Walcott : Tým se musel semknout

  

Theo Walcott je názoru, že odchod Cesca Fabregase a Samira Nasriho stmelil tým kanonýrů.

Arsenal přišel v létě o dva klíčové hráče a to poznamenalo začátek sezóny Premier League, který kanonýři začali fatálně, když prohráli doma s Liverpoolem a potom si odvezli z Old Trafford zdrcující porážku od úřadujícího mistra.

Noví hráči však přinesli týmu mnoho dobrého a pomohli odvrátit kolaps, který kanonýrům hrozil. Aktuálně jsou kanonýři na pátém místě ligové tabulky, tedy jedno místo pod hranicí pro kvalifikaci do příštího ročníku Ligy Mistrů.

Walcott je názoru, že noví hráči přinesli klubu to, co nejvíce potřeboval.

„Neříkám, že Samir a Cesc byli sobečtí, byli to výrazné individuality, které ale výborně a tvrdě pracovaly pro tým. Když ale tým přijde o dva tak skvělé hráče, musí zbytek týmu prostě držet více spolu“, řekl anglický reprezentant pro Arsenal Player.

„Manager posilami osvěžil tým a jsme nyní lepší. Tvrdě pracujeme na trénincích na hře bez míče. V mnoha utkáních jsme udrželi čisté konto a také návrat Thomase Vermaelena byl pro nás velmi důležitý, protože to je vynikající hráč“.

„Ale náš tým se musí zlepšovat, musíme střílet jednoduše řečeno více branek. Cesc a Samir jich měli na kontě hodně a nyní střílí většinu pouze Robin, takže to je náš další úkol“, zakončil Theo.

/espn/