Unai Emery po Barceloně

Unai Emery byl vyzpovídán po posledním předsezónním přátelském utkání proti Barceloně.

Hlavní trenér hovořil o vystoupení na No Campu, o stavu zranění Alexandre Lacazetteho, o tom zda se Pepe objeví proti Newcastlu a o možných přestupech.

Zde je to, co řekl novinářům po zápase s Barcelonou:

co říká na předvedenou hru…

Dobrý večer. Jsem velmi spokojen s naší prací, s naším výkonem. Příští týden začneme Premier League proti Newcastlu a výsledek prvního utkání bude velmi důležitý. Ale o tom se můžeme bavit až v neděli, ne dnes. Chceme vytvořit vítěznou mentalitu, dnes bylo důležité pracovat se všemi hráči, začít přemýšlet, jak a kde se můžeme na hřišti zlepšit abychom první zápas v sezóně vyhráli. Máme nějaké zranění, ale to je normální pro každý tým. Odehráli jsme tady v Barceloně dobrý zápas, proti top týmu. Udělali jsme několik chyb, které Barcelona dokázala využít. Musíme se z nich poučit a neopakovat je.

jak je na tom Alexandre Lacazette …

Je v procesu rekonvalescence. Doufejme, že by mohl být k dispozici pro zápas proti Newcastlu. Lékaři jsou optimističtí. Budeme čekat. Následující dny budou velmi důležité, vzhledem k jeho zranění. Ale jsem opravdu spokojený také s ostatními hráči. Pokud bude připraven na neděli, bude to perfektní. Pokud nebude hrát proti Newcastlu na další utkání bude jistě 100% připraven. Nyní máme v týmu velkou konkurenci, pracujeme především na vytvoření vítězné mentality, abychom mohli do sezóny vstoupit výhrou.
 

zda Nicolas Pepe naskočí proti Newcastlu …

Trénuje s námi pouze dva dny. Dnes jsme spolu mluvili, zůstal v Colney aby pokračoval v práci samostatně. Zítra máme naplánovaný trénink společně se všemi hráči. Každým tréninkem získáváme informace ohledně Pepeho samotného, jeho stylu hry a nynější formě. Chci s ním pracovat trpělivě, sledovat jeho práci kousek po kousku, jeho rytmus a souznění s týmem a samozřejmě tyto aspekty zlepšovat. Je ve stejné situaci jako ostatní hráči, kteří přišli ve stejný den. Například dnes naskočil na hřišti Lucas na své první minuty této sezóny a myslím si že po dvou trénincích bude nejlepší pokračovat v tvrdém tréninku.

zda Arsenal, podepíše obránce před koncem přestupového období…

Nic se nezměnilo na naší přestupové filosofii. Pouze pokud můžeme podepsat hráče, který opravdu, opravdu může vylepšit náš tým, uděláme to. Pokud ne, pak ne, je to jednoduché. V této sezóně máme v týmu zdravou konkurenci a dostatek hráčů, na to abychom dosáhli nebo se pokusili dosáhnout našeho cíle. Pokud máme podepsat nějakého dalšího hráče, tak pouze s tou myšlenkou, že nám pomůže se zlepšit.

Zdroj: https://www.arsenal.com/news/emery-barcelona-lacazette-pepe-and-transfers