Unai Emery před Bournemouthem

V londýnském Colney se v pátek konala snad nejdelší tisková konference Unaie Emeryho od jeho příchodu na Emirates. Rozebíralo se mnoho témat a zde si můžete přečíst první polovinu této konference.

o soustředění na to, aby se tým vrátil znovu na vítěznou vlnu…
Dobré odpoledne. Ano, po dvoutýdenní reprezentační pauze se vracíme do hry, poslední zápas zde jsme remizovali s Wolves. Jsme na tom dobře, 16 zápasů jsme nepoznali hořkost porážky, ale také jsme v posledních třech remizovali. To jsou současné dvě situace. Naší ambicí je připsat si další vítězství, ale víme, že v každém zápase je to velmi obtížné. Musíme se na nedělní zápas proti Bournemouthu patřičně připravit.

o Bournemouthu a o tom, co si o nich myslí…
Nyní jsou za námi o čtyři body a v neděli hrajeme na jejich hřišti. Myslím, že je to dobrý tým sice s mladým, ale velmi dobrým trenérem, který má sice málo zkušeností, přesto už zažil velké zápasy. Bournemouth znám, jsou velmi dobře připravení a takticky se velmi dobře pohybují na hřišti, každý hráč hraje s velkou intenzitou. Když hrají na svém hřišti, tak je to velmi těžké. My se ale musíme skvěle připravit, potřebujeme každého hráče se silnou mentalitou, aby proti nim pořádně zabojovali, s naší kvalitou, ale nade vše s velkou intenzitou a mentalitou po celých 90 minut.

o novinkách v týmu…
Dnes jsme trénovali a hráči byli v pořádku. Pouze Danny Welbeck je zraněný. Je to závažné zranění a ještě Nacho Monreal nebude k dispozici na neděli. Laurent Koscielny je blízko k tomu, aby nastoupil a krůček za krůčkem sbíral zápasové minuty. To je dobrá zpráva. A ještě jsem zapomněl na Stephana Lichtsteinera, který začal trénovat s týmem, ale na neděli také ještě asi nebude připraven.

o situaci v týmu než jej převzal…
Mluvil jsem o jedné věci. Jsou to již dva roky, co jsme ztratili možnost hrát Ligu mistrů, a to je první věc, kterou chceme získat zpátky. Také ale víme, že Premier League má obrovskou kvalitu, velké týmy a náročné požadavky. První myšlenkou je však získání zpět naši pozice v Evropě a hrát v LM. Jsme si vědomí toho, že to bude obtížné.

zda se nic nezmění, pokud věci půjdou k horšímu…
To jsem neřekl. Řekl jsem, že když jsem sem dorazil, i díky své charakteristice a osobnosti jsem normálně nějaké věci změnil. V Deportivo La Coruni jsem se učil s důležitým španělským trenérem, Javi Irruretou, který mi řekl, že když něco potřebuji změnit, tak to mám udělat, aby se mi potom lépe přemýšlelo. Hlavně je to ale má vlastnost trenéra, můj způsob každodenní práce, v každém zápase a také s hráči. Předávám jim svou energii, náladu, zkušenosti trenéra i hráče. Tady dělali v minulosti spoustu věcí dobrým způsobem a poté jsem jim pomohl se svými zkušenostmi, novými nápady, ale nad tím vším je ve fotbale jedna myšlenka, taková, kterou tento tým má a měl i v minulosti – tvořit novou budoucnost s dobrými věcmi v minulosti. V tom jim můžu pomoci.

o tom, co si myslí o Robu Holdingovi…
Myslím, že v předsezónní přípravě může každý hráč ukázat, co v něm je. Krok za krokem, každodenní prací se Rob Holding zlepšuje, nabírá sebevědomí, což jej dělá velmi dobrým hráčem. Pomáhá nám tak, jak chceme, ale jak jsem řekl, chceme, aby byli všichni hráči v pořádku, s dobrým přístupem v tréninku, protože zrovna jeho šance v zápasech teď přišly. Nyní se vrací Koscielny, který s námi každý den pracuje a je velmi blízko k tomu, aby naskočil do zápasu. Sokratis se také každým dnem zlepšuje, myslím, že jeho adaptace je teď mnohem lepší než během prvních dvou měsíců. Potřebujeme každého hráče a Rob Holding je pro nás velmi důležitý i svým přístupem, svou oddaností.

o tom, že Holding v týmu zůstává…
Ano, v předsezónní přípravě jsme měli Mavropanose, který je ale nyní zraněný – také jsme měli k dispozici Chamberse a u něj jsme se rozhodli poslat ho na hostování do Fulhamu, takže Rob Holding zůstal tady. V předsezónní přípravě jsme sledovali všechny hráče a dělali rozhodnutí tak, abychom našli nejlepší možný výkon v daný moment. U Roba jsme rozhodli, že zde zůstane a když dostal svou šanci, hrál dobře a pomohl nám svými velkými výkony. Každý zápas je další test pro Roba, aby to dokázal.

zda je překvapen výkony Bournemouthu…
Když se dívám na jejich zápasy, nejsem překvapen. Jsou velmi velmi organizovaným týmem, pracují tvrdě, hrají takticky a svým stylem a s jejich fanoušky cítí, že mohou porazit jakýkoliv tým. Pro nás bude neděle velkým testem, test na velmi vysoké úrovni v tom, jak můžeme pokračovat v našem procesu a vývoji. Je velmi důležité, abychom našim fanouškům v neděli ukázali naši mentalitu. Takové máme nároky, v každém zápase, stejně jako v neděli. Musíme z toho udělat zvyk, hrát v každém zápase s obrovskými nároky sami na sebe.

/arsenal.com/