Van Persie a Fiszman se vyjádřili k platové situaci hráčů

Útočník Robin van Persie prohlásil, že klub by se měl více zaměřit na to, aby nabízel svým mladým hráčům lepší finanční podmínky a zabránil jim tak v odchodu do jiných týmů.
Posledním příkladem hráče, který se rozhodl odejít z důvodu “malého“ platu, je Mathieu Flamini, který si má údajně v AC Milán přijít na čtyřnásobně větší částku, než kterou mu nabízeli na severu Londýna.

 

Van Persie říká, že platová struktura v Arsenalu je obdivuhodná, ale měla by zřejmě být přehodnocena, aby hráči dostávali podobné platy, jako v těch “top klubech“.

 

Holanďan řekl: „Arsenal nebude nikdy hráčům platit astronomické částky, ale měl by naše platy trochu zvýšit.

 

Pokud si hráč vydělá čtyřikrát více v jiném klubu než u nás, pochopím, že se rozhodne odejít.“

 

Nicméně, ředitel Arsenalu, Daniel Fiszman, nedávno zveřejnil platové schéma hráčů Gunners, z něhož vyplývalo, že rozdíl mezi platovým účtem Manchesteru United a Arsenalu je prakticky nulový.

 

Tyto dva kluby platí svým hráčům podstatně více než letos čtvrtý Liverpool, ale stále méně než londýnská Chelsea.

 

Fiszman prohlásil: „Nabídli jsme velmi slušnou nabídku Mathieu Flaminimu. Nabídka byla ve shodě s naší platovou strukturou, ale on se rozhodl odejít.

 

Přejeme mu mnoho štěstí v novém působišti, a chceme mu poděkovat za vše, co pro klub udělal.

 

Když se podíváte na celkový součet mezd všech našich hráčů, zjistíte, že je v podstatě stejný jako v Manchesteru United, a podstatně nižší než v Liverpoolu.

 

Samozřejmě, že je náš součet trošku nižší než v Chelsea, kteří můžou získat jakéhokoli hráče, kterého chtějí. Ale pokud nás srovnáte s Manchesterem United či Liverpoolem, nejsme na tom vůbec špatně.

 

My věříme, že fotbal je týmový sport, a podle toho se řídíme, a nechceme, aby rozdíly mezi největšími platy a těmi nejnižšími byly propastné jako v jiných klubech. Na výsledku zápasu se vždy podílí všech 11 hráčů na hřišti.“

 

Fiszman také zpochybnil zprávy o tom, že má prý Wenger svázané ruce, a nemůže přivést opravdu kvalitní hráče kvůli nedostatečnému přestupovému kapitálu klubu.

 

Ředitel se k tomuto tématu vyjádřil: „Nemáme danou žádnou maximální částku na přestupy. Nikdy jsme Arsenému neřekli ne, a jsem si jistý, že ať se rozhodne přivést kohokoli, dostane se mu naší maximální podpory.

 

Nikdy jsme mu neřekli ne, a ani to v budoucnu nemáme v úmyslu.“

 

/arsenal-mania/