Wenger: Chci, aby Gallas zůstal

Arséne Wenger trvá na tom, že William Gallas neodehrál v úterý svoje poslední utkání za Arsenal.

Zkušený stoper si totiž v zápase na půdě Villarealu poranil podkolenní vazy, a bude tak chybět až do konce sezóny.

Pro 31-letého obránce tak předčasně skončil pro něj velmí náročný ročník 2008/2009.

Stačí si vzpomenout na kauzu, kdy Gallas otevřeně do novin kritizoval své spoluhráče, načež mu byla odebrána kapitánská páska, a dokonce se hodně hlasitě spekulovalo o tom, že v lednovém přestupním obodbí zamíří do některého z francouzských velkoklubů, velký zájem o něj projevoval například Paris Saint Germain.

Ačkoli se Gallas nikdy netajil tím, že je jeho snem zakončit svou kariéru ve své rodné zemi, rozhodl se zůstat na severu Londýna, a zbytek zápasů odehrál ve své životní formě.

Wenger je nicméně stále přesvědčený o tom, že se jeho krajan rozhodne zůstat na Emirates Stadium i v příští sezóně.

„To je pochopitelně složitá otázka. Jeho kontrakt mu vyprší po příští sezóně, takže jsem mu poradil, aby tu ještě zůstal.“, uvedl Wenger v rozhovoru pro list Daily Express.

„Tato sezóna pro něj byla velmi náročná, a musel se během ní vypořádat s velkým množstvím nejrůznějších zklamání.

Ale musím mu složit velkou poklonu, protože potom, co jsem mu odebral kapitánskou pásku, začal předvádět svoje nejlepší výkony, jaké jsem od něj kdy viděl, takže je myslím oprávněné říct, že se s tím skvěle vypořádal.

Hrál opravdu skvěle. Navíc dokáže střílet branky v rozhodujících zápasech, díky kterým můžeme tato utkání i vyhrát, takže je pro nás z těchto dvou důvodů naprosto nepostradatelný.“

/skysports/