. Eduardo ale šel krok za krokem, a já chci udělat přesně to samé. Miluji hrát fotbal.

Nechtěl jsem moc během svého zranění mluvit s novináři, protože jsem se chtěl soustředit pouze na to, abych se co nejdříve vrátil. Ale teď už jsem po dlouhodobém zranění svého kolene opět připraven naskočit do vrcholového fotbalu. Bylo pro mě neuvěřitelně frustrující a náročné být takto dlouho zraněný.“

/sport.co.uk, news of the world/