Wenger: Doufám, že Arshavina získáme

Arséne Wenger na čtvrteční tiskové konferenci překvapil všechny přítomné prohlášením, že by rád ruského hráče do Arsenalu přivedl.

Klub z Londýna je s klenotem Zenitu spojován už více jak půl roku, ale obzvláště v tomto přestupním období tyto zvěsti nabírají na obrátkách, protože francouzský manažer nemůže počítat s trojicí zraněných kreativních hráčů – Cesc Fabregas, Theo Walcott a Tomáš Rosický budou ještě nějakou dobu mimo hru.

Začátkem tohoto týdne přinesly anglické noviny informaci, že Zenit odmítl nabídku v hodnotě 10 miliónů liber za Arshavina, a Wenger byl proto na konferenci otázán, v jakém stádiu se tento přestup nachází.

„Momentálně nikde. Nejsme blízko podepsání žádného nového hráče.

Všichni víme, koho chceme na Emirates přivést, ale dnes nejsme k žádnému novému přestupu příliš blízko, pokud bychom byli, informoval bych vás. Momentálně s ruským klubem vyjednáváme, ale chceme respektovat principy tohoto kulubu.

Velmi doufám, že hráč do Arsenalu přijde. Všichni se to dozvíme během několika příštích dní, protože přestupní okno se uzavírá 2.2.2009, takže už nám moc času nezbývá.

Pokud se to nestane, tak se to zkrátka nestane. Když nikdo nový nepřijde, budeme se snažit zlepšovat naši hru s hráči, které máme k dispozici.“

/arsenal.com, bbc/