Wenger: O budoucnosti Robina van Persieho se rozhodne do soboty

Arsenal chce rychlé rozhodnutí o budoucnosti Robina van Persieho a zároveň se Arsene Wenger připravuje poprvé promluvit o okolnostech jednání s RvP.

Zdroje blízké klubu potvrdili, že v průběhu středy a čtvtrka dojde k jednání mezi Wengerem a Van Persiem ve snaze vyjasnit si své postoje ohledně současné či budoucí smlouvy tak, aby nedošlo k negativnímu ovlivnění asijské přípravné tour. Wenger zároveň ví, že na první tiskové konferenci v předsezónní přípravě po příletu do Malajsie budou otázky směřovat zejména k situaci kolem Van Persieho.

Za současných okolností je klub připraven zahrnout Robina van Persieho do cestovních plánů, ale pokud se zcela nepochybně ukáže, že neexistuje naděje na prodloužení kontraktu, nebude muset Robin s týmem odcestovat. Situace je natolik delikátní, že se klub rozhodl vyčkávat do poslední možné chvíle před odletem, tedy do sobotního rána, zda Robin odletí s týmem. A pokud neodcestuje, bude to jistě znamenat jeho konec v Arsenalu.

Arsenal zřejmě zatím neobdržel žádnou oficiální nabídku na hráče, ať už z manchesterských klubů nebo z Juventusu, nicméně je nepochybné, že došlo alespoň na informativní hovory se zástupci některých klubů. Robin mezitím strávil již druhý den v Colney předsezónní přípravou a Wenger je údajně spokojen s jeho přístupem po návratu do přípravy navzdory prohlášení hráče, že nový kontrakt nepodepíše.

Jak se již objevilo ve zprávách v uplynulém týdnu, představitelé Arsenalu jsou přesvědčeni, že ostré prohlášení zvěřejněné na počátku měsíce, které potvrzuje hráčovo rozhodnutí opustit po vypršení smlouvy klub, je pouze součástí vyjednávací taktiky k získání nejlepší možné nabídky ze strany klubu.

Na stole leží nabídka na tříletou smlouvu s týdenní gáží ve výši £130,000 a “věrnostním bonusem” za podpis smlouvy £5 miliónů. V každém případě chce mít klub, který zároveň jedná o nové smlouvě pro Theo Walcotta, jasno co nejdříve. Tým pak může zahájit přípravu na novou sezónu buď s Robinem nebo s více než £20 milióny, které získá jeho prodejem.

Arsenal se mezitím přiblížil dohodě s Caen ohledně sedmnáctiletého M´Baye Nianga, který podstoupil testy v klubu. Wenger má v úmyslu porazit ostatní zájemce o služby člena francouzské reprezentace U21 a podepsat s ním smlouvu navzdory zájmu Citizens a Spurs. Klub již opouští Carlos Vela, který podepsal čtyřletou smlouvu v Realu Sociedad.

Skauti klubu se nyní připravují na olympijské hry, kde budou mít možnost objevit dosud skryté poklady. Zatímco mladé hvězdy španělské či brazilské kopané jsou dobře zmapované, pod drobnohledem budou hráči z týmů jako Bělorusko, Japonsko či Maroko.

Z olympiády v Pekingu zamířili do Premier League hráči jako například Sergio Aguero, Vincent Company, Shinji Kagawa, Ramires, Pablo Zabaleta, Marouane Fellaini, Mousa Dembele a Stuart Holden. Přímo v našem klubu byli účastníky posledních her letní olympiády Gervinho, Thomas Vermaelen a Park Chu-Young.

(Daily Mail)