Wenger o přestupovém trhu, Wilsherovi či Mertesackerovi

Po zápase s Vikingem odpovídal Arséne Wenger také:

na Santi Cazorlu…

Po velice dlouhé době odehrál devadesát minut, protože v podstatě od listopadu byl mimo hru. Santi odehrál poslední utkání minulé sezóny a devadesát minut dnes. Uvidíme, jak se z toho zotaví. Samozřejmě ho potřebujeme mít v dobrém stavu. Sledovat jeho hru je potěšení, zvláště když se jedná o takovou demonstraci jako tomu bylo dneska večer. Je jedním z hráčů, u kterých nevíte, jestli jejich preferovaná noha je pravá nebo levá a je dobře, že přečkal bez obtíží. Z dnešního duelu nemáme žádná zranění, což je pozitivní.

na Pera Mertesackera…

Mertesacker bude mimo hru minimálně čtyři měsíce.

na Jacka Wilshera…

Jack začal dnes znovu běhat, do tréninku se zapojí příští týden.

na Mesuta Özila, Oliviera Girouda a Laurenta Koscielnyho…

Utkání s Liverpoolem je pro ně ještě příliš předčasné.

na přestupy...

Nejsou stanoveny cenami hráčů, jsou stanoveny hráči na trhu. V tento moment se soustředím na hráče, které mám v kádru. Dnešní duel neodehráli Ramsey, Xhaka či Alexis, jenž si zahraje v neděli. Stále máme Özila doma, stejně tak Girouda a Koscielnyho. V týmu máme také mladé hráče, kteří se dostali na hřiště a vedli si kvalitně. Nemusíme panikařit, ale na přestupovém trhu jsme ostražití a pokud přijde příležitost, můžeme učinit správný přestup.

na pravděpodobnost nového útočníka…

Peníze nejsou nikdy problém, pokud musíte platit za to, co je vyžadováno. Cena hráče je stanovena čtyřmi položkami. První z nich je talent, druhou věk, třetí složkou je, jak moc očekáváte, že zlepší váš tým a na závěr se jedná o jeho odprodejní hodnotu. Pokud tento hráč pasuje do všech čtyř položek, potom cena není důleitá. Musíte pouze najít správného hráče.

/arsenal.com/