Vermaelen: Nebojíme se nikoho

Thomas Vermaelen trvá na tom, že Arsenal nemá ze zbývajících soupeřů v Lize mistrů strach.

Belgický obránce předvedl proti debaklu Porta tradičně výborný výkon. Z jeho práce v obraně mohl těžit zbytek pole a díky tomu poslal Porto domů s pětigólovým přídělem.

Příští pátek se budou losovat čtvrtfinálové dvojice, a většina fanoušků Arsenalu by si přála, aby nebyl k jejich týmu nebyl nalosován jeden z dvojice Chelsea Manchester United.

Vermaelen ale věří tomu, že Arsenal může soutěží proplouvat nehledě na to, koho mu los přidělí.

„Je možné, že proti nim budeme hrát. Ale bude to úplně o něčem jiném.

Můžeme se poučit ze zápasů, které proti nim hrajeme v lize. Jako fotbalista se nesmíte nikoho bát. Pokud hrajete proti týmu jako je Chelsea, vždy si to užíváte.

Jsem přesvědčený, že můžeme tuhle soutěž vyhrát. Jinak bych tady nestál. Musíte být v každém zápase soustředěný a sebejistý.“

Arsenal už byl více než jednou odepsán z boje o titul. Kanonýři se však pokaždé dokázali vzchopit a nyní vážně ohrožují špici tabulky a pokračují tak ve snaze ukázat kritikům, v čem se mýlí.

„Už dvakrát nás odepsali z boje o titul. Možná se budeme smát naposled, uvidíme po posledním utkání sezony. Musíme se soustředit na každý zápas a na konci sezony zjistíme, jak to všechno dopadlo.

Pořád můžeme získat obě trofeje. Každý zápas je ale obtížný a nesmíte se dívat do finále, když ještě nejste v nejlepší čtyčce. Nyní se soustředíme na náš další zápas proti Hullu. Musíme vyhrát všechny zápasy.“


/arsenal.com/