Wenger – Já jsem připraven použít Walcotta jako útočníka

Ačkoli ArseneWenger říkal že by Eduardo v sobotu mohl nahradit zraněného Robina van Persieho proti Boltonu, v průběhu zápasu se může obrátit na Theo Walcotta.

Od té doby, co Walcott přišel ze Southamptonu v lednu 2006, měl AW ambice ho změnit z křídla na útočníka. Trochu jako to udělal s Thierry Henrym v roce 1999. Wenger připustil, že Eduardo potřebuje zlepšit mentalitu a fyzičku, aby nahradil místo v sestavě po zraněném holanďanovi. Ale AW navrhl Anglického Reprezentanta do 21let, který měl již mezinárodní zápas za sebou a v případě nutnosti by mohl nastoupit.
"Na začátku sezony byl Eduardo velmi dobrý, " řekl AW na tiskové konferenci.
"Ale pak se zranil a teď musí zpátky získat svojí formu. Teď se mi on začíná zase líbit." "Samozřejmě když přijdete z Croatian League a do English Premier League tak to je docela otřes. To je jako narazit do zdi. Ale já cítím, že se adaptuje dobře a proto se dostane do sestavy snadno."
"On je jistě dost inteligentní, aby se dostal do sestavy, ale Walcott také. Walcott dostane šanci v této pozici protože já cítím, že je připravený podat dobrý výkon."
"Theo hrál už v říjnu a hrál dobře. On udělal chybu naposledy když přišel ale znáte to věci se mění rychle. Ve fotbale musíte být vždy připravený, a toto je dobrá příležitost pro něj, ale také pro Eduarda. Jestli je silný, bude hrát.
"Bendtner bude [hrát] také, ale jemu se více líbí Adebayorova pozice, a tak nemůže hrát s Adebayorem."

/ arsenal.com /