U první branky se jednalo o lehkomyslné bránění, penalta byla nařízená přísně, hodnotí Wenger po Spurs

Arséne Wenger po zápase se Spurs odpovídal:

na to, co říká na utkání…

Myslím si, že se jednalo o vyrovnané utkání do okamžiku, než vstřelili branku,  Po první brance jsme okamžitě museli čelit přísné penaltě. Stav 0:2 byl pro nás šokem a dal Spurs velké sebevědomí. Trvalo nám chvíli, než jsme se z toho vzpamatovali. Na konci zápasu jsme si vytvořili šance, na druhou stranu jsme měli však štěstí, že jsme nedostali další branku. Posledních patnáct minut jsme dominovali, ale bez toho, abychom si vytvořili jasné šance, nebo dokázali některou z nich využít. Celkově dojdeme k závěru, že Spurs si zasloužili toto utkání vyhrát – patří jim gratulace.

na to, jestli se od svých hráčů něco z nedělního utkání naučil…

V prvním poločase tam byl nějaký prostor, zvláště na to, abychom vstřelili branky. Ani jednou jsme si však nepočínali dobře, protože jsme hráli s trochu omezeným přístupem. Ve hře jsme postrádali trochu volnosti a touhy, abychom jim mohli ublížit více, než jsme dokázali. V prvním poločase jsme si vytvořili nějaké šance, ale nezužitkovali je. Hráči nehráli s dostatečným přesvědčením a odhodláním.

na to, jestli Ox měl při prvním gólu vzít Alimu míč…

Upřímně jsem to znovu ještě neviděl. Musím utkání to sledovat z lavičky, odkud to nebylo vidět velmi dobře. Vypadalo to, že nás nepřečíslili. Měli jsme tam šest našich proti dvěma třem domácím. Jednalo se o lehkomyslné bránění.

na sedmnáctibodovou propast za Tottenhamem a na to, zda je to spravedlivý odraz reality…

Podívejte, body jsou body. Nepadají jen tak z nebe, získáváte je bojem na hřiště. Tak to je.

na to, zda se domnívá, že mezi těmito dvěma týmy je velká propast…

Nezáleží na tom, jestli se domnívám, nebo nedomnívám, ale rozdíl tam je. V závěrečné části sezóny se často děje, že se to může vydat jedním, nebo naopak druhým směrem, aniž by byl vidět skutečný odraz reality mezi dvěma týmy. Vím však, že pro média je to dobrá věc na to, aby to řešila.

na to, zda si myslí, že stále může dosáhnout TOP 4…

Nyní to bude již velmi obtížné, ale musíme bojovat. Čeká nás finále FA Cupu, stále máme šanci proniknout do TOP 4. Z nedělního utkání se musíme zotavit a připravit se na další zápasy.