V Dortmundu jsem byl zvyklý hrát jednou za tři dny, mrzí Aubameyanga nucené pauzy v Evropské lize

Zvláště v posledním měsíci není zvykem, aby někdo složil Arséne Wengerovi veřejnou poklonu. Výjimku však učinil Pierre-Emerick Aubameyang, který v neděli pomohl Arsenalu k výhře nad Watfordem. Osmadvacetiletého fotbalistu nyní velmi mrzí, že letos už nemůže zasáhnout do Evropské ligy.

Aubameyang se v dresu londýnského výběru dokázal prosadit hned v prvním utkání. Následně sice prošel menším útlumem, když nedokázal proměnit několik šancí, včetně penalty proti Manchesteru City.

V posledních dvou utkáních se ovšem gólově znovu prosadil, proti Watfordu dokonce přihrál na gól Mchitarjanovi. Rekordní posilu tak těší, že může důvěru Wengera splácet tak rychle. Francouz tak i díky němu mohl ve třicátém kole slavit 700. výhru na lavičce Arsenalu.

„Samozřejmě jsem velice šťastný, protože jsem v Arsenalu právě díky němu,“ prohlásil bývalý útočník Borussie Dortmund pro talksport.com„Měl o mě zájem, takže jsem spokojený s tím, že můžu hrát za něj,“ pokračoval ve svém vyprávění.

Gabonský útočník však francouzskému trenérovi nebude moci pomoci ve čtvrtečním utkání Evropské ligy, letos totiž v dané soutěži nastoupil v dresu Dortmundu. „Jsem velice frustrovaný, jelikož ta pravidla jsou trochu…Netuším, jak to říci v anglickém jazyce, ale trápí mě to, nemůžu totiž pomoci svému týmu. Takový je však život a musím se s tím vypořádat.“

Jednoho z nejlepších útočníků světa navíc mrzí nepravidelná zátěž, která mu nemusí prospívat v usazení se v nové lize. „V Dortmundu jsem byl zvyklý hrát jednou za tři dny, ale nyní nastupuji jednou týdně. Mezi zápasy bývá dokonce i větší pauza. Není to jednoduché,“ zakončil.