Unai Emery před zápasem s Newcastlem

18 dní. Tolik jsme si museli počkat než zase uvidíme soutěžní zápas Arsenalu. Ve čtvrtek se Unai Emery opět posadil před novináře, aby odpovídal na jejich otázky.

Emery využil čas během reprezentační přestávky moudře, téměř celý tým šlapal na tréninkovém kempu v Dubaji a odehrál i přátelský zápas proti místnímu týmu. Nyní nás čeká těžký pondělní zápas proti Newcastlu.

o zápasu…
Dobré odpoledne. Vracíme se do hry po repre pauze a našeho výletu do Dubaje, nyní je pro nás nejdůležitější mluvit o Newcastlu. Začali jsme tak dnešní ráno, předtím jsme v Premier League i Evropské Lize pracovali velmi dobře. Musíme začít ve stejném duchu hrát i proti Newcastlu a mít na Emirates za zády své fanoušky. Myslím, že nám skvělá domácí atmosféra pomůže, společně můžeme být velmi silní.

o novinkách v týmu…
Dnes ráno jsme měli trénink a někteří hráči měli nařízený jeden den odpočinku navíc, zítra s námi už ale trénovat budou. Šlo o Aarona Ramseyho a Dinose Mavropanose. Myslím, že by měli být ale v pořádku a připravení na pondělí. Xhaka dnes také odpočíval, u něj si počkáme na zítřek a na neděli. První zprávy od lékařů ale tvrdí, že byl měl být na pondělí připravený.

o cestě do Dubaje…
Byli jsme zvyklí hrát tři zápasy během týdne a když to tak bylo, hráči byli soustředění na přípravu, odpočinek, na tři zápasy v řadě. Během reprezentační přestávky ale zase můžeme dopřát ostatním hráčům trochu odpočinku. Během této pauzy jsme se rozhodli vyrazit do Dubaje na tréninkový kemp a přátelský zápas. Myšlenka je ale pořád stejná, ve stejném duchu. Nezastavovat, jít dopředu, trénovat s hráči, i s těmi mladými a dnes jsme se zde sešli všichni, abychom se mohli soustředit na pondělí. Já i hráči jsme zvyklí hrát více zápasů během jednoho týdne. Jít kupředu, trénovat a počkat si na návrat soutěžních zápasů.

o Denisi Suarezovi…
Myslím, že se mu daří skvěle. Je připravený nastoupit v základní 11 nebo nám dodat impuls v průběhu hry. Společně se velmi silně soustředíme, ať už někdo hraje celých 90 minut, 5 nebo jen jednu minutu. V příštích zápasech budeme potřebovat každého hráče.

zda potřeboval nějaký čas na to, aby si zvykl…
Myslím, že je to normální.

zda bude hrát více…
Nyní máme spoustu hráči připravených hrát, s dobrou mentalitou, schopných předvést velké výkony a pomoci týmu. Takto můžeme být silnější, konkurenceschopnější a schopni předvést velké výkony. S Denisem nebo s někým jiným.

zda jsme největší kandidáti na třetí místo…
Každý den, každý zápas bude pro nás i pro ostatní velmi důležitý. 38 zápasů nám dává šanci být konkurenceschopní, hrát konzistentně, získat lepší pozici. Myslím, že nyní předvádíme velké výkony, ale stejně tak i Manchester United, Chelsea a Tottenham. Každý zápas je důležitý a já týmu věřím, ale také vím, že musíme udělat ještě hodně, abychom se dostali do TOP4 a znám United, Chelsea i Tottenham a ti určitě získají spoustu bodů od tohoto kola až do toho posledního.

o rozpisu a zda ten náš je lehčí…
Nemyslím si. Hrajeme stejné zápasy a čeká nás 5 zápasů venku a 3 doma. Myslím, že to bude pro nás velmi náročné.

o Say No To Racism ve fotbale a důležitosti toto podporovat…
Myslím, že jsme všichni stejní. Souhlasím s každým rozhodnutím ohledně tohoto.

o smlouvě Solskjaera s United a zda to bude nyní náročnější…
Nevím.

zda jde o dobrý krok…
Velmi si Solskjaera vážím. Jako člověka i jako trenéra.

o tom, proč byla doposud naše domácí forma tak dobrá…
Na to nyní nemyslím, vím, že pondělní zápas bude velmi těžký. Newcastle je v dobré formě. Mají spoustu dobrých hráčů a jsou skvěle organizovaní. Jejich trenér má hromadu zkušeností a je velmi soutěživý, to vím. V posledních zápasech hráli s velkým sebevědomím, silní v obraně a byli velmi konkurenceschopní. Soustředím se na zdolání jejich obraného valu a také náš skvělý výkon tak, abychom proti nim zvítězili.

o tom, jak se tým přizpůsobil jeho požadavkům…
Jsme v určité fázi změny, která nám dala lepší kombinaci s hráči a lepší kombinaci v taktice. Hrajeme různé systémy s různými hráči a předvádíme velké výkony. Mám velkou důvěru v nás i naše hráče, ale vím, že nás v pondělí čeká proti nim velká výzva. Vím, že jsme doma silní, ale musíme pokračovat jako doteď a jít nadále kupředu s velkými ambicemi a skvělou atmosférou na našem stadionu. Chci vytvořit tuto atmosféru v každém zápase a ukázat fanouškům nejlepší výkon s naším systémem a taktickým plánem. Každý zápas je pro nás velkou výzvou.

/arsenal.com/