Wenger je i nadále obezřetný s utrácením velkých částek

Francouzský manažer chce být i nadále obezřetný s utrácením velkých částek za hráče.

V současnosti se nejvíce mluví o příchodech dvou drahých hráčů – Garretha Barryho z Aston Villy a Xabiho Alonsa z Liverpoolu, kteří by měli svým příchodem nahradit Alexandra Hleba a Gilberta Silvu.

 

Wenger už kádr posilnil Aaron Ramseym, Francisem Coquelinem a Samirem Nasrim, ale je opatrný s nakupováním zkušených hráčů, protože nechce limitovat možnosti rozvoje svých mladých hráčů.

 

Wenger řekl pro oficiální stránku: „Teď jsem se pochopitelně ocitl v situaci, ve které si mohu dovolit utrácet velké částky.

 

Ale pokaždé, když pomyslíte na počet mladých hráčů, které se nám podařilo rozvinout ve fotbalisty světové kvality, napadne vás, jestli náhodou nezabíjíte příchodem jednoho zkušeného hráče potenciál jednoho mladého?

 

Je to velmi citlivé téma, které nijak zvlášť nesouvisí s penězi.“

 

Wenger také odmítl kritiku neochoty klubu narušit platovou strukturu Arsenalu, a také se vyjádřil ke spekulacím ohledně odchodu Emmanuela Adebayora z Londýna.

 

„V tisku se objevuje spousta spekulací, ale my jsme vždy řídili tento klub vyrovnáváním platové struktury.

 

Za to by jsme neměli být kritizováni, ale naopak respektováni.

 

Francouz také naříkal nad smůlou, která se jeho mužstvu v průběhu loňské sezóny lepila na paty, ale je přesvědčený o tom, že se Arsenal dokáže vrátit ještě v lepší formě, než jakou měl vloni.

 

„Byla to rozhodně naše nejvíce smolná sezóna, co se zranění a rozhodování sudích týká. V některých fázích ročníku jsem jenom těžko věřil vlastním očím, co že se to vlastně děje.

 

Ale s tím se musíte vyrovnat, a musíte své zkušenosti použít jako odrazový můstek k tomu, aby se z vás stal inteligentnější člověk.“

 

/skysports/