Vermaelen – Jsem připraven pro první tým

Thomas Vermaelen prozradil, že je připraven, aby jej Arsene Wenger povolal do prvního týmu, a také tvrdí, že záleží pouze na bossovi, kdy jej povolá.

Belgický obránce ve čtvrtek odehrál za rezervu celých devadesát minut a vyšel z tohoto zápasu nezraněn. Po více než sedmi frustrujících měsících se tak vrátil na hřiště.

Wenger v předzápasové konferenci s Manchesterem prozradil, že pětadvacetiletý obránce v neděli nenastoupí.  Vermaelen ale doufá, že si za první tým ještě do konce letošní sezóny zahraje.

“Momentálně jsem v pořádku. Na tréninku se cítím skvěle a necítím žádný problém. Takže fyzicky se cítím dobře,“ řekl Thomas po svém prvním zápase v dresu Arsenalu po zranění.

“Záleží na trenérovi, ten rozhoduje. Nyní jsem k dispozici, takže doufám, že budu co nejdřív v sestavě. To je můj cíl.“

„Zranění je v pořádku. Už necítím žádnou bolest a odehrál jsem devadesát minut bez problémů. Jsem opravdu rád.“

“Dnes jsem se cítil opravdu dobře a jsem rád, že jsem zpět. Je vždy velmi příjemné, být zpět na hřišti. Po tak dlouhé době je to vždy zvláštní. Byla to těžká doba, ale nyní jsem rád, že jsem zpět.“

Vermaelen si v srpnu poranil achilovu šlachu během reprezentačních povinností a ačkoliv se očekávalo, že se brzy vrátí do hry, tak z toho nakonec stal problém pro zbytek sezóny.

“Bylo to opravdu frustrující, protože jsem si ze začátku myslel, že budu zpět ve hře za týden nebo za několik dní. Potom se mi zranění několikrát obnovilo,“ řekl.

“Byla to velmi složitá doba, ale z takové situace jsem se hodně poučil. Budete mentálně silnější a musíte se pořád soustředit. Je to těžká doba, ale tentokrát jsem se hodně poučil.“

“Pro hráče je vždy důležité, aby absolvoval celou předsezónní přípravu, ale pro mě bude dobré, když se vrátím ještě před prázdninami. Můžu začít prázdniny s čistou hlavou a svěží. Tato sezóna pro mě byla opravdu smolná, ale těším se na další měsíce a další roky.“

/Arsenal.com/