Keďže máme týždeň spomienok a tento týždeň patrí rezerve priblížme sme si zopár udalostí ktoré sa vryli do pamäte. . .

Tak najprv si priblížme TOP 5 zápasov a TOP 5 gólov.

1.

Arsenal Under-18s 1-0 Manchester United

FA Youth Cup Semi-Final 1st leg, Emirates Stadium, March 14

Rekordný zápas FA Youth Cupe na ktorý prišlo pozrieť 38,187 divákov. Odohral sa tu zápas semifinále proti Man Yoos a vítazným gólom Kierana Gibbsa z 59. minúty vyhrali mladí Gunneri 1-0.

2.

Arsenal Reserves 2-2 Reading

Reserve League South, Underhill, April 25

Tento zápas po vedením Neila Banfileda na Madejski Stadiume malo byt reparátom za prehru z októbra keď mladí gunneri prehrali 6-0 a mali sa za čo revanšovať. Po tom čo prehrávali 2-0 sa podarilo otočiť výsledok na remízu gólmi Jaya Simpsona.

3.

Manchester United 4-2 Arsenal Under-18s (aet)

FA Youth Cup Semi-Final 2nd leg, Old Trafford, April 2

60 sekúdn.Tento čas delil Gunnerov od postupu do finále FA Youth Cupu. Jednogólove vedenie z prvého zápasu znamenalo určitú výhodu pred odvetou. Avšak góly Rhysa Murphyho a Kierana Gibbsa nestačili na postup pretože v poslednej minúte predĺženia o postupe ManYoos rozhodol Danny Welbec, ktorý zlomil ich nádej vidiny finále.

4.

Tottenham Hotspur 2-2 Arsenal Reserves

Reserve League South, Broadhall Way, September 11

Zápasy proti sliepkam vždy majú istý náboj nenávisti a tak tiežto bolo aj v toto zápase. Na svoj debutový zápas za rezervu nastúpil mladý španiel Fran Merida ,ktorý pomohol vypracovať oba góly AFC, ktoré znamenali spravodlivú remízu 2-2. O prvý gól sa postaral Merida sám a na druhý prihral Nacerovi Barazitovi. AFC vyhrávali 2-0 avšak nedokázali túto dvojgólovú výhodu zúročiť a dostali dva góly od Simona Dawkinsa a Jamie O´Harou. Na konci zápasu mohli misku váhu otočiť na strany AFC keď maL obrovskú šancu Jay Simpson ale nepodarilo sa mu ju využiť.

5.

Arsenal Reserves 4-0 Charlton Athletic

Reserve League South, Underhill, August 28

Jeremie Aliadiere a Emmanuel Adebayor skórovali po dva góly a pomohli tak viťazstvu nad Charltonom v prvom kole ligy rezeriev. V týme sa predstavili ešte Cashley Count a Pascal Cygan vo svojom poslednom zápase za AFC a na svoj prvý debutový zápas nastúpil Theo Walcott a tiež aj Mathieu Flamini.