Včera bylo apríla…

… a tak jsem si za redakci dovolil z kanonýrů trochu vystřelit. 

Apríl, jak jistě všichni napálení i nenapálení vědí,  je označení pro první dubnový den – 1. duben.

Už od 16. století je apríl spojen s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi, např. u novinářů pak dovoluje tradice překročit rámec serioznosti a vypustit tzv. kachnu resp. hoax.

A přesně o toto jsem se, i když nejsem novinář, pokusil článkem „Gazidis připustil problémy„, ve kterém jsem fabuloval, že Arsenal má obrovský deficit, trpí ztrátou likvidity a zvažuje prodej cenných hráčů. Mnozí se už určitě zaradovali, že Arsenal jde pod vedením Bosse nezadržitelně ke dnu (jak ostatně léta a vytrvale tvrdí), a nebo že se konečně Patrick zbláznil. 

Musím je však rád uklidnit, že ani jedno není pravdou i když o té druhé „věci“ občas i sám pochybuji :-). Arsenal je jeden z nejlépe finančně fungujících organismů v EPL a rozhodně netrpí žádnými finančními neduhy. Čím však trpí, je sklon přivádět své fanoušky občas k šílenství, jak jsme se mohli přesvědčit třeba naposledy na Loftus Rd. Ale i tak jsem přesvědčen, že jim to většina zase stejně odpustí (já to udělal hned v neděli) a bude se už za týden zase nervovat u televizí či streamů. Vždyť o tom fanouškovství je, kdyby byly jen samé výhry, snad by nás to ani nebavilo. 

 

Keep smiling

Patrick