Unai před ManU

Po náročném, ale vítězném NLD nás čeká další velmi záludný test v podobě souboje s Rudými ďábly na Old Trafford. Odpovědi našeho bosse na otázky novinářů si můžete přečíst níže.

o jeho hodnocení derby…
Ještě jsem nedokončil mou analýzu tohoto zápasu, potřebuji více času protože jsem začal ráno, pak byl trénink a nyní jsem tady s vámi, takže v ní ještě budu pokračovat. Projev už je lepší, ale stále na sebe máme velké nároky a hledáme další věci ke zlepšení. Například jsme inkasovali dvě branky, takže se potřebujeme zlepšit v obranných situacích. V neděli tam bylo ale více pozitiv.

jak moc si užil své první derby…
Užil jsem si tu skvělou atmosféru, kterou vytvořili fanoušci, pro které je tento zápas velmi speciální. V závěru jsem už byl klidný a věřil v tři body. Byla to tedy dobrá první zkušenost ze zápasu proti Tottenhamu. Ve středu ale už jedeme do Manchesteru, kde nás čeká důležitý zápas a obrovská výzva.

o Torreirovi a zisku tří cen pro hráče zápasu z posledních 4 zápasů…
Myslím, že je to úžasné, výkony všech hráčů. Chceme, aby hráči individuálně zažili dobré zápasy, dávali branky a zlepšovali se každým zápasem. Myslím, že si to Torreira za jeho pomoc týmu zasloužil.

zda se jeho očekávání od sezóny změnilo na základě výkonů a výsledků týmu…
Každý den mluvíme o tom, jak jít po vlastní cestě. Nebyli jsme šťastní, když jsme remizovali tři zápasy v řadě. V tu chvíli jsme byli velmi odhodlaní to změnit. Teď máme v Premier League dvě vítězství v řadě a máme stejně bodů jako Tottenham, ale jedeme do Manchesteru a potřebujeme předvést stejně kvalitní výkon a nadále se zlepšovat. Víme – a vy možná ještě lépe než já – že je velmi obtížné u nich vyhrát. Preferuji každodenní práci a soustředění na následující zápasy. Momentálně jsme psychicky velmi soudržní. Jsme klidní, víme, že se potřebujeme zlepšit a užíváme si každou chvíli tak, jako tu v neděli. Je to však jen krátký moment, teď už zase pracujeme a myslíme na středu.

zda Arsenal patří do boje o titul…
V tuto chvíli je jistá jedna věc: některé týmy nad námi mají výhodu. Jedna je naprosto jasná, a to je Manchester City. Rozdíl mezi našimi a jejich body. Ale také ve vstřelených a obdržených brankách je velký rozdíl. Další rozdíl je mezi námi a Liverpoolem, ale už ne tak velký, což je podle mého také důležité. S výkony, body, vstřelenými a obdrženými brankami jsme na tom stejně jako Chelsea a Tottenaham – taková je realita. Chceme udělat v týmu pokrok a na ně nemyslíme, myslíme ale na následující zápas. Premier League je pro nás na prvním místě, dobré vyhlídky máme ale také v Evropské Lize, Carabao Cupu a FA Cupu. Chci, abychom mysleli na své možnosti – možná ne letos, protože to je těžké – ale časem, přiblížit se s týmem k jedné trofeji. Je to o progresu, zlepšení a našich požadavcích.

o změně taktiky proti Tottenhamu a zda by mohl Ramsey zůstat…
Před dvěma měsíci jsme spolu mluvili o současnosti i budoucnosti. Myslím, že to byla velmi dobrá konverzace. I vám jsem tady říkal, že chci, aby se soustředil pouze na tým, na své výkony pro tým. V současnosti je to tak, jak jsem si přál a jeho budoucnost je důležitá pro něj i pro jeho rodinu. Musíme zachovat klid a udělat rozdíl v současnosti a jeho budoucnosti. Myslím, že v posledních zápasech ukázal, že se soustředí na výkon. Mezi trenéry jsme o tom mluvili a já jej každý zápas sleduji. Jeho soustředění je pro nás pozitivní, pomáhá nám to. Potřebuje myslet na svou budoucnost, kvůli své rodině a kvůli něho samotného. Pokud bude hrát tak, jako včera, bude to nejlepší pro něj i pro nás.

zda by mohl Ramsey zůstat…
Tato konverzace není vhodná ani na dnešek ani pro mě. Je to situace, která byla uzavřena před jedním nebo dvěma měsíci. V tuto chvíli je nejdůležitější to, že se usmívá, má odhodlání, vystupování a výkony jako v neděli – to je nejlepší pro něj i pro nás.

o novinkách ohledně Ozilova zranění…
Už v neděli jsem říkal, že má bolavá záda už od minulého úterý. Nemohl hrát v Kyjevu ani v neděli. V tuto chvíli nevím, jestli bude moci nastoupit proti Manchesteru.

zda v pondělí Mesut trénoval…
Ano, trénoval sám. Nevím, jestli bude ve středu v pořádku.

/arsenal.com/