UEFA Youth League– Iwobi strelil 2 góly a Nelson zažiaril

Arsenal 2 (Iwobi 73, 78) Bayern Munich 0

Arsenal U19 je na dobrej ceste k jasnému postupu do vyraďovacej časti UEFA juniorskej ligy po tom ako zaknihoval 3 víťazstvo v rade v tejto súťaži výhrou nad Bayernom Mníchov 2:0.

Porážka, naopak už tretia v súťaži, necháva Bayern v ťažkej situácii a vážnom nebezpečí vypadnutia už v skupine. Mladí kanonieri to v zápase ale vôbec nemali jednoduché a museli tvrdo makať pre víťazstvo, ktoré sa zrodilo po 2 strelách Alexa Iwobiho v závere druhého polčasu.

Iwobi, ktorý cez reprezentačnú prestávku zažil debut v A tíme Nigérie strelil svoj prvý gol excelentnou ranou z dialky. Druhý gól padol po dobrej spolupráci s Donyellom Malenom, hrdinom bol tiež náš brankár Hugo Keto, keď predviedol viacero perfektných zákrokov a krídelník Reiss Nelson, ktory žiaril aj napriek faktu, že bol našim najmladším hráčom na ihrisku.

Víťazstvo je o to viac cenené, že sme sa museli zaobísť v zápase bez 4 klúčových hráčov (Jeff Reine-Adelaide, Kaylen Hinds, Chris Willock and Stephy Mavididi), ktorí su na Majstrovstvách Sveta do 17 rokov v Chile.

Počas ich absencie dostal priležitosť na hrote Malen a ďalší letný príchod Ismael Bennacer sa predstavil na pozícii podhrota. Tafari Moore sa včas doliečil zo zranenia a tiež nastúpil do zápasu.

Keto

Moore-Pleguezuelo-Bielik-M. Bola

Sheaf-Mourgos

Iwobi-Bennacer-Nelson

Malen

Subs: Agyei-Tabi (for Bennacer, 63), Eyoma (for Mourgos, 75), O’Connor (for Bielik, 85). Not used: Huddart, Chatzitheodoridis, Robinson, DaSilva.

Arsenal vstupoval do zápasu s víťazstvami nad Dinamo Zagreb a Olympiacos a trochu prekvapujúco nás v úvodných fázach zápasu nechal Bayern dominovať v držaní lopty.

Ben Sheaf, ktorý bol vynikajúci s Olympiacos najprv poslal strelu vedľa a následne ho napodobnil Iwobi po samostatnej akcii. Iwobi môže veľmi ľahko zažiť svoj debut v A tíme ďalší týždeň v Capitol Cupe proti Sheffield Wednesday.

Arsenal si musel dávať pozor v zápase hlavne na ľavej strane, kde operoval Michael Strein a dostával veľa voľného priestoru.

V prvom polčase predviedli mladíci veľmi dobrú medzihru, ale nedokázali si vypracovať čisté gólové šance. Keď sa aj do nejakej dostali, tak zlyhali v zakončení, ako keď Savvas Mourgos netrafil bránu po krásnej spolupráci s Iwobim v našej najväčšej šanci prvého polčasu.

Najviac na ihrisku upútal Nelson, mladý anglický reprezentant. Pozornosť pútal predovšetkým vďaka jeho bezchybnej práci na lopte a zasekavačkách.

Rovnako doležitý bol aj výkon Keta, fínsky brankár mal problémy oproti Olympiacosu, ale teraz bol spať v najlepšej forme a predviedol 2 skvelé zákroky pred prestávkou.

Arsenal začal druhý polčas živo a Bennacer, centrum našej kreativity sa dobre uvolnil, avšak strielal vedľa.

Následne Krystian Bielik prehlavičkoval bránu po rohu Sheafa a na druhej strane ihriska v poslednej chvíli prerušil sľubnú akciu Bayernu Marc Bola.

V drese kanonierov Marcus Agyei-Tabi nahradil Bennacera a mladík pomohol tímu získať vačšiu kontrólu v ďalšom priebehu. Agyei-Tabi krátko po príchode bol v akcii s Nelsonom, ktorá vyvrcholila strelou Shaefa vedľa.

Nelson vzapati mohol sám streliť gól po prihrávke Bielika , ale taktiež bol neúspešný v tejto príležitosti. Netrvalo však dlho a Arsenal sa dočkal a otvoril skóre.

Hrdinom sa stal Iwobi, keď tvrdou ranou z diaľky nedal brankárovi Bayernu Davidovi Hundertmarkovi žiadnu šancu. Bola to strela, na ktorú by bol pyšný aj Thierry Henry, ktorý  sledoval zápas ako člen trénerského tímu.

Po tom ako Arsenal čakal takú dlhú dobu na prvý gól, druhý padol už o päť minút neskôr a bol to opať Iwobi kto rozvlnil sieť, tentokrát po dobrom centri od Malena.

Malen, ktorý prišiel v lete z Ajaxu, nebol až tak vidieť v zápase a nedostal sa sám do množstva šancí, zaujal ale tvrdou prácou a kombináciou s ostatnými hráčmi.

Jediným zlým momentom zápasu bolo zranenie Bielika, ktorý musel byť vystriedaný. V závere ešte Keto opäť predviedol pár výborných zákrokov a nedovolil súperovi skórovať.

Deväť získaných bodov z deviatich je veľkým úspechom a zdá sa, že výborné výsledky z prípravy v Južnej Afrike pred sezónou neboli len štastnou náhodou. Keď zoberieme do úvahy, že Ainsley Maitland-Niles, Dan Crowley a Gedion Zelalem by mohli všetci nastupovať v tejto súťaži pokiaľ by neboli na hosťovani až vtedy dostaneme plný obraz o pôsobivom potenciály tejto vekovej skupiny.

Je teraz doležité aby sa hráči nenechali uniesť dosiahnutými výsledkami, keď postup zo skupiny je prakticky dosiahnutý a mali by nadviazať na tieto výkony aj v ďalšej fáze súťaže, kde posledné 2 roky skoro vypadli.

Nateraz si táto veková skupina vedie veľmi dobre a ďalší týždeň ich čaká odvetný zápas v Mnichove.