Úvodní rozhovor: Radši vyhraji 5:4 než 1:0, vzkazuje Emery. V týmu vidí potenciál

Hned po první tiskové konferenci na Unaie Emeryho čekal také úvodní rozhovor pro oficiální stránky Gunners. Španělský trenér mimo jiné promluvil o José Antonio Reyesovi.

Pro Arsenal, stejně jako pro vás, začíná nová etapa. Co pro vás znamená být hlavním koučem tohoto klubu?
Na tuto příležitost jsem hrdý. Velice se těším na to, že budu moci být součástí nového projektu Arsenalu. Miluji nadšení a intenzitu. Jsem velice šťastný.

Když se vysloví Arsenal, co vás napadne jako první?
Skvělý klub, parádní město, velká základna fanoušků a velký stadion. Z osobního hlediska se pro mě tato práce stala splněným snem. Jedná se o obrovskou příležitost a rovněž výzvu.

Co byste jako první chtěl vzkázat našim fanouškům?
Čeká nás tvrdá práce. Neslibuji, že budu vítězit, ale slibuji, že se o to budu velmi snažit.

Dříve jste prohlásil – „fanoušci chtějí, aby emoce vycházely na povrch“…
Od začátku kariéry jsou pro mě důležité dvě věci: skutečnost, aby se pracovalo srdcem a aby se přemýšlelo hlavou. Daná kombinace je velmi důležitá. Myslet pozitivně a inteligentně.

Jak velký potenciál vidíte v současném týmu?
Miluji, pokud můžu pracovat s talentovanými hráči. Podle mého názoru přesně v tomto týmu můžeme talenty najít. Pokud jste talentovaní, potřebujete s talentem pracovat.

Přicházíte v době, kdy na zdejší pozici nahrazujete osobu po dvaadvacetiletém působení. Jak moc obdivujete Arséne Wengera?
Nejen pro mě, ale pro všechny světové trenéry zanechal velký odkaz. Za všechno bych mu chtěl velmi poděkovat.

Z působení v Seville znáte José Antonio Reyese, bývalého hráče Gunners. Jaké to bylo s ním pracovat?
Jednalo se o skvělého, talentovaného hráče, spolupracovali jsme spolu tři roky. Společně jsme dobyli Evropskou ligu. Fanoušci v Seville ho milují. Právě díky svému talentu se odlišoval. Jeho talent a usilovná práce a soustředěnost v každodenních trénincích je to, jak se pozná velký hráč.

Kdysi jste také prohlásil „fotbal je jako chtíč a rozkoš“. Mohl byste vysvětlit, co jste tím konkrétně myslel?
Bylo to myšleno tak, že hrajeme pro fanoušky. Fotbal je hra jako taková, ale my chceme intenzitu ze hřiště vyslat mezi fanoušky a střílet góly. Tyto emoce můžeme vlastním fanouškům nabídnout. Poté moc dobře ví, že žijí s týmem.

Jaká je charakteristika týmu Unaie Emeryho? Jakým způsobem rád hrajete?
Chci, aby se hrálo s charakterem po celou dobu zápasu. Líbí se mi, když držíme míč, a také mám rád kvalitní presink proti našim soupeřům. Radši vyhraji 5:4, než 1:0.

Vaše příprava na zápasy je známá díky vašemu puntičkářství. Co byste nám o tom mohl říci?
Miluji analýzy. Zápasem rád procházím stejně jako nějakým filmem. Každý den na trénincích pracuji se situacemi z daných zápasů. Užívám si spolupráci s hráči a rád je individuálně zlepšuji po technické a taktické stránce, ale rovněž v jejich mentalitě. Rád mluvím s hráči na rovinu.

/arsenal.com, foto: twitter.com/Spormani/