Wenger – Kdyby mě bylo potřeba, do Arsenalu bych se vrátil

Čas letí neúprosně vpřed a od konce Arsèna Wengera na Emirates Stadium už uplynulo dva a půl roku. Někdejší manažer Arsenalu, ačkoliv se za tu dobu vyrojilo množství spekulací o jeho návratu do profese v jiném klubu, si od trenéřiny drží odstup a přesunul se do funkcionářských pater fotbalu. Pokud by o něj ale v severním Londýně byl znovu zájem, rád by dle vlastních slov pomohl.

Po více než roční dovolené přijal Wenger vloni na podzim nabídku FIFA, pro kterou nyní pracuje ve funkci ředitele globálního rozvoje kopané. Comeback na lavičku jakéhokoliv klubu, natožpak Arsenalu, si dokáže v jeho 71 letech jen stěží někdo představit.

Rodák ze Štrasburku se během této a minulé sezóny několikrát zmínil, že Kanonýrům s výběrem manažera Mikela Artety jako nástupce neúspěšného Unaie Emeryho věří. Po poslední nepříliš oslnivé formě Gunners, kterou prolomily až povánoční výhry nad Chelsea a Brightonem, se ovšem nemohl vyhnout otázce, zda pokládá práci v Arsenalu stále za možnou.

Kdybych byl potřeba, rád pomůžu. Ale nepočítám s tím, skutečně ne, řekl Wenger americkému NBC Sports. Zároveň připustil, že pachuť svého neslavného odchodu už necítí: Čas je dobrý lékař, to je známá věc.

Šéf lavičky Arsenalu mezi lety 1996 a 2018 byl ještě před svým koncem spojován rovněž s přesunem do role sportovního ředitele, tato myšlenka se však nikdy ani nepřiblížila realizaci. Vzhledem k vizionářskému přístupu omlazeného sportovního vedení v čele s Eduem lze opravdu pokládat Wengerův návrat do britské metropole jen za krajně nepravděpodobnou variantu.