V lednu chci odejít, má jasno Debuchy

Arsenal v lednu patrně opustí Mathieu Debuchy. Francouzský obránce v posledních týdnech nabral solidní formu, i přesto však dostává příležitost jen v méně důležitých zápasech. To by právě mohla napravit změna působiště.

Debuchy přišel na Emirates Stadium v roce 2014 z Newcastlu jako jeden z nejlepších pravých obranců Premier League. Jenže měsíc po debutu si poranil kotník a na hřišti se neobjevil tři měsíce.

Na trávnicích poté dvaatřicetiletý fotbalista vydržel opět pouhé čtyři týdny, než si vykloubil rameno. Na jeho místo se následně dostal Hector Bellerin, který si svoji pozici uhájil.

Debuchy po několika zraněních letos nastupuje v „béčkovém týmu“ a ačkoliv předvádí kvalitní výkony, do utkání Premier League nezasáhl od 27. listopadu loňského roku, kdy doma nastoupil proti Bournemouthu v základní sestavě. I tehdy byl kvůli zranění po čtvrt hodině hry stažený ze hřiště.

„V lednu chci z Arsenalu odejít a najít novou výzvu. Skutečnost, že hraji dobře, mi nabídne nové příležitosti,“ stojí na webu espn.co.uk vyjádření francouzského obránce.

Jednou z nabízených variant je návrat do rodné vlasti, kde především kvůli domácímu Mistrovství evropy hostoval ve druhé polovině sezóny 2016 v Bordeaux. „Uvidíme, jestli se v přestupovém okně objeví nějaké dobré nabídky. Ničemu se nebráním,“ pokračoval.

Ve Francii mohl dokonce nastupovat již od letošního ročníku, když vyjednával s Nice. Vše vypadalo, že přestup dopadne pro rázného beka dobře. Opak se ale stal pravdou, a tak nakonec setrval v Londýně.

„Dodnes stále netuším, proč to nevyšlo, bylo to velmi blízko. Potkal jsem se s Julienem Fournierem (sportovním ředitelem Nice) a také s trenérem v jednom městském hotelu, kde jsme hodně podebatovali. Zvládl jsem fyzické testy, abych je uklidnil a vše vypadalo skvěle,“ líčí své zkušenosti.

„Čekal jsem, že od nich dostanu zprávu, nakonec se však nikdo neozval. Nedostal jsem ani zprávu. S jejich přístupem, zvláště tím od pana Fourniera, jsem byl velmi zklamaný. Dokázal jsem se ovšem přes to přenést, což mi znovu dovolilo hrát za Arsenal na té nejvyšší úrovni,“ uzavřel rodák z Fretinu, který letos nastoupil za Gunners k šesti duelům. V Evropské lize proti BATE dokonce vstřelil jeden gól.