BLOG: Vyhněte se úpalu, používejte ochranu

Myslím, že tohle bude nejvíce mentální přestupové okno všech dob.

Včera byl na sociálních sítích spatřen Edu v Portugalsku na dovolené s rodinou (proč má dovolenou, když je tolik práce, to je ostuda, apod.). Pak někdo další zjistil, že Houssem Aouar je také v Portugalsku.

Víte, co to znamená, že?

Ano, ano, víme. Dva lidé jsou na dovolené ve stejné zemi, ale na různých místech. Portugalsko je docela velké. Chci říct, že to není Austrálie, ale pořád je to dost velká země, že si myslím, že bych tam mohl zítra jet a úspěšně na nikoho nenarazit, kdybych chtěl. Kolik dalších fotbalových hráčů tam zrovna teď je? Spousta bastardů bych řekl. Jsou jich spousty.

Samozřejmě Aouar je trochu jiný v tom, že je to hráč, u kterého jsme byli loni v létě blízko podpisu a o kterého udržujeme určitý zájem. Jak jsem řekl, tohle je na pováženou. Očekávám, že jeden z přestupových čmuchalů se okamžitě přestěhuje do Portugalska, a najde si práci jako číšník v letovisku, kde Edu bydlí, seškrábne vzorek jeho DNA z vidličky nebo sklenice, pak ho přiřadí k dříve nashromážděnému profilu DNA, který vzal Aouarovi, když spal (nebojte, bylo to jen lehké pronásledování a nějaké mírné vloupání), a spojí je do jednoho místa.

Držte napětí! Exkluzivně! Obchod hotov.

Ale vážně, už teď je to šílené. Včera jsme byli spojeni s devatenáctiletým Brazilcem jménem Vanderson – jehož přezdívka by mohla být Viv, že? V každém případě, nepatrný zádrhel v tomto plánu je, že sotva před hodinou bylo oznámeno, že podepsal novou smlouvu s Gremiem.

Přestupové okno se otevřelo včera. Všichni toužíme po tom, aby klub podnikal. Chceme, aby přišli dobří hráči, aby odešli někteří méně výkonní hráči a aby byl tým lepší. Chceme, aby Arsenal dělal dobré obchody, chytré dohody, dohody, které ukazují, že jsme se poučili z transferových oken minulosti.

Takže, jaký je lepší způsob, jak vyvinout tlak, než bombardovat hráče NFL s komentáři a DM na Instagramu?

Micah Kiser je (podle Wikipedie, protože toho o NFL moc nevím) obránce v americkém fotbalu za tým Los Angeles Rams. Spojením jsou samozřejmě LA Rams, které vlastní jistý pan Enos Stanley Reginald Montague Cornelius Kroenke. Jaký je lepší způsob, jak mu předat vzkaz, než otravovat ho skrze náhodného hráče NFL? Jsem si jistý, že trpělivý a tolerantní pan Kiser vytiskne ty Instagram DM a doručí je přímo na Stanův ranč.

Ujasněme si to, tohle je skutečně šílené. Vím, že se to netýká všech fanoušků Arsenalu, ale vyzdvihujeme „NIC“ na úroveň, ne které nikdy předtím nebylo. Cokoliv ohledně sledování letů, kriminální špehování oken a bezpečnostních pasů, sledování manželek a dětí prostřednictvím jejich účtů na sociálních sítích a samozřejmě poskytnutí důkazů o poloze na základě vegetace a plantážích na fotografiích (kdo by to byl řekl, že máme ve fanbase tolik arboristů), je ale novinkou.

Víte co, kdybych byl hvězda Denver Nuggets Nikola Jokic, posílil bych bezpečnost (na internetu a tak podobně), protože čekám, že ho začnou vinit za to, že jsme letos v létě neutratili dost peněz.

Jako vždy, nejlepší způsob, jak se dostat přes přestupové okno, je trochu ustoupit od zmíněného okna a aplikovat liberální dávky kritického myšlení. Představte si, že toto období mezi dneškem a 31. srpnem je žhavým letním dnem. Strávili byste hodiny na slunci bez použití jakéhokoliv faktoru ochrany? Ne, to byste neudělali, ale kdybyste to udělali, spálili byste se na kousíčky, trpěli byste úpalem (docela vysilující, jednou se mi to stalo a já měl halucinace, jak David Bowie chodí přes můj hotelový pokoj) a možná byste riskovali své dlouhodobé zdraví, protože nadměrné vystavení UV paprskům může způsobit rakovinu kůže. Je to poněkud primitivní analogie, ale myslím si, že funguje.

Je to ale všude. Velký nesmysl jako NFL frajer, ale jiné věci jsou méně zřejmé. Například nedávno jsem psal o našich vazbách na Rubena Nevese a postoval takto:

„Co když se Wolves líbí Ainsley Maitland-Niles, jako tomu bylo loni v létě? Není to ideální, snad, ale zahrnutí hráče v jakékoliv dohodě by mohlo kompenzovat některé výdaje.“

Hmmm. Říkejte mi „podezřívavý“. Každopádně to pro dnešek stačí. Zítra se ke mně připojte poté, co se ukáže, že fanoušci Arsenalu vytvořili bot-farmu, která hraje triliony skladeb Spotify každou hodinu, což poslalo cenu akcií vysoko, a Danielu Ekovi to umožnilo zvýšit jeho nabídku z 2 miliard liber na dvě miliardy a 1 libru.

To je pro dnešek vše. Do té doby se namažte opalovacím krémem. Je to sunscreen nebo sun cream? Tak či onak, faktor 50 se vším všudy.

/arseblog.com/

Tags:

Komentáře

  1. Luhla (karma: 1495) #1

    Díky za překlad. To je konečně rozumný názor. Já jenom dodám, že cílem toho všeho snažení, špehování a spekulování je vědět o něco dřív, kdo za nás bude nebo nebude hrát příští sezónu. Nepřipadá vám to divné? Vždyť úspěch ve fotbale přece není koupě hráče, úspěch je vítězství na hřišti, potažmo v soutěži. Hráči jsou pouze nástrojem k dosažení cíle, ne samotným cílem. A to, na čem záleží, tedy jak jsme dopadli v lize a pohárech, se dovíme, až přijde čas – bez ohledu na to, zda jsme měsíc dopředu věděli, jestli koupíme Nevese, Aouara nebo nikoho. Ano, sledováním spekulací o přestupech se lze zabavit, ale neupínejme se na to – berme to jako zábavu, ne jako otázku života a smrti. Nedělejme si žaludeční vředy kvůli věcem, které nedokážeme ovlivnit. Úplně stačí vředy kvůli věcem, které ovlivnit dokážeme. Neskákejme z mostu ani nelynčujme Edua, když si nepořídíme hráče, o kterém jsme před půl rokem ani nevěděli, že existuje. Benzema to jistí 🙂

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.