Wenger: Chceme pouze Arshavina

Arséne Wenger naznačil, že pokud se Arsenalu nepodaří dovést přestup Arshavina do úspěšného konce, nebude se snažit získat nikoho dalšího.

Klub ze severního Londýna už se Zenitem vyjednává o přestupu jejich klenotu od začátku ledna, a angličtí novináři pouštějí do tisku rozporuplné názory na to, jak se vlastně tato sága vyvíjí.

Všichni se ale shodují na tom, že důvodem takového protahování budou nejspíš přehnané finanční požadavky ruského klubu na jedné straně, a neochotou vedení Gunners zaplatit větší částku na straně druhé. Dnes ale ředitel Zenitu Maxim Mitrofanov prohlásil, že očekává úspěšný konec této přestupní ságy.

„Doufám, že do Arsenalu přestoupí.“, řekl pro list The Guardian.

„Věříme, že přestup bude doveden do úspěšného konce během dvou dní. Byli bychom moc rádi, pokud by se to skutečně stalo. Wengerovi se hráč líbí, Arsenal ho chce získat, a Andrei chce do Londýna odejít.

Mohu bez obalu říct, že v tomto přestupním období jsme na našeho hráče od nikoho jiného klubu žádnou nabídku neobdrželi, ať už by se jednalo o přestup, či o hostování.

Mohu potvrdit, že Arshavin je už s vedením Arsenalu domluven na podmínkách své smlouvy, tedy i na výši platu.“

Ale Wenger, který vždy opakuje svoje přání, aby byly přestupy vedeny za zavřenými dveřmi a veřejnost se o nich dozvěděla až v době jejich úspěšného rozuzlení, prohlásil, že je připraven dále věřit svým hráčům, pokud by Arshavin nakonec nepřestoupil.

„Jako manažer musíte akceptovat skutečnost, že i když chcete hráče získat, ne vždy se to z určitých důvodů podaří.“, řekl francouzský manažer pro ArsenalTV Online.

„Ale se svojí současnou sestavou jsem velmi spokojen, a tak jsem chtěl přivést pouze někoho, kdo by naší hře přidal něco navíc. 

V současnosti se spíše zajímám o to, abych dobře připravil svoje hráče na další zápasy, než že bych chtěl ohledně přestupního období začít zmatkovat.

Jsme ve velmi důležité části sezóny, kde je nejpodstatnější věcí zůstat soustředěný na své výkony, a potom můžeme něco vyhrát.

Jsem přesvědčený o tom, že mám velmi silný tým, který dokáže vyhrát Premier League.“

/skysports, setanta, teamtalk/