Toure: Moje budoucnost je nejistá

Kolo Touré připustil, že jeho budoucnost v Arsenalu není příliš jistá, což rozvířilo pochybnosti o jeho setrvání na Emirates Stadium i příští sezónu. Stoper byl v lednu spojován s přesunem do Manchesteru City po nám velmi známých rozporech s obranným parťákem Gallasem. Manažer Wenger nedávno potvrdil to, že Gallas, který byl rovněž spojován s odchodem, zůstane v barvách Arsenalu i pro další ligový ročník. Avšak od Tourého a jeho dalším působení jsme zatím nic podobného neslyšeli.

 

‚‚Ve fotbale nikdy nevíte předem, co se stane. Nelze dnes povědět, co se stane zítra. V tuto chvíli jsem šťasten, že mohu hrát a odevzdat to nejlepší pro tým. A to je nyní to nejdůležitější. Chci i nadále být součástí tohoto klubu, odevzdat 100 procent do každého zápasu a doufám, že tomu tak bude i v budoucnu.“

Gunners tuto sezónu bojují o každý bod a nyní se nacházejí mimo příčky, které zaručují účast alespoň v předkole Ligy mistrů. Jejich nechvályhodná forma vedla k mnohým názorům, které prahnou po vyhazovu kouče Wengera, ale Touré je přesvědčen, že jsou Gunners na dobré cestě.

‚‚Wenger tento klub vybudoval, tudíž je těžké si bez něj Arsenal představit. Každého manažera potkají i ty horší časy. Tady se projeví síla osobnosti a domnívám se, že Arséne si v tuto chvíli vede velmi dobře. Lepší období může opět nastat. Stále hrajeme dobrý fotbal. Trenér je skvělý, ale myslím, že tento rok už by měl být zakončen nějakou trofejí. Je třeba něco vyhrát pro naše fanoušky. FA Cup má pro nás velkou cenu. Musíme si počínat nejlépe, jak umíme, abychom došli co nejdále. Už tomu bylo dlouho, co jsme naposledy vyhráli nějakou soutěž.‘‘ (FA Cup v r. 2005, pozn. red.)

/setanta/