Walcott přestoupil do Evertonu

Arsenal opouští další hráč prvního týmu. Po nedávném odchodu Francise Coquelina se z klubu stěhuje také Theo Walcott, osmadvacetiletý fotbalista míří po dvanácti letech u Gunners do Evertonu.

Walcott přišel do londýnského celku v lednu 2006, kdy mu bylo pouhých šestnáct let. V týmu se stal rovnou nejmladším hráčem ze všech. Během celého působení si připsal 397 startů, ve kterých vstřelil 108 branek.

Na svůj debut si Theo počkal do srpna 2006, v té době naskočil z lavičky do zápasu proti Aston VIlle v úvodním zápase sezóny a okamžitě měl vliv na hru, když z levé strany nacentroval doprava, kde se k míči dostal Gilberto a ten vyrovnal na 1:1.

Walcott se poprvé za Arsenal prosadil v roce 2007 ve finále Ligového poháru proti Chelsea. O deset let později se stal teprve osmnáctým hráčem v historii klubu, který dosáhl na hranici 100 vstřelených branek. V té chvíli dal gól proti Suttonu United v únorovém zápase FA Cupu.

Theo byl součástí dvou vítězných FA Cupů (2015 a 2017), v prvním případě vsítil zahajovací gól při jasné výhře 4:0 nad Aston Villou.

V květnu 2006 se Theo stal nejmladším hráčem anglické reprezentace, debutoval v pouhých sedmnácti letech a pětasedmdesáti dnech proti Maďarsku. Za celou svoji reprezentační kariéru nastoupil k 47 zápasům a vstřelil osm branek. Nezapomenutelný byl především jeho hattrick v kvalifikaci na Mistrovství Světa 2008 proti Chorvatsku, nikomu mladšímu se to v historii Anglie nepovedlo.

„Chtěl bych všem lidem v Arsenalu velmi poděkovat – od manažera, přes trenéry, realizační tým a další řadu lidí v klubu, kteří se v uplynulých dvanácti letech stali součástí mé rodiny,“ rozloučil se Walcott s fanoušky na twitteru.

„Rád bych také poděkoval všem svým spoluhráčům, vedle kterých mi bylo ctí nastupovat. Nejvíce ze všeho však fanouškům za jejich neuvěřitelnou podporu. Z odchodu se cítím smutný, ale těším se na novou výzvu. Všem v klubu bych chtěl do budoucnosti popřát úspěšné účinkování,“ dodal zkušený fotbalista.

Všichni v klubu by Theovi chtěli poděkovat za přínos a v budoucnosti mu popřát jen to nejlepší.

Hráč přestupuje do Evertonu natrvalo, poplatek mezi kluby nebyl zveřejněný, spekuluje se ovšem o částce dvaceti milionů liber.

/arsenal.com, twitter.com/

Komentáře

  1. NorthGooner (karma: 1017) #1

    Jsem z tohoto přestupu smutný, protože Theo prostě k Arsenalu patří a vždy patřit bude. Nicméně jde do sympatického klubu, kde doufám, že s ním naloží jak nejlépe budou umět a opět ho nastartují. Je prakticky stále v nejlepších letech a věřím, že opět bude střílet branky. Něco bude na tom, že úplně nenaplnil ten obrovský potenciál, který se do něj vkládal a kterému možná i ve vlastní hlavě podlehl. Nicméně vždy na mě působil jako pokorný člověk, velký sympaťák a pro fanoušky byl oblíbenec. Určitě mu v rozvoji nepomohly ani zranění, kterých měl víc než dost. A věřím, že nebýt těch zranění, byl by určitě o něco lepší. Vždyť dokonce minulá sezona byla pro něj skoro zmrtvýchvstání, ale ke konci ho dle mě „zabil“ nový systém (který mi přijde, že zabíjí u nás všechny), kde pro něj nebylo místo. Theo není hráč, který by byl moc do kombinace a byl by na hřišti hodně živej, ale stojím si za tím, že to je hráč, který umí dělat kanadské body, pokud je správně využit, a to je strašně důležité. Tohle chybí Dannymu, tohle chybělo celou dobu Oxovi u nás. Proto Theo byl vždy před nimi i z mého pohledu. 12 krásných let v jednom klubu se dnes už moc nevidí a když vidím všechny branky a akce, co jste sem dali, tak mě to moc dojímá. Theo je/byl už snad jediný hráč současného Arsenalu, který zažil ještě starou zlatou generaci nebo spíš už její konec. Je to hráč, který se nesmazatelně zapsal do klubové historie a který si určitě zaslouží místo v její síni slávy. Theo, děkuji za všechno a ať se daří! Once a Gooner, always a Gooner.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.