Verminator: Budu hrát nadále i navzdory bolestem

Obránce Arsenalu Thomas Vermaelen trvá na tom, že si nezahrává se svým zdravím, i přesto, že i nadále hraje zápasy, ačkoli je zraněný.

Belgický internacionál si měl podle původních odhadů přivodit zlomeninu nohy v zápase s Aston Villou, ale nakonec stihnul o čtyři dny později odehrát zápas proti Manchesteru United.

Ačkoli by poraněná kost ideálně vyžadovala několik týdnů bez fotbalu, Vermaelen, bezpochyby nákup sezóny, je připraven hrát i nadále navzdory jistě velkým bolestem, které mu zranění způsobuje.

Bývalý hráč Ajaxu přestoupil na Emirates Stadium vloni v létě, a Arséne Wenger bude jistě spokojený s tím, že klíčový hráč jeho sestavy bude připravený pomoci týmu v bojích o čtvrtfinále Ligy Mistrů, i když se uvidí, za jakou cenu.

„Nakonec se ukázalo, že jsem mohl nastoupit proti Manchesteru United, ale po tomhle utkání jsem cítíl větší bolest, takže jsem šel na další scan,“ vypráví Vermaelen.

„Z něho jsme zjistili, že velká část kosti je pouze odřená a to je vše. Je to bolestivé, ale to se dá zlepšit pomocí léků, a když není kost zlomená, nic zvlášť špatného se stát nemůže.“

„Není to velký problém, nebrání mi to odevzdat na hřišti 100%. Jistě, pořád tu nohu cítím, a bude nějakou dobu trvat, než bolest zmizí, ale není to nebezpečné.“

Porážky proti United a Chelsea měly za následek, že spousta odborníků už poněkolikáte v této sezóně odepisovala Gunners z boje o titul, ale svůj názor musela opět přehodnotit po výhře Arsenalu nad Liverpoolem, ve kterém podal skvělý výkon mimojiné právě Vermaelen.

„Můžu vám slíbít, že budeme bojovat až do úplného konce, to je tak vše, co můžeme dělat.“

„Důležitá věc je, abychom zůstali všichni pohromadě. Když tým prohraje, je jednoduché z toho vinit toho nebo onoho, ale podle mě je podstatné, abychom zůstali i nadále jednotným týmem a navzájem se podrželi.“

„Budeme bojovat až do poslední sekudny této sezóny.“

/skysports/