Čtvrteční aktuality a spekulace

Začíná opravdové léto, začínají prázdniny, tisíce turistů odjíždějí na dovolenou. Na silnicích se čeká každoroční exodus a tak jen ti rozumní, tedy rozuměj kanonýři, zůstávají doma, v bezpečí a čtou si spekulační smršti podávané naším webem, nejlépe ve stinné zahrádce u chlazené dvanáctky a s wifinou.

Je to sice již plných 5 let, co Fredie Ljungberg svlékl dres Arsenalu, ale podle svých slov se stále cítí kanonýrem. Fredie je teď volný hráč po té, co ukončil kontrakt s japonským Shimizu S-Pulse, ale kariéru ještě nehodlá zavírat. Inu 9 let na severu Londýna je dlouhá doba, nedivme se, že Fredie teskní, tak snad se dočkáme překvapení v podobě dalšího exkanonýra v tréninkovém centru v Colney, jak se připravuje na hru v jiném týmu třeba v Premier League, jak je již zvykem. Škoda, že takto bývalý model Calvina Kleina netesknil, když utíkal k západní šunce.

V Itálii si novináři krátí volný čas před dnešním semifinále s Německem spekulacemi na účet Manu Almunii a přisuzují mu další pokračování kariéry v dresu Fiorentiny. Corriere dello Sport dokonce píše, že Manu je prioritou, když se Fiorentině nepodařilo získat Emiliano Viviana z Palerma. Manuel k nám přišel v 2004 z Celty Vigo a bude za tři dny volný hráč.

Transfer okno se blíží, je vlastně za dveřmi a tak sílí spekulace o odchodu našich hráčů. Dalším pánem na holení je Seb Squillaci, kterému to tak nějak prostě v Arsenalu nesedlo. V Olympiakosu končí Olaf Melberg a tak se hledá hráč, který by kývnul na nejistou budoucnost v Řecku s platem 1 milión euro ročně. Není to moc, Seb by musel jít hodně s požadavky dolů, ale na druhou stranu, pokud se euro otočí na Peloponésu na drachmu, nebude mu stačit na týdenní výplatu kufr. Hodně štěstí Sebe!

Podle Independentu by se měl stát novým trenérem naší rezervy bývalý manager Wimbledonu Terry Burton.  Terry už jednou v Arsenalu trénoval, ale to byl ještě Tony Adams podměrečné pivo. Má zkušenosti i z WBA, Sheffieldu či Cardiffu.

Z naší akademie odchází další naděje, která nevydržela muka čekání na šanci začutat si na Emirátech. Alban Bunjaku se rozhodl, že svůj osud spojí s FC Sevilla a začne v béčku. Škoda, ještě poměrně nedávno tento klon Abou Diabiho pro web Arsenalu tvrdil, že se bude bít a chce hrát za kanonýry.

Nedočkavci, kteří vyhlížejí první výkopy předsezónní přípravy našeho týmu, si mohou zhluboka oddychnout, neboť klub zveřejnil další termín přípravného zápasu. Arsenal se dne 5.8.2012 utká s Nigérií, výkop je v 16:00 místního času a na Národním stadionu. Zájemci o vstupenky na zápas se mohou hlásit na kasách klubu již za několik dní, předprodej vypukne 4.7.2012, nejlepší letecké spojení je z Prahy přes Paříž. Připomeňme si, že před tím se The Gunners utkají v Asii 24.7. v Kuala Lumpur s výběrem Malajzie, dále 27.7. odehrají v Pekingu zápas s mistrem Anglie  a tour zakončí v Hongkongu zápasem s FC Kitchee, 29. dne stejného měsíce. Kdo zmeškal vstupenky, může je získat v obvyklých předprodejích nebo u našeho SC.Pro jistotu pak dodávám, že SC žádný výjezd busem do Asie neplánuje. Omezte své dotazy v diskuzi na toto téma tedy na minimum :-). 

Chillax

Patrick

/různé zdroje/