Utkání se City bude přímo z Emirates sledovat 368 fanoušků

Po sedmi měsících se, i když velmi netradiční formou, vrátí příznivci Arsenalu na svůj svatostánek Emirates Stadium. Kanonýři vyslyšeli volání z vyšších kruhů po alespoň nějakém návratu diváků a umožní necelým čtyřem stovkám vyvolených sledovat venkovní zápasy klubu na televizních obrazovkách přímo z útrob stadionu.

Testovacím vzorkem se pro pořadatele stane sobotní duel s Manchesterem City. Na ten oficiální webové stránky Gunners nabídnou balíčky lístků, které umožní vstup vždy nejméně šesti osobám. Ceny se pohybují v rozmezí od 49 liber za „The Invincibles Package“ až po „The Marble Package“ v hodnotě 1074 liber, jenž zahrnuje box vyhrazený pro všech šest lidí s osobním hostitelem.

Samozřejmostí jsou v dnešní době striktní hygienická opatření. Všichni návštěvníci podstoupí měření tělesné teploty, v mezidobí, kdy nebudou sedět, musí mít roušku a zakázáno je rovněž skandování či slavení s fanoušky z jiných skupinek. Hlavní podmínkou je, že hosté nesmí mít výhled na hřiště, aby nebyly porušeny aktuální vyhlášky britské vlády.

Můžeme jen doufat, že se pomalu svítá na lepší zítřky pro klubovou pokladnu. Té již více než půl roku chybí jinak obyčejné příjmy z fanouškovské návštěvy. S přicházející druhou, podzimní vlnou koronaviru a zpřísněnými pravidly ve většině zemí světa se navíc pozastavuje plánovaný návrat příznivců na tribuny.