Wenger: Neustálé faulování je horší než simulování

Skotský hráč Darren Fletcher podle Wengera záměrně nepotrestaný.

The Professor Arsene Wenger pokračuje v jeho slovní bitvě s Fotbalovým svazem. Nyní trvá na tom, že neustálé faulování je horší než ‘simulace‘ nebo pokusy o ‘oklamání rozhodčích.‘

Wenger poukázal na to, že ve výběru Manchesteru United byli vybrání určití hráči, kterým bylo nakázáno, aby nedělali nic jiného, než faulovat hráče Arsenalu, přičemž by zjistili, kam až můžou zajít a co jim rozhodčí dovolí. Vypadá to, že si můžou dělat co chtějí, jelikož tito hráči nebyli během zápasu vůbec potrestáni.

Zatímco pouze tři hráči United dostali kartu, pak ŠEST hráčů Arsenalu nedostalo tu samou dávku shovívavosti. Kanonýři nyní dostanou pokutu od Fotbalového svazu za to, že nedokázali uhlídat své hráče během zápasu.

Wenger řekl: „Viděl jsem, jak hráč udělal dvacet faulů a neviděl ani žlutou kartu. Jestliže jste viděli tento zápas, pak vám nemusím říkat, kdo to byl … to je docela podivné.

Dnes sem viděl hráče (Eduardo), který se snaží hrát, ale jsou zde jiní hráči, kteří hrají jen pro to, aby faulovali, dělajíc opakované fauly a nikdy nejsou potrestáni.

Odejdou ze zápasu bez karetního pokárání, ale to je mnohem víc proti fotbalu, než to co udělal Eduardo (simulování proti Celtics).

Hráč United Michael Carrick se dopustil faulů na Denilsona, Eboueho a Sagnu. Darren Fletcher zfauloval Eboueho a Songa a přejel Arshavina ve svém vlastním pokutovém území, což měla být zcela jistě penalta, pokud ne za zákrok samotný, tak alespoň za držení míče po skluzu.

Zde je video, kde je zkosen Arshavin Fletcherem a zde nemluví pravdu do kamery sir Ferguson a odmítá, že by byla penalta na Arshavina, navíc řekl, že si vítězství sami zajistili ve druhém poločase.

Ani těchto prohřešků si rozhodčí nevšimli. Wenger řekl: „Nevím, proč nebyly tyto zákroky potrestány. Měli byste se zeptat rozhodčích. Koukněte se, kolik úmyslných faulů někteří hráči udělají a projde jim to. Myslím, že je to větší problém, jelikož to narušuje průběh hry. Lidé přijdou a chtějí vidět fotbal.Nechtějí vidět přímé kopy.“

Zde Fletcher prozradil, že měl štěstí, že nebylo pískáno při jeho zákroku, ale nepřipouští, že by se nějak provinil.

 

/Arsenal-Mania/