Walcott: Penalty nebudou problém

Theo Walcott by byl radši, pokud by se semifinále FA Cupu mezi Arsenal a Chelsea rozhodlo dřív, než při penaltovém rozstřelu, ale pokud by na penalty došlo, je si jistý, že by je Kanonýři bez problémů zvládli.

Anglická star už má znedávna se zahráváním pokutových kopů během důležitého zápasu zkušenost, v ŘÍmě udržel nervy na uzdě, a svůj pokus v pohodě zvládl. Pro Walcotta to přitom bylo vůbec poprvé, kdy za Arsenal střílel penaltu, a další ho může čekat v případě, pokud nebude mít zítřejší zápas ani po dvou hodinách vítěze.

20-letý záložník je stejně jako zbytek jeho spoluhráčů přesvědčený o tom, že sobotní zápas skončí v prospěch Arsenalu, a domnívá se, že v případě penalt by jim vzpomínky na zápas na Stadio Olympico pomohly zvítězit.

„Tenhle zápas ukázal, jak moc charakteru a vnitřní síly tenhle tým má, protože jsme museli zvlándout penaltový rozstřel na venkovní půdě, abychom postoupili dále, což jsme zvládli. To vám řekne spoustu o našich mladých hráčích.

Nikdy předtím jsem ve své profesionální kariéře penaltový rozstřel nezažil. Když se doma dívám na nějaký fotbalový mač, přeju si, aby se rozhodovalo až na penalty, aby byl zápas pořádně vzrušující, ale ve skutečnosti to není vůbec příjemné, to mi věřte.

Pro hráče je nesmírně náročné vůbec dojít na značku kopu. Jdete tam, a je to jakoby jste šli ve zpomaleném záběru, váš krk je vyschlý, z ničeho nic nic nevnímáte, tak jsem se cítil.

Byla to pro mě nesmírná úleva, když jsem zjistil, že jsem se trefil. Ale doufám, že díky tomuto nervy drásajícímu finiši budeme schopni v podobné situaci opět uspět.“

/arsenal.com/