Wenger o počasí, hřišti a Östersunds

Kanonýři přiletěli na zápas ve Švédsku poprvé skoro po dvaceti letech. Očekává se, že ve čtvrtek večer spadne teplota pod nulu, takže nás čekají v prvním zápase vyřazovací fáze docela ošidné podmínky.

Jako obvykle před zápasy Evropské ligy trénoval tým ve středu ráno v Colney a Arsene Wenger vysvětloval, proč nevyužil možnost trénovat den před zápasem na umělé trávě soupeřova hřiště.

To by nám trochu zasáhlo do obvyklé organizace a narušilo to způsob, jakým se připravujeme na zápasy,“ vysvětlil. „Občas hrajeme v Colney na vnitřním hřišti, kde máme povrch 3G, slyšel jsem, že u nich nás čeká 4G, takže to bude trochu jiné, něco jiného je to navíc venku, ale na tom nezáleží, nedělejme z toho nic velkého.

Östersund je nyní pod sněhovou pokrývkou, v době výkopu se očekává teplota kolem pěti stupňů pod nulou, ale náš manažer se toho příliš neobává.

Musíme se rychle přizpůsobit, na takovém typu povrchu nemáme natrénováno, ale úroveň našich technických dovedností nám v rychlé adaptaci pomůže. V teplotě nevidím příliš velký rozdíl oproti Londýnu. Máme zde také studenou zimu, takže teplota nebude velký problém. Naším cílem je přizpůsobit se podmínkám velmi rychle.“