Wenger: Máme vůli dojít až na konec

Arsene Wenger věří, že odhodlání jeho týmu narůstá a ten díky tomu dojde daleko v letošním boji o ligový titul.

Boss Gunners byl potěšen tím, jak tým zabojoval o druhé venkovní vítězství v řadě a pokračuje tak ve stíhání Chelsea. Manažer Arsenalu k tomu řekl: 

„Naše výkony ukazují, že máme nejen fotbalovou kvalitu, ale i bojovného ducha. Obě tyto ingredience potřebujete, pokud chcete vážně bojovat o titul.“

„Je důležité, že nás neopouští disciplína a zodpovědnost, soudržnost a touha vyhrát.“

„Bez těchto vlastností nemůžete na Evertonu získat body.“

„Odehráli jsme dva velmi těžké venkovní zápasy a odvezli jsme si z nich šest bodů, což nás hodně nabudilo a pomohlo soustředit se na další zápasy.“

Arsenal získal na Evertonu náskok díky první trefě Bacaryho Sagny od března 2008 a vedení si pojistil hned na začátku druhého poločasu elegantním gólem Cesca Fabregase. Kapitán Arsenalu byl v nemilosti domácích za svůj pozdní skluz proti Silvainu Distinovi, přestože ten nebyl nijak hrozivý v porovnání se zákrokem na Stephena Warda v utkání s Wolves.

 

„Pokaždé, když jde Cesc po míči, mám pocit, jako by ho každý studoval mikroskopem,“ řekl Wenger, současně ale dodal, že zákrok dobře neviděl.

 

V závěru Everton snížil pozdním gólem Tima Cahilla a Fabianski musel předvést ještě několik dobrých zákroků, aby udržel vedení svého týmu.

Manažer Evertonu David Moyes po zápase řekl:

„Nemyslím, že hra byla do prvního gólu nějak zajímavá. Arsenal nebyl nijak oslnivý, ale to ani my.“

„Druhý gól vzešel z naší chyby. Po našich střídáních jsme si vytvořili nějaké šance a kdo ví, co by se stalo, kdybychom vstřelili gól dříve.“

Moyes prozradil, že v poločase stáhl Heitingu kvůli zvýšené pozornosti sudího Howarda Weba vůči němu. Bál se, že Holanďan je jen krůček od červené karty, která ho vyřadila z finálového zápasu mistrovství světa.

 

Mezi tím Wenger objasnil, proč v sestavě nefiguroval Nicklas Bendtner. Důvodem nebyly jeho nedávné výroky ohledně nedostatku šancí v prvním týmu, ale zranění.

 

„Mám ho rád jako hráče i jako člověka, přestože nemusím souhlasit s některými jeho výroky,“ dodal Wenger.

 

/mirrorfootball.co.uk/