Torreira v úterý oficiálně přestoupil do Arsenalu

Čtvrtou letní posilou Arsenalu se v úterý stal Lucas Torreira. Klub to odpoledne oznámil na svých oficiálních stránkách. Hráč bude nosit dres s číslem jedenáct.

Dvaadvacetiletý fotbalista přichází do klubu ze Sampdorie. Poslední týdny však reprezentoval Uruguay na Mistrovství světa v Rusku, kde se svojí zemí postoupil do čtvrtfinále. Torreira se na turnaji objevil ve všech pěti utkáních jihoamerického výběru.

„V Lucasovi vidíme mladého hráče, který je velkým příslibem do budoucna. Jedná se o skvělého záložníka, jeho výkony v Sampdorii jsem si během posledních dvou sezón velmi užíval. Nedávno jsme ho všichni viděli v dobrém světle v dresu Uruguaye na Mistrovství světa,“ rozpovídal se o nové posile Unai Emery.

„Sice je mladý, přesto už má velké zkušenosti a nadále se chce zlepšovat. V Arsenalu ho vítáme a těšíme se, až se k nám připojí do předsezónní přípravy,“ dodal nový trenér.

Torreira v Uruguayi působil v Montevideo Wanderers, odkud se v roce 2013 stěhoval do italské Pescary. Svůj debut si připsal v devatenácti letech před třemi sezónami.

O dva měsíce později už přestoupil do Sampdorie, sezónu 2015/2016 však odehrál ještě v Pescaře, aby zde nabral zkušenosti v prvním týmu. Konkrétně nastoupil do 29 zápasů.

Následující dva roky už patřil Sampdorii, ve které nastoupil k 71 duelům a stal se důležitou součástí týmu.

Lucas si aktuálně po Mistrovství světa odpočine a do klubu se vrátí začátkem srpna.

/arsenal.com, foto: twitter.com/arseblog/